תאונת קורקינט

משרדנו ייצג לאחרונה גבר כבן 50 שהיה מעורב בתאונת קורקינט. עורך דין תאונת קורקינט חשמלי מברר באם מדובר בתאונת עבודה ומהם זכויותיו של הניזוק בהתאם לכל הפוליסות שברשותו וברשות רעייתו ובני משפחתו וכן מברר הגשת תביעה למוסד לביטוח לאומי ו/או לקרן הפנסיה (פנסיית נכות).

תאונת קורקינט- תל אביב/ בני ברק

לדוגמא, אירוע של תאונת קורקינט בתל אביב. מקרה של גבר כבן 50 שנפל לבור פתוח בדרך לעבודתו, אשר יוצג באופן אישי באמצעות משרד עו”ד אלי מאור . הוא פוצה ע”י בית המשפט בסכום של 1,500,000 ₪ בגין תאונת קורקינט חשמלי או תאונת קורקינט תביעה. כתבה בנושא ניתן לקרוא בקישור הנ”ל.

במקרים רבים אני נשאל כעורך דין המומחה לתאונת קורקינט, מהם הדברים שיש לבצע בתביעה בקורקינט חשמלי או קורקינט ממונע, או מהם חוקי הקורקינט בכל הנוגע לקבלת פיצוי כספי, ולהלן מספר שאלות שכיחות:

האם תאונת קורקינט היא תאונת דרכים או מה לעשות במקרה של תאונת דרכים קורקינט חשמלי?

בעניין זה חשוב לציין את פסק דינו של ביהמ”ש העליון מיום 11.5.2010, שהוא פסק דין תקדימי בערעור אזרחי 2606/06 דיווי שפורן נ’ כלל חברה לביטוח ואח’, לעניין תאונת קורקינט ואי היותו של קורקינט רכב מנועי..

הוריו של הקטין דיווי, קנו לו קורקינט ממונע, המצויד במנוע 22 סמ”ק ומיכל של בנזין. דייוי נפגע ע”י מכונית כשהוא נוסע בקורקינט הממונע ונחבל קשה בראשו, חבלה שהצריכה אשפוז במחלקה הנוירו-כירורגית בביה”ח בלינסון.

חברת הביטוח “כלל” סירבה לפצות את הנפגע, בגין תאונת קורקינט זו בטענה כי הקורקינט הממונע נכנס להגדרת “רכב מנועי” בחוק, ולפיכך – מאחר ששפורן לא החזיק בביטוח כלשהו שיכסה את הנסיעה בקורקינט הממונע  – הוא איננו זכאי לפיצוי.

השאלה המשפטית שעמדה בפני בית המשפט העליון, היה האם הקורקינט המנועי נכנס להגדרת רכב מנועי בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים?

תאונת קורקינט

ע”פ פסק דינה המפורט של ראש ההרכב כב’ השופטת פרוקצ’ה, הקורקינט אינו נחשב לרכב מנועי מאחר שהוא לא משמש לתחבורה יבשתית נוכח מגבלותיו הבסיסיות בכמות הדלק ובמרחק הקצר אותו הוא יכול לעבור, וממילא היעוד התחבורתי אינו עיקר ייעודו.

לדעת כב’ השופטת פרוקצ’ה, הקורקינט נבנה ונקנה כצעצוע לילדים ובני נוער ומטרתו העיקרית היא לשמש לילדים ככלי משחק ויסב להם שעשוע. השופטת פרוקצ’ה אף השוותה את הקורקינט הממונע למכונית המונעת בכוח מכני הנוסעת כשעשוע בלונה פארק (“מכוניות מתנגשות” – א.מ.)

לדעתי כמי שמייצג בבתי משפט כ- 20 שנים באופן אישי, כעורך דין בתאונות דרכים, תאונת קורקינט, בתביעת נזקי גוף וכן המומחה בטיפול בתביעות ניזוקים בגין נזקי גוף תאונות דרכים ותאונות עבודה, המשמעות בפסק דין זה היא לטובת ציבור הנפגעים.

במקרים בהם רכב צד ג’ יפגע בקורקינט ממונע, אז הנוסעים בקורקינט הממונע שניזוקו גופנית, ללא קשר למי אשם בתאונת הדרכים, יוכלו לתבוע את רכב צד ג’ ע”פ חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים בגין תאונת קורקינט. אם הקורקינט הממונע היה נחשב לרכב מנועי, אזי הם היו נחשבים ככאלה שנסעו ברכב מנועי ללא ביטוח ואז לא יהיו זכאים לפיצוי מאף גורם ביטוחי ע”פ חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים בגין תאונת קורקינט.

