תאונות פגע וברח – מה חשוב לעשות?

מה חשוב לעשות אחרי תאונות פגע וברח

מאת עורך דין אלי מאור, מומחה לתביעות תאונות דרכים

נגרמה לכם תאונת פגע וברח? נגרמו לכם נזקי גוף בדרגת חומרה כזאת או אחרת? תאונות פגע וברח נעשו שכיחות יותר ויותר בשנים האחרונות בישראל, וכעורך דין תאונות פגע וברח מנוסה ומוכר, שהגיש מזה שנים רבות תביעות תאונות דרכים הן נגד חברות ביטוח והן נגד קרנית, להלן טיפים ראשוניים, כמי שמייצג באופן אישי תביעות של תאונות פגע וברח לקבלת פיצויים מקסימליים בין אם מחברת הביטוח ובין אם מקרנית, וזאת על מנת למנוע שגיאות שכיחות, מניסיוני בתם לב, של ניזוקים מתאונות פגע וברח, שגיאות שעשויות להפחית משמעותית ו/או אף למנוע מכם את הפיצויים המגיעים לכם.

תאונת פגע וברח – את מי תובעים?

עורך דין תאונות פגע וברח מנוסה ומוכר, ראשית ימליץ להזמין משטרה למקום וככל שהדבר לא הסתייע ברגע תאונת הדרכים עצמה, יש לפנות למשטרה להגשת תלונה בגין תאונת פגע וברח ממנה נפגעתם במהירות האפשרית, וזאת על מנת לתת למשטרת ישראל לחקור את האירוע ולנסות לאתר את הנהג ואת הרכב הפוגע.

במקרים של תאונות פגע וברח, ככל שתאונת הדרכים הינה קשה יותר, כך בד"כ משטרת ישראל משקיעה משאבים רבים על מנת לפצח את תאונת הדרכים ולבדוק ע"י בוחני תנועה וצוות חקירה, לעיתים אף ע"י הקמת צח"מ, צוות חקירה מיוחד, הכל על מנת לאתר את נהג הרכב ואת הרכב הפוגע, ולהביאו לבדיקת בוחן תנועה ולבחינת הגשת כתב אישום פלילי נגדו.

כעורך דין לנזקי גוף המגיש תביעות בגין תאונות דרכים בשגרה, חשוב שאבהיר שישנה חשיבות מיוחדת למהלך זה מאחר ובסיומו נדע אם אותר הרכב והנהג הפוגע ואם יש לו כיסוי ביטוחי לנזקי גוף, קרי ביטוח חובה בתוקף ורישיון נהיגה בתוקף או שאין לרכב הפוגע כיסוי ביטוחי, לדוגמא של נהג רכב שנהג בשלילה או בשל העובדה שנהג הרכב שכח לחדש את פוליסת ביטוח החובה או לא דאג בכלל לפוליסת ביטוח חובה לפני שנהג ברכב.

במקרים שאין כיסוי ביטוחי יש להגיש תביעה לקרנית, שהיא הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים, ומעניקה פיצויים לניזוקים בתאונות דרכים כתוצאה מפגיעות של רכבים, ללא כיסוי ביטוחי לרבות תאונות פגע וברח.

נפגעתי בתאונת פגע וברח ע"י נהג שיכור – האם אקבל פיצויים?

הפיצויים בדיני נזיקין ובתחום נזקי הגוף בפרט אינם תלויים באם הנהג בתאונת פגע וברח אשם בתאונה אם לאו או אם הנהג נהג בשכרות או במהירות מופרזת אם לאו, קרי להתנהגותו של הנהג במועד תאונת פגע וברח, אין השלכה לעניין הכיסוי הביטוחי וקבלת פיצויים מחברת ביטוח או מקרנית אם לאו.

כך גם בהתאמה, אחת התביעות הגדולות ביותר שייצגתי עד כה הייתה עבור נער עם פגיעה רב מערכתית בשל תאונת פגע וברח כהולך רגל.

כעורך דין תאונות פגע וברח המתנתי לבירור משטרתי ולאחריו הגשתי תביעה, וזאת לאחר שנגד הנהג הפוגע הוגש גם כתב אישום פלילי תעבורתי בשל נהיגה ברשלנות, מהירות מופרזת ועוד עבירות והוא הורשע בסופו של יום בבית המשפט לענייני תעבורה וזאת ללא קשר לסכום הפיצויים הגבוה ביותר שקיבל הנער הנפגע כתוצאה מתביעת תאונת הדרכים לפיצויים בגין נזקי גוף שהגשתי עבורו בבית המשפט האזרחי. 

