תאונת אופניים

תאונת אופניים? סיוע משפטי של עורך דין תאונות אופניים

מאת: עו"ד אלי מאור, מומחה לתביעות תאונות דרכים

כמי שמייצג מזה כ-20 שנים מעל 1,000 תביעות באופן אישי בתחום של נזקי גוף ובפרט במקרים של תאונת אופניים בין אם תאונת אופניים חשמליים ובין אם תאונת אופניים "רגילים", ישנן מספר סיטואציות של תאונות אופניים, שבגין כל סיטואציה ישנה עילת תביעה להגשת פיצויים בגין נזקי גוף נגד גורם שונה אחר, אבות נזק לתביעת נזקי גוף שהם שונים, ותוצאה משפטית שונה בין אם בתביעה נגד המוסד לביטוח לאומי ובין אם בתביעה שמגישים בבית משפט נגד חברת ביטוח.

להלן מספר סיטואציות המבוססות על מקרים אמיתיים אותם ייצגתי בתור עורך דין תאונות אופניים משך השנים כעורך דין המומחה לתביעות נזיקין, ובעיקר כעורך דין נזקי גוף:

תאונת אופניים בור בכביש

בהתאם לפקודת העיריות על מועצה מקומית ו/או עירייה בשטח שהינו בשיפוטה החובה לקיים דרכי מעבר תקינים להולכים ושבים, על מנת למנוע פגיעות בנזקי גוף בשל לדוגמא, בורות בכביש במהלך נסיעה.

ככל והעירייה לא עמדה בחובה זו ו/או הפרה אותה, הרי שישנה עילת תביעה בנזיקין נגד העירייה וכמו גם נגד חברת הביטוח שלה בגין נזקי הגוף שנגרמו לרוכב האופניים וזה בין אם מדובר בתאונת אופניים חשמליים ובין אם מדובר בתאונת אופניים רגילים, ללא מנוע עזר. עילת התביעה היא בד"כ כפולה, הן בגין הפרת חובה חקוקה שהיא החובה בדין של העירייה כפי שמפורטת בין היתר בפקודת העיריות, והן על פי פקודת הנזיקין בהתאם לעוולת הרשלנות המתבטאת או ברשלנות או במחדל של העירייה ו/או המועצה המקומית שבתחום שיפוטה אירעה תאונת האופניים.

תאונת אופניים שהיא תאונת דרכים

בהתאם לחוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, כאשר רוכב אופניים בין אם אופניים חשמליים ובין אם אופניים שאינם חשמליים נפגע בתאונת דרכים, הרי שיש לו זכות תביעה משפטית לפיצויים בנזקי גוף נגד הרכב הפוגע וזאת בין אם תאונת הדרכים הייתה באשמתו ובין אם תאונת הדרכים לא הייתה באשמתו. בתביעה זו ניתן לתבוע בין היתר כאב וסבל עם ימי אשפוז, פגיעה בכושר השתכרות לעתיד, עזרת הזולת שנדרשת, הוצאות רפואיות, הפסדי פנסיה וזכויות סוציאליות, הוצאות נסיעה ועוד…

יש לציין שגם אם רוכב אופניים נפגע בתאונת אופניים ע"י רכב מנועי שאין לו ביטוח חובה בתוקף ו/או כיסוי ביטוחי הרי שגם אז לרוכב האופניים ישנה זכות משפטית לתבוע את "קרנית", שהיא קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים, במקרים שצדדי ג' ניזוקים בתאונות דרכים כשלרכב המנועי הפוגע, אין כיסוי ביטוחי כדין בתוקף.

תאונת אופניים ללא כל גורם "אשם"

גם בתאונת אופניים שנגרמה כביכול ללא אשמה של אף גורם, כמו לדוגמא, בעקבות החלקה של אופניים או פגיעה של רוכב האופניים בעמוד בדרך מבלי ששם לב, הרי שיש לרוכב האופניים, באם התאונה הייתה בדרך לעבודה או בחזרה מהעבודה או במהלך העבודה, זכות תביעה להכרה כנפגע בעבודה למחלקת נפגעי עבודה במוסד לביטוח לאומי ולאחר ההכרה גם הזכות להגיש תביעה לקביעת דרגת נכות רפואית מעבודה במוסד לביטוח לאומי, שבגינה הוא ייבדק בוועדות רפואיות ועשויים להיקבע לו אחוזי נכות רפואית קבועים.

גם במקרה של תאונת אופניים שאינה בדרך לעבודה או בקשר לעבודה ואינה באשמת אף גורם, עדין עשויה להיות עילת תביעה בגין פוליסת אובדן כושר עבוה או נגד קרן פנסיה ברובד של פנסיית נכות וכמו גם נגד חברת ביטוח בגין פוליסת תאונות אישיות תאונות תלמידים. בהקשר זה יש לזכור שכלל תלמידי בתי הספר בישראל מגילאים 3-18 שנים מבוטחים בפוליסת תאונות אישיות – תאונות תלמידים כך, שאם נגרמה תאונת אופניים לתלמיד גם אם אין בה אשם של צד ג', הרי שניתן להגיש תביעה בגין פוליסת תאונות אישיות תאונות תלמידים לחברת הביטוח.

תאונת אופניים

זקוקים לעורך דין תאונות אופניים "רגילים" או תאונת אופניים חשמליים מנוסה ומוכר?

נפגעתם כתוצאה מתאונה במהלך רכיבה על אופניים חשמליים? או נפגעתם כתוצאה מרכיבה על אופניים שהיא תאונת עבודה ו/או גם תאונת דרכים ע"י רכב או אופנוע צד ג' במהלך רכיבה על אופניים? מחפשים עורך דין תאונות אופניים מומלץ ומנוסה? אתם מוזמנים ליצור קשר אישי ישיר ודיסקרטי עם עו"ד אלי מאור ולקבל ייעוץ משפטי מקצועי מעו"ד תאונות אופניים מנוסה ומוכר.

עו"ד אלי מאור ייצג מקרים רבים בתור עורך דין תאונות אופניים וילווה אותך באופן אישי לאורך כל השלבים, החל מההנחיות הראשוניות לגבי אופן ההתנהלות המומלץ לאחר קרות מקרה של תאונת אופניים ו/או תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה או תאונת דרכים בדרך לעבודה או תאונת דרכים בחזרה מהעבודה, דרך מתן ייעוץ מפורט לגבי הזכויות שלכם ולהכנת תביעה לנכות מעבודה נגד המוסד לביטוח לאומי ולאחר מכן נגד חברת הביטוח הרלבנטית, וכמובן במקרה הצורך גם בהגשת תביעת אובדן כושר עבודה ו/או תביעה לפנסיית נכות מקרן הפנסיה ו/או תביעת לפוליסת תאונות אישיות או פוליסת נכות מתאונה, ותוך דאגה שמלוא הזכויות שלכם אכן ימומשו כדין.

לפניה אישית ודיסקרטית ללא התחייבות ו/או תשלום, ניתן לפנות למשרד עו"ד אלי מאור: 03-5798080, או לעו"ד אלי מאור באופן אישי לסלולר: 058-4771125‬, או פניה אישית בדואר אלקטרוני לעיניו של עו"ד אלי מאור בלבד: maor@maor-law.com

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תביעת נזיקין

עו״ד אלי מאור

עו”ד אלי מאור בעל מוניטין, ניסיון והמלצות רבות בתביעות נזיקין (נזקי גוף) מול חברות ביטוח, בתי וקופות חולים, ביטוח לאומי ומשרד הביטחון, המייצג תובעים בלבד.

צרו עימי קשר
מאמרים ופרסומים
דילוג לתוכן