תאונת קורקינט

פיצוי של 1.5 מיליון ש”ח בגין תאונת קורקינט

משרדנו ייצג לאחרונה גבר כבן 50 שהיה מעורב בתאונת קורקינט. עורך דין תאונת קורקינט חשמלי מברר באם מדובר בתאונת עבודה ומהם זכויותיו של הניזוק בהתאם לכל הפוליסות שברשותו וברשות רעייתו ובני משפחתו וכן מברר הגשת תביעה למוסד לביטוח לאומי ו/או לקרן הפנסיה (פנסיית נכות).

לדוגמה, במקרה של הגבר כבן 50 שנפל בדרך לעבודתו ברמת החייל, אשר יוצג באופן אישי על ידי בגין תאונת קורקינט בתל אביב, הוא פוצה ע”י בית המשפט בסכום של 1,500,000 ₪ בגין תאונת קורקינט חשמלי או תאונת קורקינט תביעה.

להלן הקישור לידיעה כפי שפורסמה בתקשורת: https://www.kikar.co.il/323417.html

במקרים רבים אני נשאל כעורך דין המומחה לתאונת קורקינט, מהם הדברים שיש לבצע בתביעה בקורקינט חשמלי או קורקינט ממונע, או מהם חוקי הקורקינט בכל הנוגע לקבלת פיצוי כספי, ולהלן מספר שאלות שכיחות:

– האם תאונת קורקינט היא תאונת דרכים או מה לעשות במקרה של תאונת דרכים קורקינט חשמלי?

בעניין זה חשוב לציין את פסק דינו של ביהמ”ש העליון מיום 11.5.2010, שהוא פסק דין תקדימי בערעור אזרחי 2606/06 דיווי שפורן נ’ כלל חברה לביטוח ואח’, לעניין תאונת קורקינט.

הוריו של הקטין דיווי, קנו לו קורקינט ממונע, המצויד במנוע 22 סמ”ק ומיכל של בנזין. דייוי נפגע ע”י מכונית כשהוא נוסע בקורקינט הממונע ונחבל קשה בראשו, חבלה שהצריכה אשפוז במחלקה הנויר-וכירורגית בביה”ח בלינסון.

חברת הביטוח “כלל” סירבה לפצות את הנפגע, בגין תאונת קורקינט בטענה כי הקורקינט הממונע נכנס להגדרת “רכב מנועי” בחוק, ולפיכך – מאחר ששפורן לא החזיק בביטוח כלשהו שיכסה את הנסיעה בקורקינט הממונע  – הוא איננו זכאי לפיצוי.

השאלה המשפטית שעמדה בפני בית המשפט העליון, היה האם הקורקינט המנועי נכנס להגדרת רכב מנועי בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים?

ע”פ פסק דינה המפורט של ראש ההרכב כב’ השופטת פרוקצ’ה, הקורקינט אינו נחשב לרכב מנועי מאחר שהוא לא משמש לתחבורה יבשתית נוכח מגבלותיו הבסיסיות בכמות הדלק ובמרחק הקצר אותו הוא יכול לעבור, וממילא היעוד התחבורתי אינו עיקר ייעודו.

לדעת כב’ השופטת פרוקצ’ה, הקורקינט נבנה ונקנה כצעצוע לילדים ובני נוער ומטרתו העיקרית היא לשמש לילדים ככלי משחק ויסב להם שעשוע. השופטת פרוקצ’ה אף השוותה את הקורקינט הממונע למכונית המונעת בכח מכני הנוסעת כשעשוע בלונה פארק (“מכוניות מתנגשות” – א.מ.)

לדעתי כמי שמייצג בבתי משפט כ- 20 שנים באופן אישי, כעורך דין בתאונות דרכים, תאונת קורקינט, בתביעת נזקי גוף וכן המומחה בטיפול בתביעות ניזוקים בגין נזקי גוף תאונות דרכים ותאונות עבודה, המשמעות בפסק דין זה היא לטובת ציבור הנפגעים. במקרים בהם רכב צד ג’ יפגע בקורקינט ממונע, אז הנוסעים בקורקינט הממונע שניזוקו גופנית, ללא קשר למי אשם בתאונת הדרכים, יוכלו לתבוע את רכב צד ג’ ע”פ חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים בגין תאונת קורקינט. אם הקורקינט הממונע היה נחשב לרכב מנועי, אזי הם היו נחשבים ככאלה שנסעו ברכב מנועי ללא ביטוח ואז לא יהיו זכאים לפיצוי מאף גורם ביטוחי ע”פ חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים בגין תאונת קורקינט.

– מה עלי לעשות אם במקרה של תאונת קורקינט חשמלי או תאונת קורקינט ממונע?

מומלץ ביותר כבר בתחילת הדרך להיוועץ עם עורך דין קורקינט חשמלי או עורך דין קורקינט ממונע שלו ניסיון רב שנים במקרים של תאונת קורקינט חשמלי או תאונת קורקינט ממונע, והוא יוכל לבדוק בכל מקרה ומקרה באופן ספציפי ולגופו את מי יש לתבוע, מהן הזכויות של הנפגע במוסד לביטוח לאומי, האם ישנו מעוול שיש לתבוע בגין תאונת קורקינט חשמלי ומהן הפוליסות שמחזיק הניזוק ו/או בני משפחתו שבגינן עורך דין קורקינט חשמלי או עורך דין קורקינט ממונע יוכל להגיש תביעה בגין תאונת קורקינט לחברת הביטוח.

 

במקביל על עו”ד המומחה במקרים של תאונת קורקינט חשמלי או עו”ד המומחה בתאונת קורקינט ממונע, ככל שיש תביעה לאובדן כושר עבודה, כעו”ד מומחה לנזקי גוף לבדוק אם יש מקום להגיש תביעה לאובדן כושר עבודה לחברת ביטוח או תביעה לפנסית נכות לקרן פנסיה, במקביל להגשת תביעה נגד חברת הביטוח, לדוגמה בגין “פוליסת חובה” אם נהג הקורקינט נפגע ע”י רכב צד ג’, או תביעה נגד רשות מקומית מקומית או תביעה נגד עירייה אם נהג הקורקינט נפגע בתאונת קורקינט בשל בור בכביש.

יש לציין שמשרדנו מייצג נפגעים בתאונת קורקינט בכל הארץ ולא רק בגין תאונת קורקינט בתל אביב.

 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

מלאו את הפרטים עכשיו וקבלו
שיחת ייעוץ 1 על 1

סגירת תפריט
דילוג לתוכן