איזה עורך דין תאונות פגע וברח מומלץ לשכור?

מניסיוני כעורך דין נזקי גוף בייצוג אישי של כ- 20 שנים בתחום תאונות דרכים בתל אביב ובכל רחבי הארץ, לרבות תאונות פגע וברח, לדעתי ישנם חמישה פרמטרים עיקריים לעורך דין תאונות פגע וברח מומלץ או עורך דין תאונת פגע וברח, והם כדלקמן:

  1. עורך דין תאונות פגע וברח מנוסה משך שנים רבות בטיפול בתביעות תאונות דרכים וכן תאונות אופנוע. ניסיון של מעל 10 שנים הוא טוב, אך ניסיון של כ-20 שנה והיכרות מעמיקה בתחום תביעת תאונות דרכים בכלל ותאונות פגע וברח בפרט הוא מצוין עוד יותר ועשוי כאמור, להגדיל את סיכויי התביעה.
  2. עורך דין תאונות פגע וברח מומלץ הוא גם מי שמייצג באופן אישי את תביעת תאונת פגע וברח מתחילתה ועד סופה, כאשר מניסיוני פחות מומלץ, שתביעת נזקי גוף לאחר תאונת פגע וברח שהינה בד"כ אישית, רגישה, ודיסקרטית, תעבור ידיים רבות במשרד עורכי דין תאונות דרכים, מה שעשוי בהחלט לפגוע בפרטיות ו/או בדיסקרטיות של ניזוק בתאונת פגע וברח בתביעת תאונת דרכים, ולעיתים תחלופה רבה של עורכי דין תאונת דרכים בתל אביב כמו גם בכל הארץ, עשויה גם לפגוע בסיכויי תביעה בתאונת דרכים בעצמה וכמו גם ביחסי האמון החשובים שנוצרים במהלך הטיפול בתביעת תאונת פגע וברח בין עורך דין תאונות פגע וברח ובין ניזוק בתאונות פגע וברח.
  3. עורך דין תאונות פגע וברח מומלץ או עורך דין תאונת פגע וברח מומלץ הוא גם מי שיש לו ניסיון רב בעברו, כמי שייצג משך שנים רבות גם חברות ביטוח בתביעות תאונות דרכים, כך שהוא מכיר היטב את כל התהליך של תאונת פגע וברח מתחילתו ועד סופו וכמו גם את טענות ההגנה שיהיו בד"כ שגורות בפי חברת הביטוח בתאונות פגע וברח או בתאונות דרכים.
  4. עורך דין לתאונת פגע וברח מומלץ הוא עורך דין שלו גם ניסיון עשיר ומגוון במתן הרצאות, כמו גם ימי עיון והשתלמויות תעודה מקצועיות במכון להשתלמויות של לשכת עורכי הדין, בתחום של דיני תאונות דרכים, דיני נזיקין וביטוח בכלל ותביעות נזקי גוף בפרט, ומכיר היטב את פסיקת בתי המשפט השונים כמו גם דברי החקיקה הן בארץ והן בחו"ל.
  5. עורך דין תאונת פגע וברח מומלץ ותביעות תאונת דרכים מומלץ הוא מי שעבור פגישת יעוץ ראשונית אינו גובה תשלום או שכר טרחת עורך דין  מהלקוח הפוטנציאלי, ומי שלאחר שהלקוח נפגש אתו בפגישה דיסקרטית שכזו ומעוניין לשכור שירותיו המשפטיים בתביעת תאונת פגע וברח, עובד עם הלקוח על בסיס הצלחה ("שיטת האחוזים") בהתאם לחוק (הרחבה בעניין החוק, להלן בהמשך הדברים – א.מ.).

מהי עלות שכר טרחה של עורך דין תאונת פגע וברח?

עלות שכר טרחה של עורך דין תאונת פגע וברח, הינה על בסיס אחוזים מסכום הפיצויים הכספי שהושג בתביעת תאונת פגע וברח והוא קבוע בכללי לשכת עורכי הדין (תעריף מקסימלי לשכר טרחה בתביעות לפי חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים).

בהקשר זה יש לציין כי ככלל תביעות תאונות פגע וברח בגין נזקי גוף המסתיימות ללא צורך בהגשת תביעה לבית המשפט, שכר הטרחה יהיה עם קבלת הפיצויים בפועל בגובה של 8% + מע"מ מסכום הפיצויים, ולאחר הגשת תביעה לבית המשפט שכר הטרחה יהיה בגובה של  11% + מע"מ בפשרה לפני פסק דין, ו- 13% + מע"מ, לאחר קבלת פסק דין של בית המשפט בתביעת תאונת דרכים נזקי גוף.

