פיצויים של 1,200,000 ש"ח בגין צליפת שוט

צליפת שוט

מאת: עורך דין אלי מאור, מומחה לתאונות דרכים

כמי שייצג במהלך 20 השנים האחרונות מעל 1,000 תביעות לפיצויים בגין נזקי גוף הייתה לי הזכות לייצג באופן אישי את ד' בגין תאונת דרכים במנגנון של צליפת שוט, שאירעה במהלך נסיעה לבית קפה על מנת לחגוג עם חברות משרה חדשה בתחום הניהול אליה לאחר מיונים מפרכים וממושכים בחברת השמה, הצליחה להתקבל.

ד' שלא באשמתה, נפגעה ע"י רכב שהגיח מאחוריה במהירות גבוהה, ולא הספיק לבלום ולעצור ופגע ברכבה, ואז צווארה נחבט בחוזקה והיא נחבלה בחבלה במנגנון "צליפת שוט" (בתרגום מאנגלית whiplash), ופונתה באמצעות ניידת אמבולנס מד"א לבית החולים מזירת התאונה.

ד' עוד בחדר מיון אורתופדי, התלוננה על כאבי ראש, על בחילות על סחרחורות והן על כאבים ומגבלות בתנועות בעיקר של הצוואר. לאחר שד' נשלחה על ידי, לרופאים מומחים מתאימים לביצוע בדיקות וטיפולים רפואיים בתחום האורתופדי, הנוירולוגי והראומטולוגי (בגין תסמונת פיברומיאלגיה), הגשנו תביעה מנומקת לבית המשפט נגד חברת הביטוח בגין נזקי גוף תאונת דרכים צליפת שוט, ולד' בסופו של יום נקבעו אחוזי נכות רפואיים קבועים בהתאם לתקנות המוסד לביטוח לאומי, והיא קיבלה מחברת הביטוח באמצעותי פיצויים בסכום של לא פחות מ- 1,200,000 ש"ח בשל תאונת דרכים במנגנון של צליפת שוט.

בהתאם לשאלות שאני נשאל מנפגעים במנגנון של צליפת שוט, להן פירוט שהגם שאינו ממצא ו/או מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני, דן בסוגיות של תביעות בגין צליפת שוט בהתייחס למקרים של תאונות דרכים בנסיבות פרטיות, או תאונת דרכים בחזרה מהעבודה או תאונות דרכים בדרך מהעבודה, וכמו גם במקרים של תאונות דרכים במהלך העבודה.

צליפת שוט – את מי תובעים?

במקרה של חבלה במנגנון של צליפת שוט במסגרת תאונת דרכים בין אם מדובר בנהג ברכב עצמו שהוא הניזוק או בנוסע ברכב ליד הנהג או במושב האחורי שנפגע במנגנון צליפת שוט בגין נזקי גוף או נזקים נפשיים רגשיים, יש לתבוע לפי חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים את חברת הביטוח של הרכב שבו אירעה תאונת הדרכים. כמובן עילת תביעת נזקי גוף צריכה לכלול הפסדי השתכרות לעבר, פגיעה בכושר השתכרות לעתיד, הוצאות ניידות (נסיעות), הוצאות בגין טיפולים רפואיים וטיפולי שיקום, הוצאת בגין כאב וסבל וימי אשפוז בבית חולים כללי או שיקומי, הוצאות בגין הפסדי פנסיה ופגיעה בצבירה של זכויות סוציאליות ועוד…

צליפת שוט

צליפת שוט – נכות אורתופדית

במקרים של תאונת דרכים במנגנון של צליפת שוט, יש לבחון ראשית אם קיים סיכוי לנכות אורתופדית זמנית ו/או קבועה בהתאם לתקנות המל"ל, קרי המוסד לביטוח לאומי.

בהתאם לסעיף 37 (5) לתקנות המל"ל, ניתן לקבל אחוזי נכות רפואיים בגין הגבלה של תנועות הצוואר לאחר שמצבו של הנפגע מתייצב לאחר חבלת צליפת שוט, וזאת בהתאם לדרגת החומרה של המגבלה, קרי קלה או בינונית או קשה.

כמובן שמדובר במקרים לעיל של תאונת דרכים צליפת שוט, שלא הצריכו ניתוח לקיבוע של עמוד השדרה הצווארי, שבמצב זה ישנו סעיף 37 (1) לתקנות המל"ל, העוסק במפורש במקרים של קביעת דרגת נכות רפואית לאחר ניתוח קיבוע של עמוד השדרה הצווארי.

צליפת שוט – בירור הדמייתי

ישנה חשיבות עליונה לממצאי הבירור ההדמייתי (צילומים) ולממצאי הבירור ההדמייתי על סכום הפיצויים שניתן לקבל לאחר חבלה במנגנון צליפת שוט. כאן מקומן של בדיקות ההדמיה כגון מיפוי עצם, CT צוואר, MRI צוואר על מנת לתת תמונה מדויקת וטובה יותר להאם מדובר בחבלה של הרקמות הרכות (soft tissue) או שמדובר בחבלה שהותירה גם פגיעה של פריצת דיסק, או היצרות של התעלות, או לחץ של עצב על גוף חוליה צווארית.

צליפת שוט ורטיגו

במקביל במקרים של הרדמויות של הידיים או של יד אחת או ירידה בתחושה בידיים או חולשה בידיים או אחת מהידיים לאחר חבלה במנגנון צליפת שוט, יש מקום להיוועץ עם מומחה בתחום הנוירולוגי על מנת לבחון אפשרות לביצוע EMG גפיים עליונות על מנת לשלול התפתחות רדיוקולופטיה צווארית לאחר תאונת דרכים במנגנון של צליפת שוט.

