עו"ד ביטוח מחלות קשות

עורך דין מחלות קשות

כמי שמייצג במשך כ- 20 שנים את ציבור המבוטחים בתביעת פוליסת מחלות קשות, אני מכיר ויודע החשיבות בסיוע של עו"ד ביטוח מחלות קשות לתביעה בגין פוליסה של מחלות קשות.

במשך ניסיוני של כ- 20 שנים בתביעות ע"פ פוליסה של מחלות קשות וכמי שייצג חלק מחברות הביטוח עד לפני כ- 12 שנה, ישנן שאלות של ציבור הלקוחות, החוזרות על עצמן ואני כעורך דין מחלות קשות מרכז אותם וכדלקמן:

מהי פוליסה של מחלות קשות?

פוליסה של מחלות קשות היא פוליסה בד"כ של פיצוי חד פעמי בסכום של מאות שקלים ועד למעלה ממיליון ש"ח, שבגינה זכאי הנפגע במחלות קשות לפיצוי כל עוד יוכיח שהוא סובל ממחלה קשה שנתגלתה לאחר תקופת האכשרה בפוליסה.

מהי מחלה קשה?

מחלה קשה מנויה ברשימה של כל פוליסה ופוליסה, וכוללת בין היתר סרטן, התקף לב, אוטם בלב, אי ספיקת כבד, אי ספיקת כליות, שבץ מוחי, מחלת ריאות חסימתית כרונית, השתלת איברים, גידול שפיר של המוח, שיתוק, ניוון שרירים (ALS) פרקינסון, פוליו ועוד…

מה משמעות ל"תקופת אכשרה" בפוליסה למחלות קשות?

תקופת אכשרה היא התקופה מתחילת הפוליסה עד שהפוליסה נכנסת לתוקף מבחינה משפטית. בד"כ תקופת האכשרה בתביעה בפוליסת מחלות קשות היא בת 90 יום.

מהו טופס התביעה במחלה קשה?

טופס התביעה הוא טופס שלו חשיבות רבה ביותר, אשר יש למלא לחברת הביטוח והוא בעצם מתחיל את התביעה, הגם שאינו עוצר את מירוץ ההתיישנות, ומומלץ להיוועץ בעניין זה עם עו"ד מחלות קשות, ולא להגיש טופס זה לחברת הביטוח לבד, בטרם עו"ד מומחה לביטוח מחלות קשות יעיין בו ויסייע למלא אותו.

מהי תקופת התיישנות תביעה במחלה קשה?

תביעה על פי פוליסת מחלות קשות הינה ע"פ חוק חוזה ביטוח ומתיישנת תוך 3 שנים ממועד גילוי המחלה.

עו"ד ביטוח מחלות קשות

מה עוצר את מירוץ ההתיישנות בתביעה בגין מחלה קשה?

הגשת תביעה לבית המשפט באמצעות עורך דין ביטוח מחלות קשות, אלא אם כן יש אישור בכתב על ארכה להתיישנות מחברת הביטוח, בהתאם לחוזרי ו/או הוראות ו/או כללי הממונה על הביטוח במרשד האוצר.

לבעלי יש פוליסה של מחלה קשה, ואילו גילו אצלי מחלה קשה, מה עלי לעשות?

במקרים רבים לבני זוג נשואים או להורים לילדים קטנים, כשאחד מבצע ביטוח למחלות קשות הוא נשאל ע"י סוכן הביטוח אם הוא מעוניין בתוספת סכום חודשי לא גבוה לצרף את בן/בת הזוג או את הילדים הקטינים.

במקרים רבים ישנו צירוף שלאחריו עוברות הרבה שנים עד שהדבר נשכח, כך שביטוח מחלות קשות חל, ומבטח לעיתים את כל בני המשפחה.

האם ישנה זכאות נוספת בגין מחלה קשה?

עשויה בהחלט להיות זכאות נוספת למי שחולה במחלות קשות הן במוסד לביטוח לאומי והן בגין תביעת אובדן כושר עבודה מחברת הביטוח ע"פ חוק חוזה ביטוח.

המדובר בתביעות נפרדות, שהאחת אינה משפיעה על השניה.

האם יש צורך בחוות דעת רפואית או באישור רפואי?

בעניין זה ובטרם הגשת כל אישור רפואי או חוות דעת רפואית, יש להיוועץ פרטנית עם עורך דין.

מחלות קשות, הינו תחום סבוך ומגוון ויש לעיתים גם צורך להיוועץ עם מומחה רפואי בתחום ספציפי ע"י מתן חוות דעת פרטית לעו"ד המומחה בביטוח מחלות קשות.

החלטתי לפעול באמצעות עורך דין, איזה עורך דין עלי לשכור?

מומלץ לשכור עו"ד ביטוח מחלות קשה, מנוסה שמייצג באופן אישי את המבוטח מול חברת הביטוח לו אינו פועל בשיטת העו"ד הגדול שמעביר לעו"ד מתחתיו את התיק לטיפול, קרי שיש לו היכרות אבסולוטית בתיק התביעה למחלה קשה, והוא מייצגה מתחילתה ועד סופה נגד חברת הביטוח.

כמובן, שעו"ד ביטוח מחלות קשות, שלו ניסיון בעברו גם בייצוג חברות ביטוח ישנה עדיפות, בשל הניסיון בדבר התהליכים בחברות הביטוח עצמן, וממה עדיף להימנע ומה עדיף לבצע…

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תביעת נזיקין

עו״ד אלי מאור

עו”ד אלי מאור בעל מוניטין, ניסיון והמלצות רבות בתביעות נזיקין (נזקי גוף) מול חברות ביטוח, בתי וקופות חולים, ביטוח לאומי ומשרד הביטחון, המייצג תובעים בלבד.

צרו עימי קשר
מאמרים ופרסומים
דילוג לתוכן