תביעה נגד משרד הביטחון – מה עלי לעשות?

תביעה נגד משרד הביטחון – מה עלי לעשות?

מאת: עורך דין אלי מאור, מומחה לתביעות נגד משרד הביטחון

בין אם נגרמה לכם תאונה במהלך השירות הצבאי או מחלה במהלך השירות הצבאי, מניסיוני כעורך  דין מומחה לתביעות נגד משרד הביטחון אגף השיקום, של למעלה מ-20 שנות ייצוג בתביעות נגד משרד הביטחון באופן אישי, מרבית השלבים בהגשת תביעה נגד משרד הביטחון אגף השיקום, הינם דומים והינם בד"כ מסודרים לפי סדר כרונולוגי מהשלב הראשון של ההכנה להגשת תביעה נגד משרד הביטחון ועד לשלב הסופי קבלת אחוזי נכות רפואית לאחר בדיקה רפואית ע"י ועדה רפואית קצין התגמולים, ובהתאם לכך קבלת קצבת נכות רפואית ממשרד הביטחון או מענק כספי חד פעמי עבור כל הזכויות המגיעות לכם ממשרד הביטחון אגף השיקום.

תביעה נגד משרד הביטחון – השלב הראשוני 

מניסיוני בהגשת למעלה מ-1,000 תביעות בגין נזקי גוף וכעורך דין משרד הביטחון לקבלת נכות רפואית קבועה ("צמיתה"), השלב הראשוני בתביעה נגד משרד הביטחון מתחיל ממש בסמוך לתאונה שעברתם בין אם מדובר בתאונת דרכים בצבא ובין אם מדובר בתאונה שאינה תאונת דרכים בצבא ללא קשר לרכב מנועי, השלבים למעשה הינם זהים.

בשלב ראשוני זה, עוד לפני הכנת תביעה נגד משרד הביטחון, יש לדאוג לתיעוד רפואי אשר מציין לדוגמא, שאכן תאונת הדרכים הייתה בדרך לצבא או בחזרה מהצבא או במהלך השירות הצבאי, לדאוג באופן מידי שהמפקד ביחידה ידע על התאונה ונסיבותיה ולפעול כבר בשלב ראשוני זה לקבלת דו"ח פציעה מהיחידה, חתום ע"י כל הגורמים ביחידה ולוודא שאכן דו"ח הפציעה שאתם מקבלים עם נסיבות האירוע אכן תואמות את נסיבות האירוע שאירעו בפועל, מפני שסתירה בין הפרטים שתמסרו לקצין התגמולים במהלך הגשת התביעה נגד משרד הביטחון לבין המפורט בדו"ח הפציעה שקיבלתם היחידה, עשויה לעורר קשיים בקבלת התביעה ע"י קצין התגמולים במשרד הביטחון בהמשך הדרך.  

תביעה נגד משרד הביטחון – הגשת התביעה להכרה

בשלב זה וככל ולא פניתם לייעוץ אישי של עורך דין משרד הביטחון, הרי שבהחלט מומלץ לפנות לעורך דין שכזה, שיש לו ניסיון עם משרד הביטחון תביעות חיילים, ששירתו בצה"ל ובהגשת תביעות נגד משרד הביטחון אגף השיקום.

בשלב זה ישנה חשיבות לכל נספח שהגשתם לתביעה להכרה בזכות בין אם מדובר בהכרה בזכות חבלה או בזכות מחלה (שני טפסים שונים במשרד הביטחון) לכל המפורט בגוף טופס התביעה נגד משרד הביטחון וכן לפרטי עדים לתאונה, לליקויים הרפואיים שנגרמו בעקבות התאונה, לחוות דעת רפואיות שצורפו, שהכל כאמור ייבחן בקפדנות ע"י קצין התגמולים משרד הביטחון במחלקה לבחינת זכאות באגף השיקום שתפקידה לבחון זכאות אם לאו להכרה בנכה.

כך לדוגמא לתביעות נגד משרד הביטחון פריצת דיסק, מומלץ לצרף מסמכים רפואיים ממש בסמוך לתאונה או למחלה שבגינה נגרמה פריצת דיסק וזאת כבר לטופס התביעה הראשוני להכרה במשרד הביטחון אגף השיקום.

