תאונת עבודה עצמאי

תאונת עבודה עצמאי

מאת: עו"ד אלי מאור, עורך דין לתאונות עבודה של עצמאיים

במהלך 20 השנים האחרונות ובמהלך ניסוני כמייצג במקרים של תאונת עבודה לעצמאי, וניסיון של מעל 1,000 תביעות בתחום של נזקי גוף לרבות תביעות נגד המוסד לביטוח לאומי ו/או חברות הביטוח השונות, אני יודע שישנם הבדלים במקרים של תאונת עבודה עצמאי, לעומת תאונת עבודה שכיר, כבר החל מתהליך תביעה להכרה בתאונת עבודה ולתשלום דמי פגיעה, ולהן שאלות לדוגמא, שנשאלתי במשך השנים ע"י עצמאיים במרוצת השנים, שהיית לי הזכות לטפל ולייצג אותם תביעות להכרה ובתביעות לנכות מעבודה וכן בתביעות לחברות הביטוח שלהם:

אז במקרה של תאונת עבודה עצמאי, מה עלי לעשות?

ישנה חשיבות רבה לפנות במהירות לקבלת טיפול רפואי. כמה במהירות? עדיף בסמוך לשעת תאונת עבודה ולפנות לטיפול רפואי כבר מזירת תאונת העבודה במישרין לגורם הרפואי המטפל, שיכול להיות מוקד לרפואה דחופה בקופת חולים או חדר מיון בבית חולים או במקרים שהדבר מאפשר, פניה לרופא בקהילה בקופת חולים לרבות רופא משפחה או מומחה לאורתופדיה במסגרת קופת חולים.

כבר ביום תאונת עבודה חשוב לוודא שהתאונה מסווגת ע"י המוסד הרפואי כ"תאונת עבודה" ושפרטי התאונה נרשמו במדויק. ניתן לדעת זאת כאשר אתם מקבלים את מסמך השחרור לידכם, ואז עליכם לבדוק שאכן מופיע בסיווג התאונה בחלק העליון של העמוד הראשון במסמך הרפואי "סיווג: תאונת עבודה".

אירעה לי תאונת עבודה כעצמאי, אילו תלונות כדאי שירשמו כבר במסמך או בסיכום הרפואי הראשון מיום תאונת העבודה?

עדיף שירשמו כל התלונות מהן אתם סובלים, גם תלונות שנראות לכם ביום התאונה כפחות דומיננטיות, עדיף שירשמו כי בהמשך הדברים אמור להתבצע בסיוע ובהכוונה של עורך דין המומחה לתאונות עבודה, תהליך בירור מקיף לגבי כל פגיעה ופגיעה בכל איבר, טיבה של הפגיעה, אופייה ובעיקר בשאלה האם ניתן לתבוע בהמשך אחוזי נכות רפואית זמניים וקבועים כתוצאה ממנה.

אירעה לי תאונת עבודה עצמאי ולא הלכתי ביום תאונת העבודה לקבלת טיפול רפואי, האם תביעתי לנכות מעבודה "אבודה"?

ממש לא. במקרים רבים כשיש נימוק סביר ו/או שאין שיהוי בלתי סביר במשך הזמן עד לקבלת טיפול רפואי, עדין ניתן ע"י מתן הנמקות רלבנטיות למוסד לביטוח לאומי, לפנות בתהליך של הכרה בתאונה כתאונת עבודה וכן לתבוע לקבלת הן תשלום דמי פגיעה מהמוסד לביטוח לאומי והן תשלום בהתאם לתביעה לנכות מעבודה מביטוח לאומי על פי אחוזי הנכות הרפואית המזניים והקבועים שהוכרו ע"י המוסד.

תאונת עבודה עצמאי

שאלון שנשלח ע"י המוסד לביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה עצמאי

מניסיוני במשך 20 השנים האחרונות בתביעות בביטוח לאומי, אני יודע שבמקרים רבים המוסד לביטוח לאומי דווקא כאשר הוא מקבל תביעה להכרה בתאונת עבודה של עצמאי ולתשלום דמי פגיעה, הוא שולח "שאלון" לנפגע עצמאי עם מספר שאלות הרלבנטיות לשיטתו לתהליך ההכרה בתאונת עבודה.

