קרע במיניסקוס ביטוח לאומי

קרע במיניסקוס ביטוח לאומי

מאת עו"ד אלי מאור, מומחה לתביעות נזיקין

כמי שייצג במשך כ- 20 שנים באופן אישי מעל 1,000 תביעות נזיקין לרבות תביעות נזיקין בשל קרע במיניסקוס לביטוח לאומי, זכור לי היטב מקרה של א', שפנתה אליי לפני שנים בשל קרע במיניסקוס. ביטוח לאומי, ועדה רפואית של מחלקת נפגעי עבודה אליה פנתה בעצמה באזור השרון, ללא ייצוג של עורך דין מומחה לתביעות נזיקין, בדקה את ברך ימין הפגועה וקבעה לה בדרגה ראשונה 0% נכות לצמיתות.

בהתאם להמלצתי, הוגש עבורה מטעמנו ערר מנומק לוועדה רפואית של ביטוח לאומי, הוספנו מסמכים רפואי חשובים להוכחת הנזק הרפואי וכמו גם חוות דעת רפואיות, ובהתאם לכך, נכותה הרפואית הצמיתה של א' בגין קרע במיניסקוס בביטוח לאומי מחלקת נפגעי עבודה, עלתה בעקבות הערר מ-0% נכות ל- 15% נכות רפואית קבועה לכל חייה.

במקרה של א' תאונת העבודה הייתה גם תאונת דרכים, בה היא נפגעה בדרך לעבודתה כגננת מרכב שלא עצר במעבר חצייה, ולכן גם הוגשה באמצעותי כעורך דינה, תביעת נזיקין (נזקי גוף) נגד חברת הביטוח של הרכב הפוגע, ונפסקו לא' מעבר לתשלומים שקיבלה מהמוסד לביטוח לאומי מחלקת נפגעי עבודה עוד פיצויים של 300,000 ₪ בשל תביעתה שהתנהלה בבית המשפט.

עורך דין המומחה לתביעות נזיקין אני נשאל רבות, מדוע קיימים פערים כה גדולים בסכומי הפיצויים שנפסקים כמו גם פערים משמעותיים באחוזי נכות רפואית בגין קרע במיניסקוס. ביטוח לאומי, שבודק את הניזוקים לעיתים פוסק 0% נכות רפואית לעיתים 5% נכות רפואית ולעיתים אף 30% נכות בהפעלת תקנה 15. להלן מספר פרמטרים ראשוניים ושאינם ממצים, המשפיעים על אחוזי הנכות הרפואית הקבועה ובהתאם לכך על גובה סכום הפיצויים המתקבלים מטעם המוסד לביטוח לאומי ומטעם מחברת הביטוח רלבנטית.

קרע במיניסקוס ביטוח לאומי

קרע במיניסקוס – מהי עוצמת הנזק?

לא כל קרע במיניסקוס דומה לנזק אחר, ישנם נזקים במיניסקוס המערבים לדוגמא רק את המיניסקוס המידיאלי וישנם נזקים במיניסקוס המערבים גם את המיניסקוס הלטראלי. כמו כן ישנו קרע קטן ו"סגור" באזור מוגבל, שאינו משמעותי מבחינה קלינית של המיניסקוס לעניין אחוזי נכות רפואית וישנו קרע רחב עד כדי קרע תלישה של המיניסקוס המחייב ניתוח אורתרוסקופים, הטריה של הקרע ותקופת החלמה ממושכת המחייבת דרישת אחוזי נכות רפואית הן זמניים והן קבועים בשיעור גבוה.

תקנות המוסד לביטוח לאומי – מנעד רחב

בהתאם לתקנות במוסד לביטוח לאומי קביעת דרגת נכות, קיים מנעד רחב ביותר של אחוזי נכות רפואית קבועה בגין הפגיעות בברך והוא החל מ 0% נכות רפואית ועד 50% נכות רפואית! בכל סעיפי ותת הסעיפים של תקנות הביטוח הלאומי ישנם מספר רב של אבחנות ושל ליקויים רפואיים ושל "טסטים" מבחנים שונים המסייעים לקבות את אחוזי הנכות הרפואית במקרה של פגיעה במיניסקוס בפקט ובפגיעה בברך בכלל.

