קרע בגיד הכתף – אחוזי נכות

קרע בגיד הכתף - אחוזי נכות

מאת עו"ד אלי מאור, מומחה לתביעות נזיקין

במקרים של קרע בגיד הכתף אחוזי הנכות הרפואית הנקבעים ע"י ביטוח לאומי ו/או ע"י חברות הביטוח, עשויים להשתנות בצורה דרמטית. כמי שייצג באופן אישי במשך כ- 20 שנים מעל 1,000 תביעות נזיקין, לרבות תביעות נזיקין בגין קרע בגיד הכתף, אפרט בין היתר במאמר זה פרמטרים לפיצויים ו/או קביעת אחוזי נכות רפואית קבועה במקרים של קרע בגיד הכתף, מה מומלץ לבצע במקרה של קרע בגיד הכתף, באלו מקרים נגרם קרע בגיד הכתף, וזאת בין אם מדובר במקרה של תאונת דרכים ו/או תאונת עבודה ו/או תאונת תלמידים ו/או תאונה ברשות הרבים (תאונת מדרכה) ו/או מחלה ניוונית ו/או מחלת מקצוע מוכרת.

יש לציין שכל המפורט להלן בנושא של קרע בגיד הכתף אחוזי נכות הם מניסיוני המדיקו לגאלי (תחום של משפט ורפואה) בהגשת תביעות נזיקין רבות עקב קרע בגיד הכתף בתור עורך דין נזקי גוף מנוסה, ואינו מהווה כמובן יעוץ רפואי ו/או משפטי פרטני.

מתי יש לחשוד שיש קרע בגיד הכתף?

מקרים בהם יש לחשוד בקרע בגיד הכתף ולפנות מיידית לטיפול ואבחון רפואי של אורתופד, הם לדוגמא, שישנם כאבים בכתף הן בהנעת היד או אף מבלי להניע את היד, כשישנם כאבים ביום או בלילה או אי נוחות בעת השינה ובעת הישענות על הצד של הכתף במשך זמן בלילה, כישנם כאבים או מגבלות תנועה של היד בהנפת היד קדימה או הצידה או בגירוד הגב לאחור, כשהיד חלשה ויש קושי בהרמת משאות כבדים או כאבים בכתף בעת הרמת משאות כבדים וכמובן, כל קושי תפקודי בפעילות של הכתף במהלך היום יום.

קרע בגיד הכתף - אחוזי נכות

;

נגרם לי קרע בגיד הכתף מה עלי לעשות?

ראשית יש לומר שקרע בגיד הכתף יכול להיגרם הן מטראומה כמו לדוגמא הרמת משא כבד או תאונה, כמו לדוגמא תאונת דרכים ו/או תאונת עבודה ו/או נפילה כלשהי או ניסיון לעצירת הנפילה ע"י עיקום של היד והפעלת לחץ על הכתף הניזוקה, אולם במקרים אחרים עשוי להיגרם קרע בכתף שהוא קרע ניווני קרי תחלואתי שאינו קשור לתאונה או טראומה כלשהי ובד"כ קשור יותר לשחיקה של גידי הכתף או קשור לעניין של גיל.

כאשר נגרמת לניזוק תאונה או חבלה לכתף על מנת לתבוע בהמשך אחוזי נכות קבועים בגין פגיעה בגיד הכתף יש ראשית לדאוג שהתלונה על פגיעה או חבלה או טראומה לכתף הרלבנטית תרשם בגיליון הרפואי של הנפגע וזאת בסמוך למועד התאונה או הטראומה.

בהמשך הדברים יש גם חשיבות לפנייה לאורתופד, מומחה רפואי לכתף, על מנת שיבדוק את הניזוק ויראה אם ישנם סימנים המחשידים לנזק גוף בגיד הכתף ובהתאם לכך יפנה במידת הצורך את הנפגע או הניזוק לבדיקות הדמיה כגון רנטגן, מיפוי עצם, CT, אולטרה סאונד, MRI "רגיל" או MRI ארטרוגרפיה (עם הזרקת חומר ניגוד).

לאחר קבלת תשובות בדיקות ההדמיה יחד עם ממצאי הבדיקה הקלינית גופנית של האורתופד המטפל, אז ניתן יהיה לבצע כימות או הערכה ראשונית של הסיכויים לקביעת אחוזי נכות רפואיים בהתאם לתקנות המוסד לביטוח לאומי, לקביעת דרגת נכות רפואית.

נגרם לי נזק בגיד הכתף, ממה מושפעים אחוזי הנכות שייקבעו לי?

