פריצת דיסק ביטוח לאומי/אחוזי נכות

פריצת דיסק ביטוח לאומי

מאת עו"ד אלי מאור, מומחה לתביעות נזיקין

במקרים של פריצת דיסק, ביטוח לאומי מניסיוני במשך 20 השנים האחרונות בייצוג של מעל 1,000 תביעות לביטוח לאומי בתחום של נזקי גוף, לעיתים קובע בגין פריצת דיסק אחוזי נכות המזכים בקצבה חודשית או במענק חד פעמי ולעיתים נקבעים בגין פריצת דיסק בביטוח לאומי אחוזי נכות, שאינם מזכרים בפיצויים או שבמקרי קיצון כלל לא נקבעים אחוזים נכות רפואית צמיתה.

במאמר זה להלן אסקור מספר נושאים במקרים של פריצת דיסק תביעה לביטוח לאומי וסיכויי הצלחה בגין כל תביעה ותביעה לנכות רפואית אם לאו.

פריצת דיסק ביטוח לאומי: האם יש הגבלה בתנועות וחומרת ההגבלה?

במקרים של פריצת דיסק, ביטוח לאומי עשוי בהחלט לקבוע את אחוזי הנכות הרפואית בין היתר בהתאם למגבלת התנועות שנגרמה לניזוק וזאת בין אם הוא עבר ניתוח ארתרוסקופיה, ניתוח לקיבוע עמוד השדרה או ניתוח לשאיבת דיסק פרוץ בגב או בצוואר אם לאו.

אם ועדה רפואית בביטוח לאומי לא תתרשם כי קיימת מגבלת תנועה לניזוק לאחר פריצת דיסק אזי הסיכוי שייקבעו לו אחוזי נכות קבועים לכל החיים אינו גבוה. באם ועדה רפואית בביטוח לאומי תקבע כי ישנה הגבלה בתנועות בין אם מדובר בתנועות של עמוד שדרה מותני, גבי או צווארי הרי שעליה להתייחס למידת חומרת ההגבלה ולציין אם ההגבלה היא קלה ביותר או הגבלה קלה או הגבלה בינונית או הגבלה ניכרת/קשה בתנועות.

כל הגבלה עשויה לזכות באחוזי נכות רפואית קבועים אחרים וכן כמובן ישנה חשיבות לממצאי בדיקות הדמיה מסוג CT, MRI, מיפוי עצם וממצאי דו"ח ניתוח וכמו גם אם קיים ספזם שרירי או לא בבדיקה רפואית קלינית או מבחן לסג חיובי או לא ועוד…

פריצת דיסק ביטוח לאומי

פריצת דיסק אחוזי נכות: אורתופדי, נוירולוגי או גם וגם?

כאשר קיימת פריצת דיסק, אחוזי נכות רפואיים יכולים להיקבע הן בתחום האורתופדי והן בתחום הנוירולוגי. כלומר במקרה של פריצת דיסק, אחוזי נכות הרפואיים ישוקללו הן האורתופדיים והן הנוירולוגיים לנכות רפואית משוקללת אחת.

במקרה של פריצת דיסק אחוזי נכות רפואית נוירולוגיים עשויים להיקבע לדוגמא, כאשר נגרמת פריצת דיסק בצוואר, כאשר ישנה רדיוקולופתיה של העצב מהצוואר לכיוון הידיים המלווה בחולשה או בהירדמויות או בתחושת נמלים (נמלול) באצבעות. במקרה של פריצת דיסק בגב אחוזי נכות רפואית נוירולוגית יקבעו לדוגמא, כאשר נגרמה גם פגיעה בעצב הסכיאטי שמתבטאת בחולשה באחת מהרגליים או שתיהן, בהירדמויות של הרגל או בתחושות של נמלול של אחת הרגליים או באצבעות הרגליים.

נגרמה לי פריצת דיסק מה עלי לעשות?

ראשית יש לציין שפריצת דיסק עשויה להיגרם הן מטראומה כמו לדוגמא, הרמת משא כבד או תאונה, כמו לדוגמא תאונת דרכים או תאונת עבודה או במקרה של נפילה כלשהי, או הפעלת לחץ רב על הגב התחתון או הצוואר, אולם ישנם מקרים שפריצת דיסק בגב או בצוואר עשויה להיגרם בשל סיבות ניווניות או תחלואתיות או תורשתיות שאינן קשורות בכלל לתאונה או טראומה כלשהי, ובד"כ קשורות יותר לשחיקה של הדיסקים בגב או בצוואר או עשויות להיות קשורות לעניינים של גיל.

במקרים שנגרמת לניזוק תאונה או חבלה שבגינה אירעה פריצת דיסק על מנת שבעתיד ניתן יהיה להגיש ולתבוע בהמשך אחוזי נכות רפואיים קבועים בגין פריצת דיסק, יש ראשית לדאוג שהתלונה על חבלה או טראומה או פגיעה לגב או לצוואר הרלבנטיית תהיה רשומה בגיליון הרפואי של הנפגע "שחור על גבי לבן", בצורה ברורה ונהירה וזאת בסמוך ביותר למועד בו קרתה התאונה או הטראומה.

