רשלנות רפואית קרע דרגה 3

רשלנות רפואית קרע דרגה 3

מאת: עו"ד אלי מאור, עורך דין רשלנות רפואית

משרדנו לאחרונה טיפל בתביעת רשלנות רפואית קרע דרגה 3 שאירעה ליולדת במהלך לידה ראשונה בבית חולים בישראל, והגם שהיילוד נולד בריא לחלוטין, אובחנה ליולדת קרע משמעותי בדרגה 3, המערב גם את הסוגר באנאלי וזאת לאחר ובעקבות הלידה.

יש לציין שכמי שבעברו ייצג גם תביעות רשלנות רפואית מטעם בתי חולים, למדתי להכיר את המקרים של רשלנות רפואית קרע בדרגה 3 עד 4, הן מצד של התובעים והן מהצד של בתי החולים והלן אעביר סקירה קצרה מניסיוני והגם שאינה ממצא, היא תתייחס לעיקרי הדברים בנושא זה.

יש לציין שכתוצאה ממקרה זה של היולדת לעיל בה טיפלתי כתובעת בבית המשפט בגין רשלנות רפואית קרע דרגה 3, אירעו ליולדת הן נזקים קשים בתחום הפיזי גופני והן נזקים בתחום הריגשי – נפשי, הקשורים קשר סיבתי הן עובדתי והן רפואי לאירוע הרשלני במסגרת חדר הלידה בבית החולים והתביעה בהתאם לכך הוגשה לבית המשפט המחוזי, שלו סמכות לפסוק פיצויים מעל 2,500,000 ש"ח וזאת בעצם בהתאם לשיקול דעתו וללא הגבלת סכום.

רשלנות רפואית קרע דרגה 3, איך ניתן להוכיח?

בהתאם לדיני רשלנות רפואית המשויכים למשפט האזרחי בישראל, הכלל הוא "המוציא מחברו עליו הראיה", ועל כן נטל הראיה כמו גם החובה להביא ראיות בתביעת רשלנות רפואית קרע דרגה 3 הינו על התובעת שנפגעה כתוצאה מלידה הטראומטית ולה נגרם קרע בדרגה 3 או במקרים חמורים יותר, אף מקרים של רשלנות רפואית קרע בדרגה 4.

במקרים אלו, על מנת להוכיח רשלנות רפואית יש להביא חוות דעת רפואית ממומחה רפואי בכיר בתחום המיילדות והגניקולוגיה שיסקור את מהלך הלידה ויכתוב "ברחל ביתך הקטנה" מהם המחדלים ו/או המעשים שגרמו לנזקיה של התובעת, שהינם בהתאם לדין בישראל ברי תביעה וכמו גם יכתוב בחוות דעתו הרפואית, שמעשים או מחדלים אלו, קשורים קשר סיבתי רפואי ישיר לנזקי הגוף מהם סובלת התובעת.

רשלנות רפואית קרע דרגה 3, על אלו נזקים ניתן לתבוע?

באופן עקרוני מקובל לתבוע הן על נזקים גופניים המתבטאים בין היתר באי שליטה על סוגרים, בצורך בתזונה מיוחדת, בצורך באמצעים סטריליים מדי יום, בקושי בישיבה ממושכת, שבגינם ניתן לקבל נכות רפואית צמיתה בתחום הכירורגיה הפרוקטולוגית, ממומחה רפואי בכיר בתחום זה.

אולם במקרים רבים בצד הטראומה הפיזית נגרמת גם טראומה נפשית ליולדת, שסובלת כתוצאה מרשלנות רפואית קרע דרגה 3 או רשלנות רפואית קרע דרגה 4, המתבטאת בין היתר בצורך בטיפולים נפשיים, טיפולי פסיכותרפיה, טיפולים פסיכולוגיים, מעקב אצל מומחה פסיכיאטרי ולעיתים גם טיפול רפואי בנוגדי חרדות ודיכאון. במקרים אלו ניתן גם לתבוע בגין נכות רפואית בתחום הנפשי מה שעשוי בסופו של יום להגדיל את סכום הפיצויים.

רשלנות רפואית קרע דרגה 3

נגרמה לי רשלנות רפואית קרע דרגה 3, מה עלי לעשות?

