עורך דין רשלנות רפואית – איך נדע לבחור אותו?

פיצויים של 2.6 מיליון ש”ח בגין תביעת רשלנות רפואית

מאת: עו”ד אלי מאור, עורך דין רשלנות רפואית

הייתה לי הזכות האישית לייצג לאחרונה תביעת רשלנות רפואית בלידה, במהלך עבודתי כ- עורך דין רשלנות רפואית של משפחה מקסימה נגד בית חולים גדול ומוכר בישראל בתביעת תשניק סב לידתי שנגרם לביתם בשל רשלנות רפואית בלידה, ובסופו של יום נפסק להם ע”י בית המשפט המחוזי, סכום פיצויים של 2,600,000 ₪ בגין רשלנות רפואית. למעשה, סכום הפיצויים לא היה 2,600,000 ₪, אלא סכום פיצויים בגין נזקי גוף של 5,000,000 ₪ ממנו נוכו גמלאות המוסד לביטוח לאומי שקיבלה המשפחה עבור קצבאות ילד נכה, נכות כללית ושירותים מיוחדים לעבר ולעתיד, בהתאם לדין בישראל, בתביעות נזקי גוף בדיני נזיקין.

 

הניצחון שהשגתי כעו”ד רשלנות רפואית, בתביעת רשלנות רפואית זו, היה בזכות “תאוריית המשולש” (שתפורט בהרחבה בהמשך הדברים – א.מ.) למיקסום סיכויי ההצלחה באופן מירבי במקרים של תביעות רשלנות רפואית, ולפיה אני עובד משך כ-20 שנים בתחום ואותה אני יצרתי בהתאם לניסיוני בתחום הן כמי שמייצג תובעים ברשלנות רפואית במשך כ-20 שנים והן כמי שעד לפני 12 שנים ייצג גם חלק מבתי החולים הגדולים בישראל במגוון תביעות של רשלנות רפואית.

באותו נושא >> רשלנות רפואית ניתוח קיסרי

אז איך אני יודע איך לבחור עורך דין רשלנות רפואית מצוין?

בחירת עורך דין רשלנות רפואית אינה מלאכה קלה ופשוטה לבטח בשל המבחר המצוי דהיום ומחייבת בחינה מעמיקה. מקלך וחומר שתביעת רשלנות רפואית נגד בית חולים או קופת חולים או רופא “פרטי”, הינה בד”כ תביעה רגישה ואישית המלווה בלא מעט אמוציות. לעיתים רבות תביעת רשלנות רפואית מצריכה הגשת כתב תביעה לבית המשפט הרלבנטי, הופעות של עורך דין מומחה לרשלנות רפואית בפני בית המשפט כמו גם מומחיות ספציפית של עורך דין בתחום של דיני נזיקין וביטוח ודיני רשלנות רפואית והיכרות עם מגוון מומחים רפואיים שיסייעו במתן חוות דעת רפואיות לביסוס התביעה הן במישור האחריות והן במישור הנזק.

על כן עולה השאלה פעמים רבות, אצל נפגעי רשלנות רפואית מיהו עורך הדין ה”נכון” עבורנו ו/או מיהו עורך דין רשלנות רפואית מומלץ, שיוכל לדקק ולזקק אל קולנו בבית המשפט ומול בית החולים וחברת הביטוח שלו, ועליו נוכל לסמוך כשליח נאמן, מקצועי ומסור. להלן מס’ פרמטרים שבעיני חשובים מאוד, ושאני בכל הכבוד והענווה ולאחר שנים רבות של עשיה מבורכת בתחום, אני גאה לעמוד בכולם:

  • עורך דין, המייצג תביעת רשלנות רפואית מתחילתה ועד סופה באופן אישי בעצמו, ולא ע”י העברת תביעת רשלנות רפואית לאחר פגישה ראשונית אצל משרד עורכי דין רשלנות רפואית. מטבע הדברים מדובר בתביעה רגישה שבה ישנה אלמנט מיוחד של זכות לפרטיות לניזוק ברשלנות רפואית, ולפיכך הן מטעמים של אמון בין הלקוח ובין עורך דין רשלנות רפואית והן מטעמים לחשש בפגיעה בזכות לפרטיות מוטב שעורך דין רשלנות רפואית אחד ייצג את תביעת הרשלנות הרפואית בעצמו מתחילתה ועד סופה, קבלת הפיצויים מחברת הביטוח של בית החולים.

