תאונת אוטובוס

מאת: עו"ד אלי מאור, מומחה לתביעות תאונות דרכים

כמי שמייצג באופן אישי משך שנים רבות נפגעי תאונת אוטובוס בפרט ותאונת דרכים בכלל, במהלך 20 השנים האחרונות ומעל 1,000 תביעות בגין נזקי גוף, להלן מספר טיפים ראשוניים ו/או סיטואציות אפשריות לפגיעות במהלך תאונת אוטובוס ואת מי ניתן לתבוע בגין כל סיטואציה וסיטואציה.

תאונת אוטובוס – נוסע באוטובוס

בין אם מדובר בתאונת אוטובוס כנוסע באוטובוס בשל עצירה פתאומית של האוטובוס ונפילה או התהפכות של האוטובוס או תאונת דרכים באוטובוס בשל פגיעה של האוטובוס בכלי רכב אחר או במעקה של הכביש, האירוע מכוסה ביטוחית בהתאם לחוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים בישראל. יש ראשית לדאוג שיש בידי הניזוק את פרטי כרטיס הנסיעה ו/או "הרב תו" איתו הנוסע נכנס לאוטובוס קודם לפציעתו וכן שיש לנוסע את מספר הרישוי של האוטובוס בו הוא נפגע. כמובן וכפי שיפורט להלן גם רישום פרטי נהג האוטובוס ושעה מדוייקת של תאונת האוטובוס, הם חשובים וכמו גם קבלת פרטי עדים לתאונת אוטובוס שראו ממש את קרות תאונת האוטובוס ופניה לטיפול רפואי בסמוך כרונולוגית למועד קרות תאונת האוטובוס הינם חשובים ביותר.

חשוב לציין שאף אם עברת תאונה באוטובוס ממנה נפגעת פגיעת גוף כלשהי ולדוגמא, פונית ע"י מד"א ולא הצלחת לרשום את פרטי האוטובוס, עדין ניתן לברר בנקל את פרטי מספר הרישוי של האוטובוס וזאת מדו"ח מד"א שהיה במקום, או מאישור המשטרה של ניידת המשטרה שהייתה במקום ו/או מכרטיס הנסיעה באוטובוס או ע"י פניה טלפונית או בכתב למוקד חברת האוטובוסים שבו נפגעת ביום תאונת הדרכים באוטובוס.

תאונת אוטובוס – הולך רגל

אם נפגעת כהולך רגל בתאונת דרכים נזקי גוף, בשל פגיעת אוטובוס אזי האירוע ככלל גם כן מכוסה ביטוחית ע"י חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים וישנה עילת תביעה נגד חברת הביטוח של האוטובוס הפוגע לכלל נזקי הגוף שנגרמו לתובע בהתאם לחוק.

במקרה כזה ישנה חשיבות עליונה לקבלת כל פרטי האוטובוס וכמו גם ככל שישנה פגיעה פיזית כלשהי, לפנות לקבלת טיפול רפואי לחדר מיון בבית חולים או מוקד רפואי של קופת חולים או אפילו לאורתופד בקופת חולים, ולדאוג שיציינו ספציפית שהתלונות מהן אתה סובלים הינן כתוצאה מפגיעת אוטובוס שלכם כהולכי רגל.

עו"ד תאונת אוטובוס

תאונת אוטובוס – תאונת עבודה?

בין אם נפגעתם כהולכי רגל או כנוסעים באוטובוס, במקרים רבים של נסיעה באוטובוס לעבודה או בחזרה מהעבודה, תאונת הדרכים באוטובוס הינה גם תאונת דרכים וגם תאונת עבודה, וישנה זכאות לפניה בתביעות למוסד לביטוח לאומי הן בתביעה ראשונית להכרה בתאונה כתאונת עבודה ולתשלום דמי פגיעה (עד 91 יום) ולאחר מכן גם להגשת תביעה לקביעת דרגת נכות מעבודה למוסד לביטוח לאומי.