שימו לב שבשלב זה במקרה רבים, קצין תגמולים במשרד הביטחון לאחר קבלת התביעה נגד משרד הביטחון עשוי להוציא מכתבי השלמה ו/או בירור ו/או לקבלת פרטים נוספים אליכם מטעמו.

לתשובות בכתב אשר הינכם נותנים לקצין תגמולים משרד הביטחון ישנה חשיבות גבוהה לקבלת התביעה נגד משרד הביטחון אם לאו.

בנוסף, קצין התגמולים עשוי להפנותכם כבר בשלב זה ועוד בטרם השלב של ועדה רפואית במשרד הביטחון, לבדיקה רפואית וייעוץ של מומחה רפואי מטעמו שייתן לקצין התגמולים חוות דעת רפואית חשובה ביותר לעניין ההכרה בתביעתכם אם לאו.

ועדה רפואית משרד הביטחון

לאחר קבלת ההכרה באירוע או בחבלה או במחלה מקצין התגמולים במשרד הביטחון, לאחר התביעה שהוגשה, התביעה מופנית למחלקת ועדות רפואיות במשרד הביטחון, שם עניינכם מועבר לקבלת זימון לבדיקה רפואית בפני ועדה רפואית משרד הביטחון, קרי להליך של תביעות משרד הביטחון אחוזי נכות רפואית בעקבות אירוע או החבלה או המחלה שעברתם שמשרד הביטחון אגף השיקום כבר הכיר בה.

ישנה חשיבות בבדיקה זו בפני ועדה רפואית להגיע עם עורך דין משרד הביטחון שיידע להכין אתכם לבדיקה זו, שאינה בדיקה לצורך טיפול רפואי אלא לצורך קביעת אחוזי נכות רפואית במשרד הביטחון לפי תקנות הנכים הקובעות את הקריטריונים לזכאות לאחוזי נכות כמו גם שיעור הנכות שיש לפסוק על בסיס כל ליקוי וליקוי רפואי לכל איבר בגוף וכמו גם בהתחשב בסוג המגבלה ובמידת חומרתה (בד"כ מסווג לקלה או בינונית או ניכרת/קשה).

איזה עורך דין לתביעה נגד משרד הביטחון מומלץ לשכור?

מניסיוני כעורך דין משרד הביטחון לרבות בתחום של תביעות בגין נזקי גוף וכמו גם בייצוג אישי של כ- 20 שנים בתחום של תביעות נגד משרד הביטחון בתל אביב, תביעות נגד משרד הביטחון ירושלים, ובכל רחבי הארץ, לרבות תאונות קשות עם פגיעות רב מערכתיות, לדעתי ישנם ארבעה פרמטרים לבחירת עורך דין לענייני משרד ביטחון מומלץ, והם כדלקמן:

  1. עורך דין משרד ביטחון מומלץ, מנוסה משך שנים רבות בטיפול בתביעות נגד משרד הביטחון אגף השיקום.
    ניסיון כעורך דין של מעל 10 שנים הוא טוב, אך ניסיון של כ-20 שנה והיכרות מעמיקה בתחום תביעות נגד משרד הביטחון  הוא מצוין ובלבד שהייצוג נגד משרד הביטחון יהיה אישי ולא כללי, וכמפורט להלן בסעיף 2.
  2. עורך דין משרד ביטחון מומלץ הוא גם מי שמתחייב לייצג באופן אישי את התביעה נגד משרד הביטחון וזאת מתחילתה ועד סופה, כאשר מניסיוני האישי פחות מומלץ, שתביעה נגד משרד הביטחון בתחום של נזקי גוף שעשויה בהחלט להיות אישית ו/או רגישה ו/או דיסקרטית, תעבור מספר רב של ידיים במשרד עורכי דין משרד ביטחון, מה שעשו לפגוע בפרטיות ו/או בדיסקרטיות של נפגע עקב תאונה בצבא, ולעיתים תחלופה רבה של עורכי דין משרד הביטחון בתל אביב כמו גם בכל הארץ, עשויה גם לפגוע בסיכויי תביעה נגד משרד הביטחון וכמו גם ביחסי האמון החשובים שנוצרים בין עורך דין למשרד הביטחון ולניזוק במהלך הטיפול בתביעה נגד משרד הביטחון.
  3. עורך דין לתביעות נגד משרד הביטחון מומלץ, הוא עורך דין שלו גם ניסיון עשיר ומגוון במתן הרצאות, כמו גם ימי עיון והשתלמויות תעודה מקצועיות במכון להשתלמויות של לשכת עורכי הדין, בתחום של דיני נזיקין, תביעות נזקי גוף, תביעות לנכות רפואית ותביעות נזקי גוף בפרט, ומכיר היטב את פסיקת בתי המשפט השונים כמו גם דברי החקיקה והתקנות הן בארץ והן בחו"ל.
  4. עורך דין משרד ביטחון מומלץ הוא מי שעבור פגישת יעוץ ראשונית במשרדו אינו גובה תשלום או שכר טרחת עורך דין מהלקוח הפוטנציאלי, ומי שלאחר שהלקוח מעונין בהגשת תביעה נגד משרד הביטחון, נפגש אתו בפגישה דיסקרטית שכזו, ומעוניין לשכור שירותיו המשפטיים בתביעה נגד משרד הביטחון, מקבל הצעה לייצוג בכתב ברורה ונהירה, שהינה בעיקר על בסיס הצלחה (קרי "שיטת האחוזים").