איך אדע בכלל אם עורך דין רשלנות רפואית, אליו אני פונה לייצוג, הוא זה שלבדו ובעצמו ייצג אותי באופן אישי ורק הוא???

ניתן בד”כ לדעת ע”י קריאת ייפוי הכח שניתן ע”י עורך דין ללקוח לחתום בעיון רב, ובו מופיעים שמות כל עורכי הדין ברשלנות רפואית העשויים לייצגו בעתיד, ע”פ שיקול דעתם, כך שאם מדובר ברשימה של 20 עורכי דין, על פניו האחרון ברשימה, הוא זה שיש לו זכות משפטית לייצג אותך בבית המשפט, הגם שפנית אל עו”ד רשלנות רפואית מומחה ומוכר שנמצא בראש הרשימה…

  • עו”ד רשלנות רפואית, שיש לו ניסיון עשיר, ומומלץ לפחות של כ-20 שנים בתחום של דיני רשלנות רפואית ו/או דיני נזיקין וביטוח כמו גם בתחום הליטיגציה. אכן ישנם חידושים משנה לשנה בפסיקת בתי המשפט של בתחום של רשלנות רפואית וחשוב ביותר להתעדכן בהם, אולם פרקטיקת הליטיגציה (“אומנות ההופעה בבתי המשפט) לא השתנתה ב-20 השנים האחרונות, ועל כן ישנה חשיבות מיוחדת גם לניסיון של עורך דין רשלנות רפואית. בנוסף, לעורך דין מנוסה מוכר יש ניסיון בהיכרות מוקדמת עם השופטים הדנים בתביעות רשלנות רפואית, עם המגשרים הדנים בתביעות רשלנות רפואית ועם עורכי הדין ברשלנות רפואית, המייצגים את בתי החולים בשגרה תוך ניסיון גם במו”מ לפשרה איתם, דרכי הפעולה וההתנהלות מולם ועוד…
  • עורך דין רשלנות רפואית בעל ניסיון בעברו גם בייצוג בתי חולים, בתביעות רשלנות רפואית. ההיכרות עם המערכת הרפואית “מבפנים” מביאה ניסיון ייחודי, עשיר וחשוב לעו”ד רשלנות רפואית כשהוא בה לייצג בתביעה נגד בתי חולים ונגד רופאים ונותנת לעורך דין רשלנות רפואית מנוסה שכזה בהיכרות עם המערכת הרפואית את האפשרות להכין את הלקוח הניזוק ברשלנות רפואית לגבי כל שלב ושלב בתביעה ולהקטין הסיכון בהמשך “להפתעות מיותרות”.
  • עורך דין רשלנות רפואית, שיש לנו ניסיון מדיקו לגאלי אקדמי ומעשי במתן הרצאות במכון להשתלמויות של לשכת עורכי הדין. במהלך השנים האחרונות כיהנתי כרכז אקדמי במכון להשתלמויות של לשכת עורכי הדין בתחום של דיני רשלנות רפואית והעברתי מגוון הרצאות למאות עורכי הדין בכל רחבי הארץ בפרקטיקה בניהול תביעת רשלנות רפואית, שזכו למספר יוצא דופן של עורכי דין משתתפים ואפשרו לי דיאלוג וכן לתת סיוע ועזרה לעמיתים וקולגות למקצוע בתחום של דיני רשלנות רפואית כמו גם חייבו אותי להיות מעודכן ברמת היום יום לגבי התפתחויות וחידושים בתחום של דיני רשלנות רפואיות ומתן סיוע לעורכי דין ברשלנות רפואית שתביעותיהם נתקלו במכשולים של ממש.
  • להלן קישור להרצאתי במכון להשתלמויות של לשכת עורכי הדין בנושא:

