תשלום בגין תאונת עבודה

תאונת עבודה תשלום

מאת: עו"ד אלי מאור, עורך דין תאונות עבודה

כמי שמייצג מעל 20 שנה ומעל 1,000 תביעות בנזקי גוף באופן אישי לרבות תביעות של תאונת עבודה, תשלום מביטוח לאומי ומגורמים נוספים, להלן מאמר המרכז את עילות התביעה והסיטואציות האפשריות, במקרים של תאונת עבודה וממי ניתן לקבל את התשלום בתאונת עבודה, ובאיזה דרך. כאמור, מאמר זה בנושא תשלום על תאונת עבודה, אינו ממצא וכמובן שאינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני, מקצועי וספציפי, בהתאם לתנאיו ולצרכיו של כל נפגע ונפגע, נתוני שכרו, נכותו הרפואית ואבחוניו הרפואיים והתפקודיים.

תשלום על תאונת עבודה – המוסד לביטוח לאומי

ישנה חשיבות רבה לפניה למוסד לביטוח לאומי, מחלקת נפגעי עבודה וזאת בהתאם לדין, קרי ע"י מילוי כל הטפסים הראשוניים לאחר קרות תאונת עבודה, בל/250 ובל/211 בצורה מלאה ואופטימאלית, שיהוו בסיס מוצק להכרה בתביעת תאונת עבודה במספר רב של ליקויים גופניים ו/או נפשיים וכמו גם במספר רב של איברים שנפגעו באותה תאונת עבודה ממש.

מומלץ כבר בשלב זה להיוועץ עם עורך דין מומחה לתאונות עבודה שיסייע במילוי הטפסים ובהוצאת תעודה רפואית ראשונה לנפגע בעבודה ו/או בתעודה רפואית נוספת לנפגע בעבודה, שישקפו את מכלול הליקויים והנזקים הגופניים מהם סובל נפגע בתאונת עבודה, ובעתיד אף יאפשרו לו להגדיל את סיכויי הצלחתו בהגשת תביעת לנכות מעבודה למוסד לביטוח לאומי על גבי טופס בל/200 כדין, לצורך קביעת אחוזי נכות רפואית צמיתה לכל חייו.

פוליסת אובדן כושר עבודה ו/או פנסיית נכות

כבר בשלב הראשוני לאחר קרות תאונת עבודה תשלום נוסף אפשרי הינו בהתאם לפוליסת אובדן כושר עבודה שיש לנפגע בתאונת עבודה, שמאפשרת תחת תנאי הפוליסה לקבל תשלום או פיצוי חודשי בשל ימי היעדרות מעבודה לאחר תאונת עבודה וזאת כאמור בהתאם לתנאי הפוליסה שהופקה לניזוק.

במקביל יש לבדוק במסגרת תוכנית הפנסיה שיש לניזוק האם קיים רובד של כיסוי ביטוחי עבור פנסיית נכות חודשית, אותה ניתן לתבוע במקרה של תאונה עבודה. תשלום קצבה זו עשוי להתווסף לתשלום עבור דמי פגיעה מהמוסד לביטוח לאומי והכל בהתאם לתנאי קרן הפנסיה (תקנון הקרן)

תשלום על תאונת עבודה

פוליסת תאונות אישיות – פוליסת נכות מתאונה

במקביל יש לבדוק כבר בשלב ראשוני האם קיימים לניזוק ביטוחים אישיים נוספים כגון ביטוח עבור פוליסת נכות מתאונה ו/או פוליסת תאונות אישיות ומהו גובה תקרת התשלום עבור הפוליסה בהתאם לתנאי הפליסה. חשוב לציין שבפוליסת נכות מתאונה תקופת ההתיישנות הינה מקוצרת ולא 7 שנים מיום התאונה כפי שרבים נוהגים לחשוב.

איך ניתן לדעת אם קיימים ביטוחים פרטיים נוספים? הדרך הטובה ביותר היא לפנות לסוכן הביטוח שאיתו אתם עובדים ו/או שדרכו בוצעו לכם ביטוחים ולבקש ממנו לשלוח לכם העתק פוליסות הביטוח על שמכם עם תנאי הפוליסה והנספחים לכל פוליסה ופוליסה. דרך מהירה נוספת על מנת לדעת אם יש בכלל איזשהו כיסוי ביטוחי היא הסתכלות לשכיר בתלוש השכר ולראות מהן חברות הביטוח אשר אליהם מועבר תשלום חודשי בהתאם לתלושי השכר, ודרך נוספת היא לבדוק באתר משרד האוצר רשות שוק ההון – "הר הביטוח" בהתאם לפרטי הניזוק.