קרי כל שכר טרחה באחוזים שנגבה יותר מהאחוזים הנ"ל, הינו לא חוקי!

אם אתם מעוניינים בבדיקה ו/או יעוץ משפטי ראשוני, דיסקרטי וללא התחייבות בפני עורך דין תאונות פגע וברח מנוסה, מוכר ומומלץ המתמחה בתביעות תאונות דרכים ובנזקי גוף, בין אם מדובר בעורך דין תאונות פגע וברח או בעורך דין תאונות דרכים קשות, לעורך דין נזיקין אלי מאור ניסיון רב בתחום נזקי הגוף ובתחום תביעות תאונות דרכים, כך שאם חו"ח נפגעתם כתוצאה מתאונת פגע וברח חשוב שתדעו כי פנייה מהירה לעו”ד תאונות פגע וברח מומלץ, מקצועי ומנוסה או עו”ד תאונת פגע וברח, בשלב המוקדם ככל שניתן, תהווה גורם בעל פקטור והשפעה רבים הן על סיכויי הצלחת התביעה שלכם והן על גובה הפיצויים שייפסקו לכם בבית המשפט בסופה של התביעה בגין נזקי גוף.

עו"ד אלי מאור הינו בעל ניסיון של כ- 20 שנים בטיפול של מעל 1,000 תביעות נזיקין וכן תביעות תאונות דרכים לרבות ובפרט תאונות פגע וברח, ובעברו ועד לפני 12 שנים ייצג גם חברות ביטוח בכל הארץ ובמקביל גם תובעים פרטיים, וכן כיהן כרכז אקדמי בתחום של דיני נזיקין וביטוח ודיני רשלנות רפואית ודאג להעביר בין היתר ימי עיון וכן הרצאות ייחודיות לעורכי דין בכל רחבי הארץ, בנושאים בין היתר של פרקטיקה בניהול תביעת נזיקין וביטוח ופרקטיקה בניהול תביעת תאונת דרכים, במגוון ערים בישראל והעביר השתלמויות לאלפי עורכי דין תאונות דרכים בתל אביב וכמו גם בכל הארץ.

עו"ד אלי מאור מטפל ומייצג באופן אישי תביעת תאונות דרכים או תביעות תאונות דרכים בתל אביב או בכל מקום בישראל, כאמור, באופן אישי בכל תביעת תאונת פגע וברח בעצמו מתחילתה ועד סופה, קרי עד לקבלת פיצויים כספיים מקסימליים לידך, ולו המלצות רבות וחמות בשל ייצוג לקוחות בארץ ובחו"ל, מזה כאמור למעלה מ- 20 שנים.

נגרמה לכם תאונת פגע וברח או תאונת דרכים? מעוניינים להגיש תביעת תאונת דרכים? עורך דין אלי מאור הינו כאמור, עורך דין תאונות פגע וברח מומלץ ומוכר, בעל ניסיון מקצועי רב ומגוון, עם הידע והכלים הנכונים והמדויקים ביותר לסייע לכם וללוות אתכם באופן אישי לאורך כל הדרך עד לקבלת מלוא הפיצויים המגיעים לכם ע"פ דין.

הניסיון הרב, הידע, המקצועיות, הקשרים המגוונים עם מומחים רפואיים בכירים וההקפדה על היחס האישי ומסור, מאפשרים לעורך דין אלי מאור, עורך דין תאונות פגע וברח, להעניק לכם בעצמו את השירות הטוב ביותר.

לפניה אישית ודיסקרטית ללא התחייבות, ניתן לפנות למשרד עו"ד אלי מאור בטלפון: 03-5798080, או פניה למשרד עו"ד אלי מאור בסלולר: 058-4771125, או פניה אישית בדואר אלקטרוני לעיניו של עורך דין נזיקין אלי מאור בלבד: maor@maor-law.com

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תביעת נזיקין

עו״ד אלי מאור

עו”ד אלי מאור בעל מוניטין, ניסיון והמלצות רבות בתביעות נזיקין (נזקי גוף) מול חברות ביטוח, בתי וקופות חולים, ביטוח לאומי ומשרד הביטחון, המייצג תובעים בלבד.

צרו עימי קשר
מאמרים ופרסומים
דילוג לתוכן