פרקטיקה בניהול תביעה ברשלנות רפואית

עו"ד רשלנות רפואית

דבר שאני גאה בו במיוחד כעורך דין רשלנות רפואית ושאני כול לשתף:

במהלך השנים הרבות בהם הייתה לי הזכות לייצג מעל 1,000 תיקים בתחום של דיני נזיקין וביטוח ולרבות ובפרט בדיני רשלנות רפואית, הצלחתי לראשונה ביוזמתי לגרום למומחים רפואיים בכירים לחצות את הקווים לראשונה בחייהם ולהסכים לתת חוות דעת רפואיות לטובת תובעים ברשלנות רפואית. כתוצאה מכך לקוחותיי יכלו להנות משירותיהם ויכולתם של פרופ’ מומחים רפואיים, מוכרים בארץ כמו גם בעולם שנתנו עבורם בחוות דעת יוצאות דופן במקצועיותם, אשר הפתיעו את חברות הביטוח של בתי החולים שנגדם הגשנו את התביעות ברשלנות רפואית והביאו להצלחה גדולה בתביעות רשלנות רפואית אלו.

תביעת רשלנות רפואית בשל ניתוח פשוט – פיצויים של כ- 400,000 ₪

יש לזכור שלעיתים תביעת רשלנות רפואית גם בעניין שנראה פעוט וזניח יחסית, עשויה להניב סכום פיצויים גבוה ביותר. כך לדוגמא, תביעת רשלנות רפואית שניהלתי לאחרונה נגד בית החולים איכילוב ומשרד הבריאות בבית משפט השלום בת”א יפו, בגין פגיעה בצוואר בעת ניתוח הוצאת ציסטה לאישה, שבגינו נגרם לה ניתוח מיותר נוסף, צלקת קטנה וירידה בתחושה מסביב לצלקת. אני טענתי בבתי המשפט לרשלנות רפואית בניתוח, שבגינו נגרם נזק גוף, ואילו בית החולים התנער מאחריותו למקרה והתנגד נחרצות לפיצוי הנפגעת. לאחר מאבק משפטי קשה בבית משפט השלום בת”א-יפו, תוך חקירתי חקירה נגדית מוצלחת ביותר של המומחה הרפואי, שהגיש חוות דעת רפואית מטעם בית החולים, פרופ’ מוכר וידוע בתחום אף אוזן גרון ולשעבר מנהל מחלקת אף אוזן גרון בבית חולים בלינסון, הצלחתי לשכנע את בית המשפט בטענותינו הן במישור האחריות והן במישור הנזק.

  • להלן קישור לפסק הדין של בית משפט השלום בתל אביב יפו:

ת.א. 40659-08-15 (שלום ת”א) פלונית נ’ בית החולים איכילוב

גישור ברשלנות רפואית כן או לא?

שאלה שאני נשאל פעמים רבות ע”י תובעים רבים בתביעות רשלנות רפואית האם כדאי כלכלית ומעשית לפנות להליך גישור לאחר הגשת תביעה לבית המשפט. בד”כ להליך גישור ישנן יתרונות לא מבוטלים כגון היותו הליך בלתי פורמאלי יחסית, שאמור להיות הליך מהיר יחסית ומהיר הרבה יותר מאשר ניהול תביעת רשלנות רפואית עד סופה בבית המשפט. אולם דבר שלו יש חשיבות מכרעת, שחשוב להביא בפני התובעים בתביעת רשלנות רפואית היא לזהות המגשר בתביעת רשלנות רפואית, האם מדובר במגשר שידוע כאסרטיבי או ככזה שרואה את תפקידו כשולח הצעת פשרה בדואר ותו לא.