תביעת המעביד או צד שלישי או תביעת תאונת דרכים

במקרים של תאונה בדרך לעבודה כתוצאה מנפילה בשל לדוגמא, בור מדרכה או מכשול בדרך או פגיעת ניזוק כתוצאה מרכב כהולך רגל, או פגיעה במסגרת נסיעה ברכב בדרך לעבודה או בחזרה מהעבודה, עשויה להיות עילת תביעה נוספת נגד חברת הביטוח של העירייה שבה ממוקם המכשול או נגד חברת הביטוח של הרכב הפוגע בניזוק כהולך רגל בדרכו לעבודה או בחזרה מהעבודה לביתו, או תביעה לפוליסת חובה של הרכב בה נהג העובד שנפגע בתאונת דרכים. בנוסף, ישנם גם מקרים בהם מדובר בתאונת עבודה במקום העבודה עצמו, ואז עשוי להתקבל תשלום תאונת עבודה מחברת הביטוח של המעביד, ככל והניזוק יוכיח מחדל ו/או רשלנות ו/או אי הקפדה על תנאי עבודה בטוחים ונאותים שבשל אי ההקפדה, קרי הרשלנות נגרם לו נזק גוף.

זקוקים לעורך דין מומחה ומנוסה בייצוג תביעות תאונות עבודה והשגת תשלום בגין תאונת עבודה?

אתם עצמאיים או שכירים ונפגעתם כתוצאה מתאונת עבודה בדרך לעבודה או תאונת עבודה בחזרה מהעבודה ומעוניינים בתשלום מקסימאלי? או נפגעתם כתוצאה מתאונת עבודה שהיא גם תאונת דרכים ע"י רכב מנועי או אופנוע או דו גלגלי צד ג' במהלך נסיעה ברכב או באופנוע? מחפשים עורך דין תאונות עבודה מומלץ ומנוסה בתביעות בגין תאונת עבודה? אתם מוזמנים ליצור קשר אישי ישיר ודיסקרטי עם עו"ד אלי מאור ולקבל ייעוץ משפטי מקצועי מ- עורך דין לתאונות עבודה הן של עצמאיים והן של שכירים ובעלי שליטה, מנוסה ומוכר.

עו"ד אלי מאור ילווה אותך באופן אישי לאורך כל השלבים, החל מההנחיות הראשוניות לגבי אופן ההתנהלות המומלץ לאחר קרות מקרה של תאונת עבודה תשלום בגין התאונה, או תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה או תאונת דרכים בדרך לעבודה או תאונת דרכים בחזרה מהעבודה, דרך מתן ייעוץ מפורט לגבי הזכויות שלכם בין אם אתם שכירים או עצמאיים ע"פ כל החוקים הרלבנטיים ותוך הכנת תביעות מנומקות ומפורטות לנכות מעבודה נגד המוסד לביטוח לאומי ולאחר מכן גם נגד חברת הביטוח הרלבנטית, וכמובן במקרה הצורך גם בהגשת תביעת אובדן כושר עבודה לשכיר או לעצמאי ו/או תביעה לפנסיית נכות מקרן הפנסיה לשכיר או לעצמאי ו/או תביעת לפוליסת תאונות אישיות או פוליסת נכות מתאונה לניזוק, ותוך דאגה שמלוא הזכויות שלכם כשכירים או עצמאיים אכן ימומשו כדין.

לפניה אישית ודיסקרטית ללא התחייבות ו/או תשלום, ניתן לפנות למשרד עו"ד אלי מאור: 03-5798080, או לעו"ד אלי מאור באופן אישי לסלולר: 058-4771125‬, או פניה אישית בדואר אלקטרוני לעיניו של עו"ד אלי מאור בלבד: maor@maor-law.com

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תביעת נזיקין

עו״ד אלי מאור

עו”ד אלי מאור בעל מוניטין, ניסיון והמלצות רבות בתביעות נזיקין (נזקי גוף) מול חברות ביטוח, בתי וקופות חולים, ביטוח לאומי ומשרד הביטחון, המייצג תובעים בלבד.

צרו עימי קשר
מאמרים ופרסומים
דילוג לתוכן