נפילה בסופרמרקט

נפילה בסופרמרקט

נפצעתי בסופרמרקט או החלקתי בסופרמרקט, מה עלי לעשות?

במהלך תקופת משבר הקורונה ולאחריה, מעבר לשגרה, ובשל סגירת רוב בתי העסק בישראל לרבות הסגר בכבישי ישראל נוכח התקנות לשעת חירום, יחד עם העליה בהצטיידותם של תושבי ישראל במוצרי מזון ובפניות לסופר מרקטים, חלה עליה תלולה במספר פניות של נפגעים לאחר תאונה בסופר מרקט או נפילה בסופר מרקט.

ועל כן במאמר זה יובהרו תשובות לשאלות שעלו מניסיוני כמי שמייצג באופן אישי מזה 20 שנה במקרים של תביעת פיצוי על נפילה בסופר מרקט, כמו גם במקרים של תאונות בסופר מרקט או פגיעות בסופר מרקט, וכן נסקור בקצרה את זכויות הנפגעים בפציעה בסופר מרקט, ומה מומלץ לעשות חו"ח אם נפגעת בסופר מרקט בתאונה שכזו, נוכח כאמור העליה בתביעות אלה.

החלקתי בסופרמרקט או נפצעתי בסופרמרקט, האם יש עילת תביעה?

בתי המשפט בישראל מחלקים את המקרים למקרים שבהם נגרמה הפרת חובת הזהירות של המחזיק ו/או בעלי המקרקעין, קרי הסופר מרקט וזאת בהנהגות של רשלנות או מחדל, בדאגה לשלומם וביטחונם האישי של מבקרי הסופר, וזאת לבין מקרים שבהם לא הוכחה רשלנות או מחדל מטעם בעלי ו/או עובדי הסופר.

בד"כ ביהמ"ש יקבע שהיתה רשלנות מטעם הסופר, במקרים של אי הקפדה על תנאי הניקיון או הבטיחות בסופר מרקט, שהוכח שגרמו לנפילה בסופר מרקט או פציעה בסופר מרקט, קרי אם נפצעתי בסופר מרקט עצמו. אולם מניסיוני יש גם עילת פיצוי על נפילה בסופר, גם במקרים של פגיעות מחוץ לסופר לדוגמא, תביעה שייצגתי עובר אורח שרגליו נתקלו בסוגר פלסטיק ליד מיכל אשפה של הסופר מרקט ונפל ונחבל קשות, הוא פוצה ע"י בית המשפט בסכום של מאות אלפי ש"ח או גברת שנחבלה כהולכת רגל משער של חניה של חניון הסופר, ששומר הסופר לא הבחין בה והוריד את השער על ראשה…

נפילה בסופרמרקט

החלקתי בסופרמרקט או נפצעתי בסופרמרקט, מה הדבר הראשון שעלי לעשות?

מומלץ לתעד מיידית את זירת התאונה בין אם ע"י צילום המפגע ובין עם ע"י קבלת פרטי עדים לתאונה, ע"מ למנוע טענת להד"מ (לא היו דברים מעולם) מטעם חברת הביטוח של הסופר מרקט.

אם מגיע נציג מטעם הסופר מרקט למקום ומבקש ממך למלא דו"ח פציעה בסופר מרקט, ולהחתים אותך על דו"ח פציעה בסופר מרקט, חשוב מאוד לוודא שנסיבות האירוע לאשורן אכן מתועדות לפני שחותמים על דו"ח פציעה בסופר מרקט, ואם המצב הרגשי או הפיזי לאחר החבלה בסופר אינו מאפשר חתימה בניחותא על דו"ח פציעה בסופרמרקט, אז מומלץ לבקש מנציג הסופר לקבל את דו"ח הפציעה בסופרמרקט לידכם ולהחזירו חתום לסופר מרקט, לאחר קבלת הטיפול הרפואי הראשוני.

לאחר נפילה בסופר, יש להגיש תביעה נגד הסופר עצמו או נגד חברת הביטוח שלו?

בד"כ אני נשאל אם עלינו לתבוע את הסופר מרקט או את חברת הביטוח שלו והתשובה היא בד"כ את שניהם. חברת הביטוח באה בנעליו של הסופר מרקט והיא ממנה לסופר מרקט עורך דין המייצג את הסופרמרקט בבית המשפט וככל שבית המשפט מחייב את הסופר בתשלום פיצויי על נפילה בסופר מרקט בגין נזק גוף, בד"כ בסוף ההליך במקביל לביצוע התשלום לניזוק, הסופר מחוייב בהתאם לפוליסה בתשלום "השתתפות עצמית" כבכל פוליסת ביטוח הקיימת בישראל ופוליסה זו נקראת פוליסת "צד ג'".

חשוב לציין שמניסיוני, אם מדובר ברשת של סופרמרקטים אזי משיקולים כלכליים, כל הסניפים מבוטחים באותה חברת ביטוח ובמקרים רבים אף באותה פוליסת ביטוח אחת בה מפורטים כל הסניפים המבוטחים לפי שם הסניף וכתובתו.

מהן הוצאות בכלל ובפרט של שכר טרחת עורך דין במקרים של נפילה בסופר תביעה?

בתביעות סופר מרקט כמו גם בתביעות של נזקי גוף, שיטת שכר הטרחה של עורך הדין היא בד"כ שיטת האחוזים, קרי על בסיס הצלחה, ממה שיושג בסופה של התביעה בגין נפילה בסופר מרקט מול חברת הביטוח. במקרים של פגיעות או פציעות קשות בסופר שבגינן נגרמה נכות רפואית צמיתה (קבועה), מומלץ גם לקבל חוו"ד ממומחה רפואי לאורטופדיה לעניין אחוזי הנכות הרפואית הצמיתה (קבועה), כמו גם הצורך בשיקום, טיפולים רפואיים ועלותם בעתיד, מה שיגדיל את סכום הפיצוי בצורה משמעותית.

מעוניין להגיש תביעת נגד סופרמרקט?

מחפש עורך דין מומלץ לתביעה נגד סופרמרקט? אתם מוזמנים ליצור קשר אישי ישיר ודיסקרטי עם עו"ד אלי מאור ולקבל ייעוץ משפטי מקצועי מעו"ד מנוסה ומוכר.

עו"ד אלי מאור ילווה אותך לאורך כל השלבים, החל מההנחיות הראשוניות לגבי אופן ההתנהלות המומלץ משלב תביעת סופר מרקט עבור ימי מחלה ועד קבלת תשלום פיצוי על נפילה בסופר מרקט וזאת דרך מתן ייעוץ משפטי ומדיקולגלי מפורט לגבי הזכויות שלך ובדאגה שמלוא הזכויות שלך אכן ימומשו כדין.

לפניה אישית ודיסקרטית ללא התחייבות ו/או תשלום, ניתן לפנות למשרד עו"ד אלי מאור בטל': 03-5798080, או לעו"ד אלי מאור באופן אישי לסלולר:

058-4771125‬, או פניה אישית בדואר אלקטרוני לעיניו של עו"ד אלי מאור בלבד: maor@maor-law.com

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תביעת נזיקין

עו״ד אלי מאור

עו”ד אלי מאור בעל מוניטין, ניסיון והמלצות רבות בתביעות נזיקין (נזקי גוף) מול חברות ביטוח, בתי וקופות חולים, ביטוח לאומי ומשרד הביטחון, המייצג תובעים בלבד.

צרו עימי קשר
מאמרים ופרסומים
דילוג לתוכן