מהם גדר הצעותיו של המגשר האם מניסיונו של עו”ד רשלנות רפואית הוא ידוע כמגשר שהצעותיו הוגנות וסבירות או ידוע כמי ששולח הצעות שהן על הרף הנמוך יחסית?

מהי “תאוריית המשולש” לניהול תביעה ברשלנות רפואית?

תאוריה זו שפיתחתי אומרת שעל מנת לזכות בתביעה ברשלנות רפואית יש ליצור משלוש שווה צלעות, שצלע אחת ממנו הינה עו”ד רשלנות רפואית מנוסה ומומחה בתחומו, צלע שניה חוות דעת רפואית ממוחה בכיר ומנוסה הן במישור האחריות והן מישור הנזק, לעניין נכות רפואית צמיתה, והצלע האחרונה היא הלקוח עצמו, שיודע היטב להפריד את המוץ מן התבן, להדגיש את הטענות העובדתיות הנכונות בפני בתי המשפט ובית החולם ואינהו מופתע בשום שלב במהלך ניהול התביעה ושותף לה באופן מלא.

בעיני כאשר תביעת הרשלנות הרפואית מתקבל היא כשהמשולש “סוגר” ו/או “לוכד” את המעוול (זה שגרם בעוולה לרשלנות רפואית) ואז מחייבו לפצות את הניזוק ברשלנות רפואי בפיצוי הולם וצודק!!!

מה עלי לעשות אם חו”ח נפגעתי כתוצאה מרשלנות רפואית?

מומלץ ביותר כבר בתחילת הדרך להיוועץ עם עו”ד רשלנות רפואית מומלץ שיכוון את הלקוח בשני מישורים, האחד שלא ליפול, בתם לב ומחוסר ניסיון, במלכודות בהמשך הדרך, והשני להביא את כל הראיות הנדרשות לביסוס טענותיו כבר בשלבים המוקדמים ביותר, וזאת אף מבלי להתייחס לסוגיית התיישנות התביעה, שאם לא שמים לב אליה עלולה להביא לדחיית התביעה ברשלשנות רפואית אף מבלי שתשמע בבית המשפט או טענת “שיהוי”, בתביעות רשלנות רפואית שנטענת בבית המשפט בשגרה ע”י בתי החולים בכתב ההגנה שהם מגישים…

נפגעתם כתוצאה מרשלנות רפואית בניתוח או מרשלנות רפואית בהריון או רשלנות רפואית כלשהי? מחפשים עורך דין רשלנות רפואית מומלץ ומנוסה? אתם מוזמנים ליצור קשר אישי ישיר ודיסקרטי עם עו”ד אלי מאור ולקבל ייעוץ משפטי מקצועי של עו”ד רשלנות רפואית מנוסה ומוכר.

עו”ד אלי מאור ילווה אותך באופן אישי לאורך כל השלבים, החל מההנחיות הראשוניות לגבי אופן ההתנהלות המומלץ לאחר קרות מקרה של רשלנות רפואית, דרך מתן ייעוץ מפורט לגבי הזכויות שלך ועד להכנת תביעה נגד בית החולים ונגד חברת הביטוח או הרופא שגרם לכם את הנזק, וכמובן במקרה הצורך גם בהגשת תביעת אובדן כושר עבודה בבית המשפט נגד חברת הביטוח או נכות כללית בביטוח לאומי, ותוך דאגה שמלוא הזכויות שלכם אכן ימומשו כדין.

לפניה אישית ודיסקרטית ללא התחייבות ו/או תשלום, ניתן לפנות למשרד עו”ד אלי מאור: 03-5798080, או לעו”ד אלי מאור באופן אישי לסלולר: 0544-224488, או פניה אישית בדואר אלקטרוני לעיניו של עו”ד אלי מאור בלבד: maor@maor-law.com

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

מלאו את הפרטים עכשיו וקבלו
שיחת ייעוץ 1 על 1

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

סגירת תפריט
דילוג לתוכן