תביעת פיצויים בגין נזקי גוף

תביעת פיצויים בגין נזקי גוף

כמי שמייצג אישית במשך כ- 20 שנים את ציבור המבוטחים בשל תביעת פיצויים בגין נזקי גוף, אני מכיר ויודע באופן אישי את החשיבות בסיוע של עו”ד לקבלת פיצויים בגין נזקי גוף. במשך ניסיוני של כ- 20 שנים בתביעות נזקי גוף פיצויים וכמי שייצג במקביל ליצוג תובעים בתביעות פיצויים נזקי גוף גם חלק מחברות הביטוח עד לפני כ- 12 שנה, ישנן שאלות של ציבור הלקוחות, החוזרות על עצמן ואני כעורך דין המייצג אישית תביעת פיצויים בגין נזקי גוף יודע מכיר ולהלן מקצתן:

– מהי תביעת פיצויים בגין נזקי גוף ?

תביעת פיצויים בגין נזקי גוף היא בד”כ לקבלת פיצויים חד פעמיים בגין נזקי גוף. גובה סכום התביעה הינו בהתאם לסיכוי התביעה והן בהתאם לגובה הפיצוי הנתבע ונזק הגוף בנותר בפועל. ישנה חשיבות בין היתר למסמך הרפואי הראשון שמתקבל לנפגע בתביעת נזקי גוף פיצויים .

לדוגמא, לנסיבות התאונה כפי שפורטו באישור הרפואי הראשון וכפי שאירעו בפועל. סתירה בין השניים עשויה לשמש לרעת התובע פיצויים בגין נזקי גוף.

לדוגמא, הגשתי תביעה בגין פיצויים בגין נזקי גוף בשל תאונת אופנוע, אולם בדו”ח מד”א (ניידת מגן דוד אדום) שפינה אותי לבית החולים, צויין שמסרתי למד”א גרסה שנזקי הגוף נגרמו עקב נפילה מסוס…

– מהי מעורבות המוסד לביטוח לאומי בתביעתי?

בכל תביעה ותביעה של  פיצויים בגין נזקי גוף יש לברר בהתאם לנסיבות התאונה ו/או החבלה ו/או המחלה מיהו הענף הרלבנטי שעורך דין יגיש תביעה בביטוח לאומי על מנת לקבל פיצויים חד פעמיים ו/או קצבת נכות. לעיתים בתאונה אחד קמה זכאות לשתי תביעות בביטוח לאומי בשתי מחלקות שונות בביטוח לאומי.

– מה משמעות המונח “כאב וסבל” בתביעת פיצויים בנזקי גוף?

כאב וסבל בתביעת פיצויים בגין נזקי גוף זה בשפה הפשוטה עבור “עוגמת הנפש” ו/או ה”סבל” שנגרמו בעקבות נזקי גוף. פיצויים אלו יקבעו בין היתר בהתאם לאחוזי הנכות הקבועים שתבעת עבור תביעת פיצויים בגין נזקי גוף, ימי האישפוז בבית החולים, תקופת אי כושר מלא בעקבות נזקי גוף. פיצויים נוספים שיתווספו לכאב וסבל בין היתר הם אובדן כושר עבודה לעבר (ימי היעדרות מעבודה) פגיעה באובדן כושר עבודה לעתיד, עזרת הזולת, הפסדי פנסיה וזכויות סוציאליות, הוצאות רפואיות, הוצאות נסיעה ועוד.

– מהו טופס תביעה בתביעת פיצויים בנזקי גוף?

טופס התביעה בתביעת פיצויים בגין נזקי גוף הוא טופס שלו חשיבות עליונה, אשר יש למלא לחברת הביטוח והוא בעצם מתחיל את תביעת פיצויים בגין נזקי גוף, למרות שאינו עוצר את מירוץ ההתיישנות, ומומלץ בכל מקרה ומקרה לגופו להיוועץ בעניין זה עם עורך דין תביעת פיצויים נזקי גוף,  ולא להגיש טופס זה לחברת הביטוח עצמאית, בטרם עו”ד תביעת פיצויים יעיין בו ויסייע למלא אותו כדין.