בהמשך השתלשלות העניינים ישנה חשיבות רבה לפנייה מהירה ככל האפשר לאורתופד, או למומחה לעמוד שדרה, שהוא אורתופד שהתמחותו הבלעדית היא במקרים של פריצות דיסק בגב או בצוואר, וזאת בין היתר על מנת שיבדוק את הניזוק ויראה אם ישנם סימנים קליניים או אחרים העשויים להחשיד לגרימת נזק גוף בצוואר או בגב מסוג פריצת דיסק, ובהתאם לממצאי הבדיקה הקלינית ידאג להפנות במידת הצורך את הנפגע או הניזוק לבדיקות הדמיה מכוונות לאיתור או מציאת פריצת דיסק לדוגמא: CT או MRI.

לאחר שהניזוק יקבל את תשובות בדיקות ההדמיה אליהן נשלח יחד עם ממצאי הבדיקה הקלינית גופנית של האורתופד המומחה המטפל, אז כבר יהא ניתן יהיה לבצע הערכה ראשונית של סיכוייו לקביעת אחוזי נכות רפואיים קבועים בהתאם לתקנות המוסד לביטוח לאומי, לקביעת דרגת נכות רפואית בגין פריצת דיסק.

תקנות המוסד לביטוח לאומי – שיקול דעת רחב

חשוב מאוד לציין שבהתאם לתקנות המוסד לביטוח לאומי הרלבנטיות לעניין קביעת אחוזי נכות רפואית לניזוקים כתוצאה מפריצת דיסק, בין אם מדובר בתאונת דרכים או בין אם מדובר בתאונת עבודה או אפילו תאונה ברשות הרבים או מחלת מקצוע, קיים מרחב גדול ביותר לקביעת שיעור אחוזי הנכות הרפואית שניתן לפסוק בגין פריצת דיסק אחת, והוא למעשה מתחיל מ- 0% נכות רפואית ומגיע עד לא פחות מ- 100% נכות רפואית קבועה לכל החיים!

מקרים לדוגמא, בהם עו"ד אלי מאור, עורך דין נזיקין, הח"מ ייצג באופן אישי ניזוקים בגין פריצת דיסק ובהם נקבעו להם אחוזי נכות רפואיים במקרים של פריצת דיסק שהביאו לפיצוי כספי:

  • פריצת דיסק תאונת עבודה בגב תחתון של עובד בפיצוציה שהרים ארגז כבד
  • פריצת דיסק בצוואר שנגרמה בשל תאונת דרכים חבלה מסוג צליפת שוט
  • רשלנות רפואית בגין ניתוח של פריצת דיסק, שיתוק של הגפיים התחתונות
  • תביעת אובדן כושר עבודה לחברת ביטוח, בגין פריצת דיסק בעבודה

נגרמה לך פריצת דיסק בגב או בצוואר ואתה מעונין בייצוג של עורך דין נזיקין מומלץ ומנוסה?

נפגעת רפואית כתוצאה מפגיעה של פריצת דיסק או כתוצאה משבר בחוליה של הצוואר או הגב כתוצאה מתאונה או מחלה או תאונת עבודה ו/או תאונת דרכים? מחפש עורך דין נזיקין מנוסה להגשת תביעת נזיקין? אתם מוזמנים ליצור קשר אישי ישיר ודיסקרטי עם אלי מאור עו"ד נזיקין מומלץ ומנוסה ולקבל ייעוץ משפטי מקצועי מעו"ד נזיקין מוכר ומנוסה בהגשת תביעות נזיקין משך למעלה מ-20 שנה.

עו"ד אלי מאור ילווה אתכם לאורך כל שלב ושלב של התביעה, החל מההנחיות הראשוניות לאחר אבחון פריצת דיסק בגב או בצוואר וכמו גם לגבי אופן ההתנהלות המומלץ, קודם במהלך ולאחר הגשת תביעת נזיקין חזקה ואיתנה, דרך מתן ייעוץ מפורט בכל שלב לגבי הזכויות שלכם גם בהגשת תביעה לנכות או להכרה למוסד לביטוח לאומי ו/או הגשת תביעת אובדן כושר עבודה ו/או הגשת תביעת פנסית נכות ו/או תביעה בגין פוליסת נכות מתאונה ו/או תביעת פוליסת תאונות אישיות ו/או תביעת פוליסת חובה בשל תאונת דרכים בה נגרמו נזקי גוף, ותוך בדאגה שמלוא הזכויות שלכם אכן ימומשו כדין, כמי שיש לו ניסיון אישי רב שנים, בהגשה ובטיפול במעל 1,000 תביעות נזיקין בישראל ולרבות ובפרט בפגיעות מסוג פריצת דיסק – תביעות להשגת אחוזי נכות רפואית.

לפניה אישית ודיסקרטית ללא התחייבות ו/או תשלום בעניין תביעות נזיקין, ניתן לפנות למשרד עו"ד אלי מאור: 03-5798080, או לעו"ד אלי מאור באופן אישי ודיסקרטי לסלולר: 058-4771125‬, או פניה אישית בדואר אלקטרוני לעיניו של עו"ד אלי מאור בלבד: maor@maor-law.com

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תביעת נזיקין

עו״ד אלי מאור

עו”ד אלי מאור בעל מוניטין, ניסיון והמלצות רבות בתביעות נזיקין (נזקי גוף) מול חברות ביטוח, בתי וקופות חולים, ביטוח לאומי ומשרד הביטחון, המייצג תובעים בלבד.

צרו עימי קשר
מאמרים ופרסומים
דילוג לתוכן