שכר טרחה ביטוח לאומי

שכר טרחה ביטוח לאומי

מאת: עו"ד אלי מאור, עורך דין ביטוח לאומי

במהלך למעלה מ- 20 שנות ניסיוני בתביעות ביטוח לאומי במקרים של תאונות עבודה ותאונות דרכים שהם גם נחשבות לתאונות עבודה ומעל 1,000 תביעות והופעות בוועדות רפואיות ביטוח לאומי נפגעי עבודה, בתחום נזקי גוף בכל רחבי הארץ, אני נשאל פעם רבות איך מסכמים שכר טרחה ביטוח לאומי עם עורך דין ביטוח לאומי וכמו גם איך מחשבים בסופו של יום שכר טרחה עבור ייצוג בביטוח לאומי, במקרים של תביעות לביטוח לאומי מחלקת נפגעי עבודה, בין תאונות עבודה.

שכר טרחה ביטוח לאומי – הלכה למעשה

להלן מספר נקודות חשובות במקרים של תביעת ביטוח לאומי מחלקת נפגעי עבודה בגין תאונות עבודה שלדעתי מומלץ להביא בחשבון בטרם היציאה לדרך עם עורך דין ביטוח לאומי:

  1. מי העורך דין לביטוח לאומי שמטפל בי בסופו של יום? כשחותמים על הסכם שכר טרחה ביטוח לאומי חשוב לוודא ולשים לב שעורך דין ביטוח לאומי עליו קיבלתם המלצות במקרים של תביעות ביטוח לאומי, ואיתו אתם נפגשים ומולו אתם חותמים על הסכם שכר טרחה, הוא זה שייטפל בתביעה לביטוח לאומי בעצמו וכמו גם ייצג אתכם בעצמו באופן אישי בוועדות רפואיות ביטוח לאומי, מחלקת נפגעי עבודה, ולא עורך דין אחר ממשרדו, שאינכם מכירים ולא קיבלתם עליו המלצות, בטרם חתמתם על הסכם שכר טרחה ביטוח לאומי.
  2. כל הסכם שכר טרחה ביטוח לאומי מומלץ שיעשה בכתב, לאחר שהלקוח קרא את הסכם שכר טרחה ביטוח לאומי כולו, הבין אותו ואת כל ההשלכות הכספיות שלו, ולאחר שחתם גם קיבל העתק מהסכם שכר טרחה ביטוח לאומי לידיו, כך שבמועד התשלום של שכר טרחת עו"ד הוא ידע במדויק כמה עליו לשלם לעורך דין ביטוח לאומי, והכל בהתאם להסכם עליו חתם.
  3. מסלולי תשלום של שכר טרחה ביטוח לאומי: מומלץ שהניזוק בטרם חתימה על הסכם שכר טרחה עורך דין ביטוח לאומי ידע היטב שבפניו בעתיד שני מסלולים אפשריים של קבלת תשלומים מביטוח לאומי, וזאת לאחר הגשת תביעה לנכות מעבודה ביטוח לאומי ובדיקה ע"י ועדות רפואיות ביטוח לאומי מחלקת נפגעי עבודה, והם קבלת מענקי נכות רפואית חד פעמיים, במקרים והנכות הרפואית הינה עד 19% כולל, ואפשרות שניה קבלת קצבה או גמלה חודשית לעתיד, במקרים של 20% נכות רפואית קבועה ומעלה, ועל הניזוק לדעת היטב מהם מסלולי התשלום בכל מקרה ומקרה, וכבר במועד החתימה על הסכם שכר טרחה ביטוח לאומי לבצע "חישוב רעיוני", לדוגמא, המתבסס על השכר הרבע שנתי שנקבע לו ע"י המוסד לביטוח לאומי.
  4. דמי פתיחת תיק כן או לא? חשוב לדעת שישנם מסלולים לתשלום שכר טרחה ביטוח לאומי, שבהם ניתן לשלם דמי פתיחת תיק אצל עורך דין ביטוח לאומי, ולאחר מכן שיעור אחוזי שכר טרחת עורך דין לביטוח לאומי שייגבו בסוף ההליך יופחתו. כמובן, שבהתאם לכך בחירת הניזוק במסלול שהוא ללא דמי פתיחת תיק, יביא לאחוזי שכר טרחה בהתאם לחוק ביטוח לאומי, שיהיו גבוהים יותר.
  5. על מנת שלא ייווצרו אי נעימויות ו/או הפתעות בהמשך, חשוב להשוות את הסכם שכר טרחה ביטוח לאומי עליו אתם נדרשים לחתום, להוראות תיקון חוק ביטוח לאומי, הגבלת שכר טרחה עורך דין ביטוח לאומי, שנחקק ע"י כנסת ישראל החל מחודש דצמבר 2015 ובהתאם אליו ישנו פירוט במסלולים של כל תביעת ותביעה בביטוח לאומי, ומהם אחוזי שכר הטרחה המותרים ע"פ דין ומה לא.