לדעתי, ישנה חשיבות רבה בפניה במקרים אלו של תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה עם עורך דין מנוסה בביטוח לאומי, מאחר ובין היתר לפי סעיף 6 ב' לחוק פיצויים לנפגעי תאונת דרכים, במידה ופנית קודם לביטוח לאומי לקביעת אחוזי נכות באמצעות ועדות רפואית בביטוח לאומי נפגעי עבודה, אזי כל החלטה של ועדות רפואיות לגבי נכות רפואית קבועה, מחייבת גם במסגרת תביעת הפיצויים נגד חברת הביטוח של האוטובוס ומשפיעה על גובה הפיצויים באופן ישיר!!!

המדובר בסעיף חוק אליו לצערי, לא מודעים ניזוקים רבים שנפגעו בתאונת אוטובוס שהיא גם תאונת עבודה, ותבעו את המוסד לביטוח לאומי לבד, מבלי להבין את כל ההשלכות הרפואיות, המשפטיות והכספיות הנובעות מכך.

תאונת אוטובוס – את מי עוד אפשר לתבוע?

במקרה של תאונת אוטובוס יש לפנות לעורך דין מומחה לתאונות דרכים שיבדוק באופן ספיציפי את כל הכיסויים הביטוחיים שיש לניזוק ואפשרויות התביעה הפוטנציאליות לרבות לדוגמא, להגשת תביעה בגין תאונות אישיות פוליסת נכות מתאונה, תביעת פוליסה בגין שברים, פוליסות ביטוח חיים תביעת אובדן כושר עבודה, תביעת פנסיית נכות לקרן פנסיה, תביעה לפטור ממס הכנסה ועוד…

זקוקים לעורך דין בגין תאונת אוטובוס מנוסה ומוכר?

נפגעתם כתוצאה מתאונה במהלך נסיעה באוטובוס? או נפגעתם כתוצאה מתאונת דרכים בשל פגיעה של אוטובוס וזאת כהולכי רגל? או תאונת אוטובוס שהיא גם תאונת עבודה? מחפשים עורך דין תאונת אוטובוס מומלץ ומנוסה? אתם מוזמנים ליצור קשר אישי ישיר ודיסקרטי עם עו"ד אלי מאור ולקבל ייעוץ משפטי מקצועי מעו"ד תאונת אוטובוס מנוסה ומוכר.

עו"ד אלי מאור ילווה אותך באופן אישי לאורך כל השלבים, החל מההנחיות הראשוניות לגבי אופן ההתנהלות המומלץ ביותר לאחר קרות מקרה של תאונת אוטובוס ו/או תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה או תאונת דרכים בדרך לעבודה או תאונת דרכים בחזרה מהעבודה, דרך מתן ייעוץ ספציפי ומפורט לגבי הזכויות שלכם ולהכנת תביעה איתנה לנכות מעבודה נגד המוסד לביטוח לאומי ולאחר מכן נגד חברת הביטוח הרלבנטית, וכמובן במידת הצורך גם בהגשת תביעת אובדן כושר עבודה מחברת ביטוח ו/או תביעה לפנסית נכות מקרן הפנסיה ו/או תביעת פוליסת תאונות אישיות או פוליסת נכות מתאונה, או פוליסת שברים מתאונה ותוך דאגה שמלוא הזכויות שלכם אכן ימומשו כדין.

לפניה אישית ודיסקרטית ללא התחייבות ו/או תשלום, ניתן לפנות למשרד עו"ד אלי מאור: 03-5798080, או לעו"ד אלי מאור באופן אישי לסלולר: 058-4771125‬, או פניה אישית בדואר אלקטרוני לעיניו של עו"ד אלי מאור בלבד: maor@maor-law.com

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תביעת נזיקין

עו״ד אלי מאור

עו”ד אלי מאור בעל מוניטין, ניסיון והמלצות רבות בתביעות נזיקין (נזקי גוף) מול חברות ביטוח, בתי וקופות חולים, ביטוח לאומי ומשרד הביטחון, המייצג תובעים בלבד.

צרו עימי קשר
מאמרים ופרסומים
דילוג לתוכן