תאונת עבודה מה עושים?

תאונת עבודה מה עושים?

מאת: עו"ד אלי מאור, עורך דין לתאונות עבודה

במהלך 20 שנות ניסיוני ובייצוג אישי של מעל 1,000 תביעות בתחום של נזקי גוף פיצויים, נשאלתי רבות את השאלה, במקרה שאירעה לי תאונת עבודה, מה עושים?

ראשית, חשוב להדגיש שמניסיונו כעו"ד תאונות עבודה אני יודע ומכיר שבגין תאונת עבודה אחת שאירעה לניזוק, עשויות להיות לניזוק: 4 תביעות שונות נגד 4 גורמים שונים, וזאת כאמור בשל אותה תאונת עבודה!!!

אז במקרה של תאונת עבודה מה עושים?

  1. חשיבות עליונה היא לפנות כמה שיותר מהר לטיפול רפואי במסגרת חדר מיון בבית חולים או מוקד לרפואה דחופה כגון "בטרם" או מוקד לרפואה דחופה בקופת חולים או אפילו לבדיקת רופא משפחה או לבדיקת אורתופד במסגרת קופת חולים.
  2. הגעתי מהר לטיפול רפואי בשל תאונת עבודה, מה עושים אז? חשוב בפניה הראשונה לרופא לדאוג שירשום שהתאונה היא תאונת עבודה, בין אם היא תאונת עבודה בדרך לעבודה או תאונת עבודה בחזרה מהעבודה או תאונת עבודה במהלך העבודה או תאונת דרכים בדרך לעבודה או תאונת דרכים בחזרה מהעבודה.
  3. במקרה של תאונת עבודה, מה חשוב שיירשם בדו"ח הרפואי הראשוני? חשוב שיירשמו כל התלונות בגין מגבלות ו/או כאב ו/או סבל ו/או הפרעה, מהם אתם סובלים בגין תאונת עבודה וזה לא משנה אם הכאב הוא חזק או חלש או עמום, חשוב לציין את כל התלנות ושהן יירשמו בפועל בדו"ח הרפואי. מניסיוני במקרים רבים בשל האנדרנלין בסמוך לתאונה, כאב שנראה כחלש יחסית בסמוך לתאונת עבודה עשוי להתגלות בהמשך ככאב שמקורו מסדק חוליה או שבר באיבר גוף או קרע ברצועות רכות, המזכים לפסיקת נכות רפואית צמיתה…
  4. מה עושים כשהמעביד מבקש ממני לחתום על טפסים? חשוב מאוד כבר בשלב ראשוני להיוועץ עם עורך דין תאונות עבודה מאחר ולכל טופס ישנה חשיבות משולשת: הן עובדתית הן רפואית הן משפטית, ולחתימה על הטופס ע"י עובד שנפגע בתאונת עבודה ישנה חשיבות מכרעת להמשך הדברים.
  5. יש לי הרבה פוליסות ביטוח, קרתה לי תאונת עבודה מה עושים? חשוב להתקשר בהקדם לסוכן הביטוח ולבקש ממנו לשלום במייל מרוכז או להדפיס ולתת לניזוק בתאונת עבודה העתק מכל הפוליסות הקיימות בידיו ומכל חברות הביטוח, לרבות פוליסות אובדן כושר עבודה, תאונות אישיות – נכות מתאונה, פיצוי בגין שברים פיצוי בגין ימי אישפוז, פיצוי חודשי עבור קצבת פנסיית נכות ועוד, ואז לקחת את כל הפוליסות לעורך דין המומחה בתביעות תאונות עבודה על מנת שיעשה סדר בדברים ויראה את מי ניתן לתבוע ובאיזה פרוצדורה משפטית.

מתי מומלץ להתייעץ עם עורך דין המומחה לתאונת עבודה?

מניסיוני במשך 20 שנים ולמעלה מ-1,000 תביעות בנזקי גוף, עדיף להתייעץ עם עו"ד המומחה לתאונות עבודה, כבר בתחילת הדרך ובסמוך לתאונת עבודה עצמה, וזאת בין אם מדובר במקרים של תביעות תאונת עבודה או במקרים של תאונות בדרך לעבודה או במקרים של תאונות דרכים בעבודה או אפילו כשמוגש לכם למלא טופס "טכני" למלא ולחתום בפני מחלקת נפגעי עבודה במוסד לביטוח לאומי.

כך למדתי בהתאם לניסיוני, שעל מנת למנוע שגיאות בתם לב העשויות לפגוע הן בסיכויי תביעת תאונת עבודה והן בסכום הפיצוי בסוף ההליך, שחלקן בשלבים מאוחרים מאוד קשה לתקן, כבר בשלב מילוי הטפסים של ביטוח לאומי מסוג בל/211 ובל/250 לשכיר ובל/211 ובל/283 לעצמאי, מומלץ להיוועץ עם עורך דין המומחה לתאונות עבודה וזאת על מנת שכל פרטי התביעה בתאונת עבודה ירשמו כדין, ולא יהיו חו"ח אי דיוקים או חסרים משמעותיים, העשויים להביא חלילה בהמשך הדרך לדחיית תביעות תאונות עבודה.

זקוקים לעורך דין מומחה ומנוסה בתביעות לתאונות עבודה?

נפגעתם כתוצאה מתאונת עבודה בדרך לעבודה או תאונת עבודה בחזרה מהעבודה? או נפגעתם כתוצאה מתאונת עבודה שהיא תאונת דרכים ע"י רכב או אופנוע צד ג' במהלך נסיעה ברכב או באופנוע? מחפשים עורך דין תאונות עבודה מומלץ ומנוסה? אתם מוזמנים ליצור קשר אישי ישיר ודיסקרטי עם עו"ד אלי מאור ולקבל ייעוץ משפטי מקצועי מ- עו"ד לתאונות עבודה מנוסה ומוכר. עו"ד אלי מאור ילווה אותך באופן אישי לאורך כל השלבים, החל מההנחיות הראשוניות לגבי אופן ההתנהלות המומלץ לאחר קרות מקרה של תאונת עבודה או תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה או תאונת דרכים בדרך לעבודה או תאונת דרכים בחזרה מהעבודה, דרך מתן ייעוץ מפורט לגבי הזכויות שלכם ולהכנת תביעה לנכות מעבודה נגד המוסד לביטוח לאומי ולאחר מכן נגד חברת הביטוח הרלבנטית, וכמובן במקרה הצורך גם בהגשת תביעת אובדן כושר עבודה ו/או תביעה לפנסיית נכות מקרן הפנסיה ו/או תביעת לפוליסת תאונות אישיות או פוליסת נכות מתאונה, ותוך דאגה שמלוא הזכויות שלכם אכן ימומשו כדין.

לפניה אישית ודיסקרטית ללא התחייבות ו/או תשלום, ניתן לפנות למשרד עו"ד אלי מאור: 03-5798080, או לעו"ד אלי מאור באופן אישי לסלולר: 058-4771125‬, או פניה אישית בדואר אלקטרוני לעיניו של עו"ד אלי מאור בלבד: maor@maor-law.com

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תביעת נזיקין

עו״ד אלי מאור

עו”ד אלי מאור בעל מוניטין, ניסיון והמלצות רבות בתביעות נזיקין (נזקי גוף) מול חברות ביטוח, בתי וקופות חולים, ביטוח לאומי ומשרד הביטחון, המייצג תובעים בלבד.

צרו עימי קשר
מאמרים ופרסומים
דילוג לתוכן