ראשית, מניסיוני כמובן שמומלץ לפנות לקבלת הנחיות מפורטות במישרין מ- עורך דין מומחה לרשלנות רפואית, שכבר בשלב זה אמור לתת ליולדת ולבן זוגה את כל ההנחיות הראשוניות במקרים של תביעת רשלנות רפואית קרע דרגה 3, הן בנוגע למה על היולדת לבצע באופן מידי וכן בנוגע למה על היולדת להיזהר בהמשך הדרך, במקרה של תביעת רשלנות רפואית קרע דרגה 3.

בנוסף, ובמקביל לפניה ראשונית ל- עורך דין מומחה לרשלנות רפואית, היולדת יכולה כבר לפנות באופן עצמאי למדור "רשומות רפואיות" בבית החולים בו אירעה רשלנות רפואית קרע דרגה 3 דעסקינן, ולבקש ממדור רשומות רפואיות העתק של מלוא תיק הלידה הטראומטית שלה, הרלבנטי לענייננו.

לעניין השאלה השכיחה מהו סכום הפיצוי שאוכל לקבל במקרה של רשלנות רפואית קרע דרגה 3, אכן מניסיוני ישנם מקרים בהם נפסקו ע"י בית המשפט פיצויים של מיליוני ש"ח בשל מקרים של רשלנות רפואית קרע בדרגה 3 או בדרגה 4, ומניסיוני כמי שמומחה בתחום תביעות רשלנות רפואית ישנם מספר פרמטרים המשפיעים על גובה הפיצוי הכספי בסופו של יום ולהלן מספר פרמטרים אפשריים, אך לא ממצים לפיצויים ברשלנות רפואית קרע דרגה 3:

  1. גילה של היולדת. בד"כ ככל שהגיל צעיר יותר, הפיצוי גבוה יותר.
  2. אופי עבודתה או מקצועה של היולדת לפני הלידה, וכמו גם שכרה של היולדת קודם ללידה.
  3. אחוז הנכות הרפואית הצמיתה שנקבעה ליולדת, לא רק אם ישנם אחוזי נכות במספר תחומים (כירורגיה/פסיכיאטריה) אלה גובה אחוזי הנכות הרפואית שנקבעו בסופו של יום.
  4. הצורך במוצרים להיגיינה אישית ועלותם של המוצרים להיגיינה אישית מדי כל חודש.
  5. האם נגרמה פגיעה משמעותית בכושר העבודה של היולדת או בכושר ההשתכרות של היולדת כתוצאה מרשלנות רפואית קרע דרגה 3.

נפגעת כתוצאה מרשלנות רפואית קרע דרגה 3 שגרמה לנזק גוף או לנזק נפשי?

מחפשת עורך דין רשלנות רפואית קרע דרגה 3 מומלץ ומנוסה? את מוזמנת ליצור קשר אישי ישיר ודיסקרטי עם עו"ד אלי מאור ולקבל ייעוץ משפטי מקצועי מ- עו"ד רשלנות רפואית מנוסה ומקצועי, מוכר בישראל ובעל המלצות רבות וניסיון מוכח.

עו"ד אלי מאור ילווה אותך באופן אישי לאורך כל השלבים, החל מההנחיות הראשוניות לגבי אופן ההתנהלות המומלץ לאחר קרות מקרה של רשלנות רפואית קרע דרגה 3 בחדר לידה, דרך מתן ייעוץ מפורט לגבי הזכויות שלך ועד להכנת תביעה נגד רופא הנשים ו/או המיילדת ו/או בית החולים ו/או קופת החולים וכמו גם נגד חברת הביטוח שלהם, וכמובן במקרה הצורך גם בהגשת תביעת נכות כללית במוסד לביטוח לאומי וכן תביעת אובדן כושר עבודה לחברת הביטוח או תביעת פנסיית נכות לקרן הפנסיה שלך, ותוך דאגה שמלוא הזכויות שלך אכן ימומשו כדין.

לפניה אישית ודיסקרטית ללא התחייבות ו/או תשלום, ניתן לפנות למשרד עו"ד אלי מאור: 03-5798080, או לעו"ד אלי מאור באופן אישי לסלולר: 058-4771125‬, או פניה אישית בדואר אלקטרוני לעיניו של עו"ד אלי מאור בלבד: maor@maor-law.com

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תביעת נזיקין

עו״ד אלי מאור

עו”ד אלי מאור בעל מוניטין, ניסיון והמלצות רבות בתביעות נזיקין (נזקי גוף) מול חברות ביטוח, בתי וקופות חולים, ביטוח לאומי ומשרד הביטחון, המייצג תובעים בלבד.

צרו עימי קשר
מאמרים ופרסומים
דילוג לתוכן