– מהי תקופת התיישנות בתביעת נזקי גוף פיצויים?

תקופת ההתישנות עשויה להיות לבגירים בחלק מהתביעות לפיצויים בגין נזקי גוף 7 שנים מיום התאונה ובחלק מהתביעות 3 שנים בלבד ממועד התאונה, ולכן חשוב להיוועץ בעניין זה פרטנית עם עורך דין תביעת פיצויים בגין נזקי גוף.

– מה עוצר את ההתיישנות בתביעה בפיצויים בגין נזקי גוף?

ככלל הגשת תביעה לבית המשפט באמצעות עורך דין המומחה בתביעות פיצויים נזקי גוף עוצרת את מירוץ ההתיישנות אלא אם חברת הביטוח אישרה בכתב ארכה להתיישנות לתקופת התיישנות תביעת פיצויים בגין נזקי גוף.

– בעלי נפטר בגין נזקי הגוף וברצוני לתבוע פיצויים מה עלי לעשות?

תביעת פיצויים בגין נזקי גוף עשויה להיות גם תביעת עיזבון עבור בעל ו/או אישה שחו”ח נפטרים לאחר תאונה או חבלה. המדובר בתביעה באבות נזק שונים מתביעת פיצויים בגין נזקי גוף רגילה, ויש להיוועץ עם עו”ד עוד בטרם הוצאת צו הירושה/צו קיום צוואה.

– האם ישנה זכאות נוספת בגין תביעת פיצויים בגין נזקי גוף?

עשויה בהחלט להיות זכאות נוספת למי שמעוניין לתבוע פיצויים בגין נזקי גוף, גם בפוליסת פרט או קולקטיב (דרך מקום עבודה) בין היתר בתחום של פיצויים עבור אובדן כושר עבודה, בתחום פיצויים עבור פנסיית נכות, הן בתחום של תביעת פיצויים בגין ימי אישפוז ובתחום של תביעת פיצויים בגין פוליסת תאונות אישיות (נכות מתאונה).

– האם יש צורך בחוות דעת רפואית “פרטית” לעניין אחוזי נכות ?

בעניין זה ובטרם הגשת כל חוות דעת רפואית, מומלץ ביותר להיוועץ פרטנית עם עורך דין בתחום של תביעת פיצויים בגין נזקי גוף, מאחר ומדובר בתחום סבוך ומגוון. בתביעות מורכבות שטיפלתי באופן אישי, לעיתים היה מקום לצרף מספר חוות דעת על מנת לקבל פיצויים בגין נזקי גוף במספר תחומים רפואייםשונים, כגון אורטופדיה, נוירולוגיה, פסכיאטריה, רפואת כאב, רפואה תעסוקתית ועוד, עד לקבלת תביעת פיצויים בגין נזקי גוף עבור 100% נכות רפואית.

– החלטתי לפעול באמצעות עורך דין, איזה עורך דין לשכור בתסיעת פיצויים בנזקי גוף?

אני ככלל ממליץ לשכור עו”ד לתביעת פיצויים בגין נזקי גוף, שיבטיח לך לייצג באופן אישי את תביעת הפיצויים בגין נזקי גוף, מהפגישה הראשונה במשרדו ועד לקבלת ההמחאה מחברת הביטוח, בכל שלב ושלב ולשביעות רצונך המלאה. כן מניסיוני אני מתעקש עם כל לקוח ולקוח ככל שמתקיים דיון בבית משפט, שהוא יגיע בעצמו לכל דיון בבית המשפט בתביעת פיצויים בגין נזקי גוף ע”מ לראות את הייצוג באופן אישי ובלתי אמצעי ולהבין בדיוק היכן הדברים עומדים.

כמובן, שלעורך דין בנזקי גוף פיצויים, שלו ניסיון רב שנים בעברו בייצוג גם של חברות ביטוח ישנה עדיפות לדעתי, מאחר והוא מכיר את התהליכים כפי שמתבצעים בפועל בחברת הביטוח לאחר שמוגשת תביעת פיצויים בגין נזקי גוף.

 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

מלאו את הפרטים עכשיו וקבלו
שיחת ייעוץ 1 על 1

סגירת תפריט
דילוג לתוכן