במקרים של צליפת שוט עם ורטיגו (סחרחורת) או כאב ראש או קשיים בריכוז או פגיעה בזיכרון, יש להיוועץ עם מומחה לנוירולוגיה על מנת לשלול גם אפשרות של חבלת ראש head concussion.

צליפת שוט – פיברומיאלגיה

חבלה במנגנון של צליפת שוט לעמוד השדרה הצווארי מוכרת כסיבה אפשרית להתפתחות של תסמונת פיברומיאלגיה לאחר תאונת דרכים, ולכן חשוב לבדוק אם לאחר תאונת הדרכים במנגנון של צליפת שוט התחלתם לחוש לדוגמא בעייפות מתמדת, בחולשה של השריריים, בכאבי ראש, בבעיות בעיכול וכאבי בטן ואם אחד מהסימפטומים מופיע, לבחון אפשרות להיוועץ ולהיבדק ע"י מומחה ראומטולוגי לבחינת אפשרות של התפתחות תסמונת פיברומיאלגיה ו/או קיומם של נקודות רגישות בגוף ע"י הפקת כאב האופייניות לקיומה של תסמונת פיברומיאלגיה.

צליפת שוט – טנטון

מניסיוני כעורך דין נזקי גוף, במקרים רבים נפגעים בחבלה של צליפת שוט גם מתלוננים על הופעת רעש מתמיד בשתי האוזניים הנקרא בשפה הרפואית טנטון. במקרים אלה יש להיוועץ בדחיפות עם רופא המומחה למחלות אף אוזן גרון שיבחן האפשרות להפניה לבדיקת שמיעה כללית וכמו גם כזו הבוחנת אפשרות להופעת טנטון בתדרים הרלבנטיים לטנטון, בהתאם לספרות הרפואית.

מה עלי לעשות במקרה של צליפת שוט?

מומלץ כבר בתחילת הדרך להיוועץ עם עורך דין המומחה לתביעות תאונות דרכים, שלו ניסיון ומוניטין רב שנים בייצוג אישי במקרים של צליפת שוט לאחר תאונת דרכים, והוא אמור כבר בשלב ראשוני של תביעת הנזיקין לבחון בכל מקרה ומקרה באופן אישי עבורך ולגופו של עניין את מי ניתן לתבוע, מהם הזכויות הכספיות שלך במוסד לביטוח לאומי במקרים של תאונות עבודה, ובדיקה מקיפה של מהן כלל הפוליסות ביטוח שמחזיק הנפגע במנגנון צליפת שוט ו/או בני משפחתו שבגינן עורך דין המומחה לתאונות דרכים, יוכל להגיש תביעה בגין צליפת שוט לחברת הביטוח או תביעה נוספת לפוליסת תאונות אישיות או במקרים של תאונות עבודה להגיש במקביל גם תביעה להכרה בתאונה כ"תאונת עבודה" במוסד לביטוח לאומי.

במקביל על עו"ד המומחה לתאונות דרכים, ככל שיש תביעה בגין אובדן כושר עבודה, כעורך דין מומחה לתביעות נזקי גוף, לבדוק האם ניתן להגיש בנוסף גם תביעה לאובדן כושר עבודה נגד חברת ביטוח או תביעה לפנסיית נכות לקרן פנסיה, וזאת במקביל להגשת תביעה נזיקית נגד חברת הביטוח, בהתאם לעילת התביעה הקבועה בחוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

יש לציין שמשרדנו מייצג נפגעים בגין צליפת שוט משך שנים רבות וממש בכל רחבי הארץ ולא רק בגין תביעות תאונות דרכים בתל אביב. בכל מקרה כאמור לעיל, מומלץ בטרם הגשת תביעה בגין צליפת שוט לבחון בכל מקרה לגופו אם ישנו כיסוי ביטוחי לרכב בו אירעה הפגיעה של צליפת שוט ולהיוועץ בשלב המוקדם ביותר שאפשר עם עורך דין המומחה לתביעות תאונות דרכים – צליפת שוט.

מעוניינים להגיש תביעה בגין חבלה במנגנון צליפת שוט?

מחפשים עורך דין מומלץ לייצוג בתביעת צליפת שוט? אתם מוזמנים ליצור קשר אישי ישיר ודיסקרטי עם עו"ד אלי מאור ולקבל ייעוץ משפטי מקצועי מעורך דין מנוסה ומוכר בתחום נזקי גוף בכלל ותאונות דרכים בפרט. עו"ד אלי מאור ילווה אותך לאורך כל השלבים, החל מהנחיות ראשוניות ומפורטות לגבי אופן ההתנהלות המומלץ, משלב פתיחת תביעה ועד קבלת תשלום ופיצויים מקסימליים מחברת הביטוח וזאת דרך מתן ייעוץ מפורט לגבי הזכויות שלך, ותוך דאגה שמלוא הזכויות שלך בגין צליפת שוט אכן ימומשו כדין.

לפניה אישית ודיסקרטית ללא התחייבות ו/או תשלום, ניתן לפנות למשרד עו"ד אלי מאור בטלפון: 03-5798080, או לעו"ד אלי מאור באופן אישי לטלפון נייד: 058-47711‬25, או פניה אישית ודיסקרטית בדואר אלקטרוני, לעיניו של עו"ד אלי מאור בלבד בכתובת דואר אלקטרוני: maor@maor-law.com

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תביעת נזיקין

עו״ד אלי מאור

עו”ד אלי מאור בעל מוניטין, ניסיון והמלצות רבות בתביעות נזיקין (נזקי גוף) מול חברות ביטוח, בתי וקופות חולים, ביטוח לאומי ומשרד הביטחון, המייצג תובעים בלבד.

צרו עימי קשר
מאמרים ופרסומים
דילוג לתוכן