להלן קישור לטבלה צבעונית ורשמית מטעם המוסד לביטוח לאומי, המפרטת היטב ובצורה ברורה ונהירה את כל מסלולי התשלום של שכר טרחה ביטוח לאומי, בהתאם לכל מקרה ומקרה:

https://www.btl.gov.il/Publications/booklet/hebrew_booklet/Documents/HokHagbalatTirha.pdf

שכר טרחה ביטוח לאומי

זקוקים לעורך דין ביטוח לאומי מומחה ומנוסה?

נפגעתם כתוצאה מתאונת עבודה? או נפגעתם כתוצאה מתאונת עבודה שהיא תאונת דרכים או מרשלנות או מחדל של המעביד במהלך העבודה? מחפשים עורך דין ועדות רפואיות ביטוח לאומי מומלץ ומנוסה? אתם מוזמנים ליצור קשר אישי ישיר ודיסקרטי עם עו"ד אלי מאור ולקבל ייעוץ משפטי מקצועי מעו"ד ביטוח לאומי מנוסה ומוכר.

עו"ד אלי מאור ילווה אותך באופן אישי לאורך כל השלבים, החל מההנחיות הראשוניות לגבי אופן ההתנהלות המומלץ לאחר קרות מקרה של תאונת עבודה או תאונת עבודה שהיא גם תאונת דרכים או תאונת עבודה בדרך לעבודה או תאונת עבודה בחזרה מהעבודה, דרך מתן ייעוץ מפורט לגבי הזכויות שלכם ועד להכנת תביעה לנכות מעבודה נגד המוסד לביטוח לאומי ולאחר מכן נגד חברת הביטוח הרלבנטית, וכמובן במקרה הצורך גם בהגשת תביעת אובדן כושר עבודה ו/או תביעה לפנסיית נכות מקרן הפנסיה ו/או תביעת לפוליסת תאונות אישיות או פוליסת נכות מתאונה, ותוך דאגה שמלוא הזכויות שלכם אכן ימומשו כדין.

לפניה אישית ודיסקרטית ללא התחייבות ו/או תשלום, ניתן לפנות למשרד עו"ד אלי מאור: 03-5798080, או לעו"ד אלי מאור באופן אישי לסלולר: 058-4771125‬, או פניה אישית בדואר אלקטרוני לעיניו של עו"ד אלי מאור בלבד: maor@maor-law.com

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תביעת נזיקין

עו״ד אלי מאור

עו”ד אלי מאור בעל מוניטין, ניסיון והמלצות רבות בתביעות נזיקין (נזקי גוף) מול חברות ביטוח, בתי וקופות חולים, ביטוח לאומי ומשרד הביטחון, המייצג תובעים בלבד.

צרו עימי קשר
מאמרים ופרסומים
דילוג לתוכן