פיצויים של 500,000 ש"ח בגין נשיכת כלב

נשיכת כלב פיצויים

מאת: עורך דין אלי מאור, מומחה לתביעות נזיקין

הייתה לי הזכות כמי שמייצג משך שנים רבות תביעות נזיקין, נזקי גוף, לייצג נערה בתביעה בגין נשיכת כלב שנגרמה לה בעת שהייתה בדרכה לבית הספר, וכלב יצא אליה לרחוב ונשך אותה בחוזקה. כתוצאה מנשיכת הכלב, הנערה נאלצה לקבל טיפול רפואי בבית חולים ובוצעו לה תפרים באזור הנשיכה וכמו גם זריקת אנטי טטנוס, ולאחר ניהול תביעת נזיקין לפיצויים בגין נשיכת כלב שהגשתי עבורה בבית משפט השלום בפתח תקווה, נפסקו לה פיצויים בסכום כולל של 500,000 ש"ח מחברות הביטוח הפניקס וכלל, בגין נשיכת כלב, וזאת לאחר שתי תביעות פיצויים שהוגשו עבור הנערה, האחת נגד ביטוח תאונות תלמידים, והשנייה נגד חברת הביטוח של הכלב הנושך בהתאם לעילות בפקודת הנזיקין לפיצויים בנזקי גוף.

במקרים רבים אני נשאל כעורך דין שלו ניסיון בייצוג אישי של למעלה מ-20 שנים ומעל 1,000 תביעות בנזיקין, אלו דברים חשוב לבצע בתביעת נשיכת כלב, מהם שלבי התביעה, אלו פיצויים ניתן לתבוע בגין נשיכת כלב, ולהלן מספר סוגיות ושאלות שאני נשאל באופן תדיר והתשובות, שכמובן אינן ממצות ו/או מהוות תחליף לייעוץ משפטי ספציפי לניזוק, שעבר אירוע של נשיכת כלב.

נשיכת כלב – את מי תובעים?

לאחר שאירעה נשיכת כלב, ישנה חשיבות לבדיקה כבר בשלב הראשוני האם יש לבעלים של הכלב כיסוי ביטוחי באחת מחברות הביטוח בישראל. בד"כ מומלץ לבדוק את הכיסוי בפוליסת ביטוח לצדדים שלישיים לדירה, שם במקרים רבים בעלי כלבים עושים ביטוח מיוחד לכלב שלהם עבור נשיכת כלב או מבצעים הרחבה לכיסוי הביטוחי כך שיבטח אותם גם במקרה והם נתבעים בגין נשיכת הכלב שלהם את צד שלישי וגרימת נזקי גוף. חשוב לציין שגם אם אין כיסוי ביטוחי עדין ניתן להגיש תביעת נזיקין בגין נשיכת כלב נגד הבעלים של הכלב וזאת בגין רשלנות ו/או מחדל על פי סעיפי החוק הרלבנטיים בפקודת הנזיקין (נוסח חדש), אולם מניסיוני כעורך דין נזקי גוף, לאחר שיינתן פסק דין נגד הכלב, הליכי גביית פיצויים, עשויים נגד אדם פרטי להיות מורכבים וממושכים יותר מאשר נגד חברת ביטוח, המודה בכיסוי הביטוחי.

נשיכת כלב – מהי עילת התביעה?

עילת התביעה הראשית בקרות מקרה של נשיכת כלב של ניזוק, הינה בד"כ בהתאם לסעיף 41 א' לפקודת הנזיקין (נוסח חדש) שקובע מפורשות כדלקמן:

41א.  בתובענה בשל נזק לגוף שנגרם על ידי כלב, חייב בעליו של הכלב או מי שמחזיק בכלב דרך קבע (להלן – הבעלים) לפצות את הניזוק, ואין נפקא מינה אם הייתה או לא הייתה התרשלות מצדו של הבעלים.

הסעיף הנ"ל נותן לבעלי הכלב הנושך, שלוש עילות להגנה בתביעת נזיקין בשל אחריותם בנזיקין בתביעת נשיכת כלב והן:

  1.   התגרות של הניזוק בכלב;
  2.   תקיפת הניזוק את הבעלים, את בן זוגו, הורו או ילדו;
  3.   הסגת גבול של הניזוק במקרקעין של הבעלים.

בנוסף, בתביעות נזיקין בגין נשיכת כלב אני נעזר פעמים רבות בממצאי פסק דין מרשיע נגד בעלים של כלב שהוגש נגדו כתב אישום במסגרת הליך פלילי, וזאת בהתאם לסעיף 42 א' לפקודת הראיות, המאפשר לתובעים הגשתו של פסק דין פלילי מרשיע במסגרת הליך אזרחי וקבלתו כראיה קבילה במסגרת ההליך האזרחי נגד הנתבע בגין נשיכת כלב בהליך אזרחי, שהורשע בהליך פלילי בהתאם לחוק העונשין.

נשיכת כלב פיצויים

נשיכת כלב – את מי עוד ניתן לתבוע?

במקרים של נשיכת כלב חשוב ראשית לבדוק אם מדובר בקטין או בגיר. אם מדובר בקטין אזי יש לבחון ראשית הגשת תביעה נוספת וזאת נגד חברת הביטוח במסגרת פוליסת ביטוח תאונות תלמידים תאונות אישיות נגד חברת הביטוח שביטחה את הקטין גם מחוץ לכותלי בית הספר ולמעשה למשך 24/7 ביממה.

לעיתים נשיכת כלב לקטין, עשויה להיות בנוסף גם "תאונת עבודה" וזאת במקרים שהגיעו לטיפולי של קטין לדוגמא, שהיה שליח פיצה וננשך ע"י כלב בבית אליו הוא הגיע על מנת למסור את משלוח המזון.