מה עלי לעשות אם במקרה של תאונת קורקינט חשמלי או תאונת קורקינט ממונע?

מומלץ ביותר כבר בתחילת הדרך להיוועץ עם עו”ד קורקינט חשמלי או עורך דין קורקינט ממונע שלו ניסיון רב שנים במקרים של תאונת דרכים קורקינט חשמלי או תאונת דרכים קורקינט ממונע, והוא יוכל לבדוק בכל מקרה ומקרה באופן ספציפי ולגופו את מי יש לתבוע, מהן הזכויות של הנפגע במוסד לביטוח לאומי, האם ישנו מעוול שיש לתבוע בגין תאונת קורקינט חשמלי ומהן הפוליסות שמחזיק הניזוק ו/או בני משפחתו שבגינן עורך דין קורקינט חשמלי/

עורך דין קורקינט ממונע יוכל להגיש תביעה בגין תאונת קורקינט לחברת הביטוח או תביעה נוספת לפוליסת תאונות אישיות או במקרים של תאונות דרכים לבחון אם מדובר במקרה של תאונת דרכים קורקינט חשמלי לפי חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

במקביל, על עו”ד המומחה במקרים של תאונת קורקינט חשמלי או עו”ד המומחה בתאונת קורקינט ממונע, ככל שיש תביעה לאובדן כושר עבודה, כעו”ד מומחה לנזקי גוף לבדוק אם יש מקום להגיש תביעה לאובדן כושר עבודה לחברת ביטוח או תביעה לפנסיית נכות לקרן פנסיה, במקביל להגשת תביעה נגד חברת הביטוח, לדוגמא בגין “פוליסת חובה” אם נהג הקורקינט נפגע ע”י רכב צד ג’, או תביעה נגד רשות מקומית או תביעה נגד עירייה אם נהג הקורקינט נפגע בתאונת קורקינט בשל בור בכביש או תביעה נוספת של פוליסת תאונות אישיות.

יש לציין שמשרדנו מייצג נפגעים בתאונת קורקינט בכל הארץ ולא רק בגין תאונת קורקינט בתל אביב, הגם שישנה שכיחות גבוהה ביותר של מקרי תאונת קורקינט תל אביב בשל חברות השכרה רבות לקורקינט בתל אביב. בכל מקרה מומלץ בטרם השכרת קורקינט חשמלי או ממנוע לבדוק שאכן קיים כיסוי ביטוחי לכל נזק גוף שייגרם לרוכב הקורקינט בעל רישיון נהיגה כמו גם למי שהוא מרכיב על הקורקינט במקרה של תאונת דרכים.

לאחרונה, שמענו על מקרה קשה של נער שרכב על קורקינט חשמלי בדרך משה דיין בתל אביב והובהל לבית החולים כשמצבו אנוש, ושם למרבה הצער נקבע מותו. מקרים אלו של תאונת קורקינט בתל אביב ובישראל בכלל, הגורמים לנזקי גוף קשים או פטירה, נעשים שכיחים יותר בשנים האחרונות.

מעונין להגיש תביעת בגין תאונת קורקינט?

מחפש עורך דין מומלץ לתאונת קורקינט? אתם מוזמנים ליצור קשר אישי ישיר ודיסקרטי עם עו”ד אלי מאור ולקבל ייעוץ משפטי מקצועי מעו”ד מנוסה ומוכר בתחום נזקי גוף. עו”ד אלי מאור ילווה אותך לאורך כל השלבים, החל מההנחיות הראשוניות לגבי אופן ההתנהלות המומלץ, משלב פתיחת התביעה ועד קבלת תשלום ופיצוי מחברת הביטוח וזאת דרך מתן ייעוץ מפורט לגבי הזכויות שלך, ותוך דאגה שמלוא הזכויות שלך אכן ימומשו כדין.

לפניה אישית ודיסקרטית ללא התחייבות ו/או תשלום, ניתן לפנות למשרד עו”ד אלי מאור:

03-5798080, או לעו”ד אלי מאור באופן אישי לסלולר: 0544-224488, או פניה אישית בדואר אלקטרוני, לעיניו של עו”ד אלי מאור בלבד: maor@maor-law.com

 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

מלאו את הפרטים עכשיו וקבלו
שיחת ייעוץ 1 על 1

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

סגירת תפריט
דילוג לתוכן