קרע במיניסקוס – האם קיים נזק נוסף?

עורך דין המתמחה בתביעות נזיקים ובעל ניסיון רב שנים אני יודע שלעיתים לקוח מגיע למשרדי בגין פגיעה במיניסקוס, אולם מבדיקה שלי והרחבה של סעיפי הליקוי עולים פגמים נוספים בברך הפגועה כגון קרע ברצועה הצולבת הקדמית, קרע ברצועה הצולבת האחורית, קרע או תלישה של הפיקה ו/או פגיעה בפטלה (Patella) שהוא עצם הפיקה בברך.

כמובן שכל אחד מליקויים נוספים אלו עשוי להעלות את דרגת הנכות הרפואית באופן משמעותי וכתוצאה מכך להביא לשינוי דרמטי הן באחוזי הנכות הרפואית הקבועים שייפסקו והן לגבי סכום הפיצויים הכספיים שיפסקו הן מטעם המוסד לביטוח לאומי והן מטעם בית המשפט.

קרע במיניסקוס – מהם ממצאי הבדיקה הקלינית?

ישנה חשיבות רבה לממצאי הבדיקה הקלינית של נפגע, שניזוק כתוצאה מקרע במיניסקוס. החשיבות מתבטאת בעיקר בעוצמת המגבלות כמו גם בכמה מגבלות שונות ישנה לברך אחת כתוצאה מפגיעה אחת של המיניסקוס. לדוגמא אחד הפרמטרים לבדיקה קלינית הינו "נעילת ברך" (locking) קרי האם הברך ננעלת באחד מהמנחים, בעמידה, בשכיבה או בהליכה ומהי עוצמת הנעילה של הברך.

נגרם לך קרע במיניסקוס ואתה מעונין בייצוג של עורך דין נזיקין מנוסה ומומלץ? נפגעת כתוצאה מפגיעה במיניסקוס הלטראלי או המידיאלי מתאונה או מחלה או תאונת עבודה ו/או תאונת דרכים? מחפש עורך דין נזיקין להגשת תביעת נזיקין? אתם מוזמנים ליצור קשר אישי ישיר ודיסקרטי עם אלי מאור עו"ד נזיקין מומלץ ולקבל ייעוץ משפטי מקצועי מעו"ד נזיקין מוכר ומנוסה בהגשת תביעות נזיקין.

עו"ד אלי מאור ילווה אתכם לאורך כל השלבים, החל מההנחיות הראשוניות לאחר הפגיעה במיניסקוס ולגבי אופן ההתנהלות המומלץ, קודם במהלך ולאחר הגשת תביעת נזיקין, דרך מתן ייעוץ מפורט בכל שלב לגבי הזכויות שלכם גם בהגשת תביעות במוסד לביטוח לאומי ו/או לאובדן כושר עבודה ו/או תביעת פנסיית נכות ו/או פוליסת נכות מתאונה ו/או פוליסת תאונות אישיות ו/או תביעת פוליסת חובה בגין תאונת דרכים נזקי גוף, ובדאגה שמלוא הזכויות שלכם אכן ימומשו כדין, כמי שיש לו ניסיון אישי רב שנים, בהגשה ובטיפול במעל 1,000 תביעות נזיקין בישראל ולרבות ובפרט בפגיעות בברך וכמו גם קרעים במיניסקוס.

לפניה אישית ודיסקרטית ללא התחייבות ו/או תשלום בעניין תביעות נזיקין, ניתן לפנות למשרד עו"ד אלי מאור: 03-5798080, או לעו"ד אלי מאור באופן אישי ודיסקרטי לסלולר: 058-4771125‬, או פניה אישית בדואר אלקטרוני לעיניו של עו"ד אלי מאור בלבד: maor@maor-law.com

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תביעת נזיקין

עו״ד אלי מאור

עו”ד אלי מאור בעל מוניטין, ניסיון והמלצות רבות בתביעות נזיקין (נזקי גוף) מול חברות ביטוח, בתי וקופות חולים, ביטוח לאומי ומשרד הביטחון, המייצג תובעים בלבד.

צרו עימי קשר
מאמרים ופרסומים
דילוג לתוכן