חשוב לדעת שלתשובות לשאלון זה ישנה משמעות משולשת הן עובדתית הן משפטית ולעיתים גם רפואית, ועל כן ככל שלא פניתן לעורך דין המומחה לתאונות עבודה, בשלב זה מומלץ ביותר שלא להשיב לשאלון, אלא לאחר התייעצות ספציפית עם עורך דין תאונות עבודה לו ניסיון במתן תשובות לשאלון, העשוי להשפיע על זכאותכם לנכות רפואית לכל חייכם מביטוח לאומי! כאן המקום להדגיש שבמקרים רבים המוסד לביטוח לאומי דוחה תביעות במקרים של תאונת עבודה עצמאי, על בסיס דברים שהעצמאי בעצמו רשם בתם לב ו/או מבלי לשים לב לחשיבות העניין בתשובות לשאלון שהופנה אליו.

תאונת עבודה עצמאי – פוליסות ביטוח ותביעות לחברת ביטוח

כבר בסמוך לקרות אירוע של תאונת עבודה לעצמאי, מומלץ לבצע באמצעות עורך דין תאונות עבודה המומחה גם בתביעות נגד חברות ביטוח, פניה לסוכן הביטוח של העצמאי על מנת להוציא ולרכז את כל הפוליסות ביטוח הרלבנטיות לתביעה בגין אירוע של תאונת עבודה לעצמאי, וכאן המקום בין היתר לבדוק אם קיימת פוליסת אובדן כושר עבודה לעצמאי, וכן אם קיימת פוליסת תאונות אישיות נכות מתאונה לעצמאי, אם קיימת פוליסת נכות שברים מתאונה לעצמאי או פוליסת פיצוי עבור ימי אשפוז לעצמאי וכן לבדוק אם בקרן הפנסיה לעצמאי ישנו גם רובד כיסוי ביטוחי של פנסיית נכות שניתן לתבוע בהתאם לתקנון קרן הפנסיה עבור ימי מחלה כתוצאה מתאונת עבודה.

זקוקים לעורך דין מומחה ומנוסה בייצוג תביעות תאונות עבודה לעצמאי?

אתם עצמאיים ונפגעתם כתוצאה מתאונת עבודה בדרך לעבודה או תאונת עבודה בחזרה מהעבודה? או נפגעתם כתוצאה מתאונת עבודה שהיא תאונת דרכים ע"י רכב או אופנוע צד ג' במהלך נסיעה ברכב או באופנוע? מחפשים עורך דין תאונות עבודה מומלץ ומנוסה בתביעות של עצמאיים? אתם מוזמנים ליצור קשר אישי ישיר ודיסקרטי עם עו"ד אלי מאור ולקבל ייעוץ משפטי מקצועי מעורך דין לתאונות עבודה עצמאיים מנוסה ומוכר.

עו"ד אלי מאור ילווה אותך באופן אישי לאורך כל השלבים, החל מההנחיות הראשוניות לגבי אופן ההתנהלות המומלץ לאחר קרות מקרה של תאונת עבודה או תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה או תאונת דרכים בדרך לעבודה או תאונת דרכים בחזרה מהעבודה, דרך מתן ייעוץ מפורט לגבי הזכויות שלכם כעצמאיים ע"פ כל החוקים הרלבנטיים ותוך הכנת תביעות לנכות מעבודה נגד המוסד לביטוח לאומי ולאחר מכן נגד חברת הביטוח הרלבנטית, וכמובן במקרה הצורך גם בהגשת תביעת אובדן כושר עבודה לעצמאי ו/או תביעה לפנסיית נכות מקרן הפנסיה לעצמאי ו/או תביעת לפוליסת תאונות אישיות או פוליסת נכות מתאונה לעצמאי, ותוך דאגה שמלוא הזכויות שלכם כעצמאיים אכן ימומשו כדין.

לפניה אישית ודיסקרטית ללא התחייבות ו/או תשלום, ניתן לפנות למשרד עו"ד אלי מאור: 03-5798080, או לעו"ד אלי מאור באופן אישי לסלולר: 058-4771125‬, או פניה אישית בדואר אלקטרוני לעיניו של עו"ד אלי מאור בלבד: maor@maor-law.com

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תביעת נזיקין

עו״ד אלי מאור

עו”ד אלי מאור בעל מוניטין, ניסיון והמלצות רבות בתביעות נזיקין (נזקי גוף) מול חברות ביטוח, בתי וקופות חולים, ביטוח לאומי ומשרד הביטחון, המייצג תובעים בלבד.

צרו עימי קשר
מאמרים ופרסומים
דילוג לתוכן