עורך דין אלי מאור הינו עורך דין משרד הביטחון, בעל ניסיון של כ- 20 שנים בטיפול של מעל 1,000 תביעות נזיקין וכן תביעות נגד משרד הביטחון לרבות ובפרט תביעות לנכות נגד משרד הביטחון, ובעברו ועד לפני 12 שנים ייצג גם חברות ביטוח ובמקביל גם תובעים פרטיים, וכן כיהן כרכז אקדמי בתחום של דיני נזיקין וביטוח לרבות בתביעות בנזקי גוף, והעביר בין היתר בעצמו ימי עיון וכן הרצאות ייחודיות לעורכי דין בכל רחבי הארץ, בנושאים בין היתר של פרקטיקה בניהול תביעת נזיקין וביטוח ופרקטיקה בניהול תביעת תאונת דרכים, ופרקטיקה בניהול תביעת רשלנות רפואית, וזאת במגוון ערים בישראל.

עו"ד אלי מאור מטפל ומייצג באופן אישי בתביעת נגד משרד הביטחון או תביעות נגד משרד הביטחון בתל אביב או בכל מקום בישראל, כאמור, באופן אישי בכל תביעה נגד משרד הביטחון אגף השיקום בעצמו, מתחילתה ועד סופה, קרי עד לקבלת פיצויים כספיים מקסימליים לידך, ולו המלצות רבות וחמות בשל ייצוג לקוחות בארץ ובחו"ל, מזה כאמור למעלה מ- 20 שנים.

הינכם מעוניינים בהגשת תביעה נגד משרד הביטחון? מעוניינים להגיש תביעת תאונת דרכים בצבא? עורך דין אלי מאור הינו כאמור, עורך דין משרד הביטחון מומלץ ומוכר, בעל ניסיון מקצועי רב ומגוון, עם הידע והכלים הנכונים והמדויקים ביותר לסייע לכם וללוות אתכם באופן אישי, לאורך כל הדרך עד לקבלת מלוא הפיצויים המגיעים לכם ע"פ הדין בישראל.

הניסיון הרב, הידע, המקצועיות, הקשרים המגוונים עם מומחים רפואיים בכירים רלבנטיים וההקפדה על היחס האישי והמסור לכל לקוח ולקוח, מאפשרים לעורך דין אלי מאור, עורך דין לתביעות נגד משרד הביטחון, להעניק לכם בעצמו את השירות הטוב ביותר.

לפניה אישית ודיסקרטית ללא התחייבות בנושא תביעה נגד משרד הביטחון, ניתן לפנות למשרד עו"ד אלי מאור בטלפון: 03-5798080, או פניה למשרד עו"ד אלי מאור בסלולר: 058-4771125, או פניה אישית בדואר אלקטרוני לעיניו של עורך דין נזיקין אלי מאור בלבד: maor@maor-law.com

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תביעת נזיקין

עו״ד אלי מאור

עו”ד אלי מאור בעל מוניטין, ניסיון והמלצות רבות בתביעות נזיקין (נזקי גוף) מול חברות ביטוח, בתי וקופות חולים, ביטוח לאומי ומשרד הביטחון, המייצג תובעים בלבד.

צרו עימי קשר
מאמרים ופרסומים
דילוג לתוכן