קצין התגמולים

קצין התגמולים

חיילים ואנשי כוחות הביטחון אשר נפגעו במסגרת שירותם או תפקידם, יכולים להגיש תביעה למשרד הביטחון אשר תכיר בפגיעות ובנכותם (אם יוחלט שאכן נגרמה להם כזאת) אל קצין התגמולים הפועל באגף השיקום של המשרד. קצין התגמולים הינו בעל הסמכות לקבוע את הזכויות והזכאויות של אנשים אשר הוכרו כנכי צה"ל – זאת בהתאם לחוקי השיקום.

תפקיד נוסף של הקצין, הוא לקבוע את גובה וסוג הנכות אשר נגרמו לנפגע – קביעה זאת מתבצעת בהתאם לממצאים של אנשי מקצוע מומחים בתחומם. בכדי לצלוח את התביעה, קיימת חשיבות גבוהה להיוועץ עם עו"ד קצין התגמולים או עו"ד אגף השיקום, אשר ידע להתנהל בצורה הטובה ביותר מול הקצין, בדרך למימוש מלוא הזכויות של לקוחותיו.

קצין התגמולים

מתי להגיש תביעה אל קצין התגמולים?

בכדי לקבל זכאות לתגמול מטעם אגף השיקום של משרד הביטחון, צריך לספק הוכחות כי כתוצאה ועקב השירות נגרמה לכם נכות.
לצורך כך, יש להוכיח בשלב הראשון, כי האירוע המדובר אכן התקיים במסגרת שירות והדבר השני הוא שאותו אירוע התרחש בגלל השירות. מכיוון שלא תמיד פשוט לספק הוכחות שכאלו, קיימת כאמור חשיבות גבוהה לקבל את שירותיו של עו"ד קצין התגמולים או עו"ד אגף השיקום אשר ברשותו הניסיון, הקשרים והידע אשר יאפשרו לו לספק את ההוכחות המתאימות בנוגע למקרה, מה שישפיע בסופו של דבר על החלטת קצין התגמולים לגבי המקרה.

חשוב לציין שהתהליך לא מסתיים כאן, כאשר במידה ויש הכרה בכך שהליקוי הגופני אכן נגרם במהלך וכתוצאה מהשירות, השלב הבא יהיה זימון לוועדה רפואית, אשר אחראית על קביעת דרגת הנכות של התובע.

אם אתם זקוקים לשירותיו של עו"ד אשר ברשותו ניסיון וידע מקיף לגבי אופן ההתנהלות בהליך תביעת משרד הביטחון, אתם מוזמנים ליצור קשר עם אלי מאור ושות' – חברת עורכי דין, בראשותו של עורך דין אלי מאור. עורך הדין הינו בעל ניסיון רב בתחום של תביעות משרד הביטחון, במתן ייעוץ משפטי מקיף בתחום ובייצוג בוועדות רפואיות בקצי התגמולים של אגף השיקום במשרד הביטחון.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תביעת נזיקין

עו״ד אלי מאור

עו”ד אלי מאור בעל מוניטין, ניסיון והמלצות רבות בתביעות נזיקין (נזקי גוף) מול חברות ביטוח, בתי וקופות חולים, ביטוח לאומי ומשרד הביטחון, המייצג תובעים בלבד.

צרו עימי קשר
מאמרים ופרסומים
דילוג לתוכן