אחוזי הנכות הרפואית במקרים של פגיעה בגיד הכתף מושפעים מפרמטים רבים כגון; עוצמת הקרע בגיד הכתף, אם הקרע הוא חלקי או מלא. קיומם של נזקי גוף שיוריים נוספים מלבד הקרע בגיד הכתף כמו לדוגמא גם קרע סחוסי בלברום המעיד על חומרת מצב גדולה יותר. בנוסף, כמובן ישנה משמעות לקיומם של מבחנים אורתופדיים חיוביים או שלילים (חיובי = פתולוגי), כדוגמת מבחן hawkings לבחינת מידת חומרתו וקיומו בכלל של נזק גוף משמעותי בגיד הכתף.

כן יש חשיבות גדולה ביותר לטווחי התנועה שנמדדים ע"י הפוסק הרפואי הן בהנפת היד קדימה, הנפת היד הצידה, מבחן "גירוד" הגב לאחורה ועוד…

קרע בגיד הכתף מחלת מקצוע

יש לציין כי במקצועות מסויימים ועקב פעילויות מסויימות במהלך העבודה החוזרות על עצמן ולמשך זמן גבוה וממושך ביום יום של העובד, המוסד לביטוח לאומי מכיר בקרעים בגיד הכתף כמחלת מקצוע וזאת לפי סעיף 79 לחוק הביטוח הלאומי, שמגדיר בין היתר מהי מחלת מקצוע ומפנה לתקנות המוסד לביטוח לאומי, חלק ב' בתוספת השניה המגדירות את מחלות המקצוע כ"מחלות עצמות, פרקים, שרירים, כלי דם או עצבים של הגפיים, הנגרמות על ידי עבודה במכשירים רוטטים", זאת בעבודה יום יומית של עובד שהיא מסוג של "עבודה ממושכת עם מכשירים רוטטים".

תקנות המוסד לביטוח לאומי – שיקול דעת רחב

חשוב לציין שבהתאם לתקנות המוסד לביטוח לאומי לעניין קביעת דרגת נכות רפואית לניזוקים בגין קרע בגיד הכתף, קיים מרחב גדול מאוד בקביעת שיעור אחוז הנכות הרפואית הקבועה בגין פגיעה בגיד הכתף, והוא למעשה מתחיל מ- 0% נכות רפואית ומגיע עד לא פחות מ- 30% נכות רפואית קבועה לכל החיים!

נגרם לך קרע בגיד הכתף ואתה מעונין בייצוג של עורך דין נזיקין מומלץ ומנוסה?

נפגעת כתוצאה מפגיעה בגיד הכתף או כתוצאה משבר בכתף כתוצאה מתאונה או מחלה או תאונת עבודה ו/או תאונת דרכים? מחפש עורך דין נזיקין מנוסה להגשת תביעת נזיקין? אתם מוזמנים ליצור קשר אישי ישיר ודיסקרטי עם אלי מאור עו"ד נזיקין מומלץ ומנוסה ולקבל ייעוץ משפטי מקצועי מעו"ד נזיקין מוכר בהגשת תביעות נזיקין משך למעלה מ-20 שנה.

עו"ד אלי מאור ילווה אתכם לאורך כל שלבי התביעה, החל מההנחיות הראשוניות לאחר הפגיעה בגיד הכתף וכן לגבי אופן ההתנהלות המומלץ, קודם במהלך ולאחר הגשת תביעת נזיקין איתנה, דרך מתן ייעוץ מפורט בכל שלב לגבי הזכויות שלכם גם בהגשת תביעה למוסד לביטוח לאומי ו/או הגשת תביעה לאובדן כושר עבודה ו/או הגשת תביעת פנסיית נכות ו/או תביעת פוליסת נכות מתאונה ו/או תביעת פוליסת תאונות אישיות ו/או תביעת פוליסת חובה בגין תאונת דרכים נזק גוף, ובדאגה שמלוא הזכויות שלכם אכן ימומשו כדין, כמי שיש לו ניסיון אישי רב שנים, בהגשה ובטיפול במעל 1,000 תביעות נזיקין בישראל ולרבות ובפרט בפגיעות בכתף וכמו גם קרעים בגיד בכתף – תביעות להשגת אחוזי נכות רפואית.

לפניה אישית ודיסקרטית ללא התחייבות ו/או תשלום בעניין תביעות נזיקין, ניתן לפנות למשרד עו"ד אלי מאור: 03-5798080, או לעו"ד אלי מאור באופן אישי ודיסקרטי לסלולר: 058-4771125‬, או פניה אישית בדואר אלקטרוני לעיניו של עו"ד אלי מאור בלבד: maor@maor-law.com

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תביעת נזיקין

עו״ד אלי מאור

עו”ד אלי מאור בעל מוניטין, ניסיון והמלצות רבות בתביעות נזיקין (נזקי גוף) מול חברות ביטוח, בתי וקופות חולים, ביטוח לאומי ומשרד הביטחון, המייצג תובעים בלבד.

צרו עימי קשר
מאמרים ופרסומים
דילוג לתוכן