רשלנות רפואית שיתוק מוחין

על כתפיו של הרופא המטפל המבצע מעקב הריון, מוטלת אחריות רבה, כאשר אחריות זאת כוללת הקפדה על ביצוע של כל הבדיקות השגרתיות הנדרשות ובעת הצורך, גם בדיקות יזומות.

על הרופא לשים לב לתסמינים שונים בעובר אשר עלולים להעיד על בעיה כלשהי ובמקרים בהם מתגלים סימנים מחשידים עליו כמובן ליידע את האם ולספק לה את כל המידע הרלוונטי אודות הסיכונים השונים והאפשרויות המוצעות לה.

במקרים בהם הרופא המטפל אינו מבצע את תפקידו בצורה הנדרשת ממנו ואינו מקפיד על המעקב וקיום הבדיקות המתאימות או מתעלם מהתלונות של האם, דבר זה יכול לגרום לכשל באבחנה המוקדמת של שיתוק מוחין כמו גם שורה נוספת של מומים אחרים. כך שכאשר התינוק נולד, במקרים רבים, תהיה עילה להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית שיתוק מוחין.

תביעת רשלנות רפואית שיתוק מוחין
במקרה והנזק אשר גרם לשיתוק מוחין התרחש במהלך ההיריון, הגורמים לו יכלו להיות מצבים כגון חוסר בחמצן לעובר או מחלות שונות בה לקתה האם במהלך ההיריון.
שיתוק מוחין עלול להיגרם גם בעקבות כשל באספקת חמצן למוח בזמן הלידה – כאשר מדובר במקרה של רשלנות רפואית חדר לידה – במקרה כזה, חשוב להיעזר בעורך דין המתמחה בתחום רשלנות רפואית חדר לידה.

תביעת נכות
כמובן שלצד תביעת הרשלנות הרפואית יש גם להגיש תביעת נכות לביטוח הלאומי, מכיוון ששיתוק מוחין גורם לכך שהלוקים בו יסבלו מלקויות ונכויות בדרגות חומרה שונות.
כל מי שנולד עם שיתוק מוחין זקוק לטיפולים רבים הכרוכים בהוצאה כספית גבוהה ולכן, חשוב להתייחס במלוא כובד הראש להגשת תביעת נכות ולקבל סיוע מעו”ד אשר ידאג לכך שמלוא הזכויות שלכם ימומשו – חשוב לציין שניתן להגיש את התביעה כשהתינוק מגיע לגיל שלושה חודשים.

אם נולד לכם תינוק עם שיתוק מוחין, חשוב שתהיו מודעים לכל הזכויות שלכם, כאשר חשוב לבדוק לעומק, שמצב זה הוא לא תוצר של רשלנות רפואית שיתוק מוחין. חברת עורכי הדין אלי מאור ושות’ מתמחים בתחום של רשלנות רפואית חדר לידה ובתחום רשלנות רפואית והיריון וברשותם הידע והכלים לסייע לכם למצות את מלוא זכויותיכם. 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

מלאו את הפרטים עכשיו וקבלו
שיחת ייעוץ 1 על 1

סגירת תפריט
דילוג לתוכן