לגבי בגירים שעברו אירוע של נשיכת כלב, יש לבחון עם עורך דין נזיקין מומלץ ומנוסה את כל הכיסויים הביטוחיים, אפשרות להגשת תביעות אובדן כושר עבודה ו/או תביעת פנסיית נכות ו/או תביעת פוליסת תאונות אישיות ו/או תביעת נכות במוסד לביטוח לאומי או תביעת תאונות אישיות במוסד לביטוח לאומי, אליה אגב הרבה מהניזוקים כלל לא מודעים.

נשיכת כלב מה הפיצוי שאקבל?

על מנת לקבל הערכה בדבר הפיצויים שניתן לקבל בסופו של יום בתביעת נזקי גוף בגין נשיכת כלב, יש לבחון ראשית אם נותרה נכות רפואית צמיתה (קבועה) בגין נשיכת הכלב וזאת גם בתחום הפיזי שבד"כ מתבטא בנכות רפואית בתחום הכירורגיה הפלסטית, וגם בתחום הרגשי, נפשי, המתבטא באחוזי נכות רפואית צמיתה בתחום הפסיכיאטרי. ככלל ניתן לומר שככל שאחוזי הנכות הרפואית הקבועים הינם יותר גבוהים וגילו של הניזוק יותר צעיר, כך סכום הפיצויים שייפסקו לטובת הניזוק בסופו של יום יהיה יותר גבוה.

בתביעת נזיקין לפיצויים בגין נשיכת כלב יש לפרט את אבות הנזק והם פיצויים בגין כאב וסבל ("עוגמת נפש") בגין פגיעה בכושר השתכרות, הפסדי שכר לעבר (לרבות ימי מחלה), הוצאות רפואיות, הוצאות נסיעה, הפסדי פנסיה ופגיעה בזכויות סוציאליות, עזרת הזולת ו/או סיעוד ו/או הצורך בעזרה לעתיד, הוצאות כלליות ועוד…

מה עלי לעשות במקרה של נשיכת כלב?

מומלץ ביותר כבר בתחילת הדרך להיוועץ עם עו"ד המומחה לתביעות נשיכת כלב או עורך דין לנשיכת כלב שלו ניסיון רב שנים בייצוג אישי במקרים של נשיכות כלב, והוא כבר בשלב ראשוני יוכל לבדוק בכל מקרה ומקרה באופן אישי עבורך ולגופו של עניין את מי ניתן לתבוע, מהם הזכויות שלך במוסד לביטוח לאומי, האם ישנו מעוול שיש לתבוע בגין נשיכת כלב, ומהן הפוליסות שמחזיק הננשך ע"י כלב ו/או בני משפחתו שבגינן עורך דין המומחה לנשיכות כלב, יוכל להגיש תביעה בגין נשיכת כלב לחברת הביטוח או תביעה נוספת לפוליסת תאונות אישיות או במקרים של תאונות עבודה להגיש במקביל גם תביעה להכרה בתאונה כ"תאונת עבודה" במוסד לביטוח לאומי.

במקביל על עו"ד המומחה למקרים של נשיכות כלב, ככל שיש תביעה בגין אובדן כושר עבודה, כעורך דין מומחה לנזקי גוף, לבדוק אם ניתן להגיש בנוסף גם תביעה לאובדן כושר עבודה לחברת ביטוח או תביעה לפנסיית נכות לקרן פנסיה, במקביל להגשת תביעה נגד חברת הביטוח בהתאם לפקודת הנזיקין.

יש לציין שמשרדנו מייצג נפגעים בגין נשיכת בכל הארץ ולא רק בגין נשיכת כלב בתל אביב, הגם שישנה מניסיוני שכיחות גבוהה יותר של מקרי נשיכת כלב בתל אביב או באזור המרכז. בכל מקרה מומלץ בטרם הגשת תביעה בגין נשיכת כלב לבחון אם ישנו כיסוי ביטוחי ולהיוועץ בשלב המוקדם שאפשר עם עורך דין המומחה לתביעות נשיכת כלב.

מעוניינים להגיש תביעת נשיכת כלב?

מחפשים עורך דין מומלץ לייצוג בתביעת נשיכת כלב? אתם מוזמנים ליצור קשר אישי ישיר ודיסקרטי עם עו"ד אלי מאור ולקבל ייעוץ משפטי מקצועי מעו"ד מנוסה ומוכר בתחום נזקי גוף בכלל ונשיכות כלב בפרט. עו"ד אלי מאור ילווה אותך לאורך כל השלבים, החל מההנחיות הראשוניות לגבי אופן ההתנהלות המומלץ, משלב פתיחת התביעה ועד קבלת תשלום ופיצויים מקסימאליים מחברת הביטוח וזאת דרך מתן ייעוץ מפורט לגבי הזכויות שלך, ותוך דאגה שמלוא הזכויות שלך אכן ימומשו כדין.

לפניה אישית ודיסקרטית ללא התחייבות ו/או תשלום, ניתן לפנות למשרד עו"ד אלי מאור בטלפון: 03-5798080, או לעו"ד אלי מאור באופן אישי לטלפון נייד: 058-4771125, או פניה אישית ודיסקרטית בדואר אלקטרוני, לעיניו של עו"ד אלי מאור בלבד בכתובת דואר אלקטרוני: maor@maor-law.com

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תביעת נזיקין

עו״ד אלי מאור

עו”ד אלי מאור בעל מוניטין, ניסיון והמלצות רבות בתביעות נזיקין (נזקי גוף) מול חברות ביטוח, בתי וקופות חולים, ביטוח לאומי ומשרד הביטחון, המייצג תובעים בלבד.

צרו עימי קשר
מאמרים ופרסומים
דילוג לתוכן