תאונות תלמידים

תאונות תלמידים

ילדכם נפגע בתאונה בבית ספר או בגן? או בתאונת תלמידים במהלך טיול? או אפילו בפעילות מחוץ לבית ספר? עשויה להיות לכן לא פחות מארבע אפשרויות תביעה שונות לארבעה גורמים שונים לקבלת פיצויים מקסימליים בגין אותה תאונת תלמידים.

עורך דין תאונת תלמידים, יכוון אתכם לגבי כל אפשרויות התביעה לכל מקרה לגופו, אולם במאמר זה ניתן סקירה מקיפה אך לא ממצה, לגבי תפקידו של עורך דין תאונת תלמידים במקרה של הגשת תביעת תאונת תלמידים.

יש לציין כי מאמר זה נכתב ע"י עו"ד אלי מאור, שהינו עורך דין תאונת תלמידים המייצג באופן אישי מזה 20 שנה עם ניסיון בעברו עד לפני 12 שנים גם בייצוג של חברות ביטוח בגין תביעות תאונות תלמידים, ומי שכיהן משך שנים רבות כרכז אקדמי במכון להשתלמויות של לשכת עורכי הדין בדיני נזיקין וביטוח, המייצג כאמור באופן אישי בתביעות תאונות לתלמידים מול כל חברות הביטוח ובכל הערכאות.

להלן עיקרי השאלות שבד"כ חוזרות על עצמן ע"י ההורים, כמי שייצג למעלה מ-1000 תביעות כעו"ד נזיקין, ולרבות תביעות לפיצויים בגין תאונות תלמידים, וכדלקמן:

– ילדי נפגע בתאונת תלמידים את מי ניתן לתבוע ובגין איזה עילת תביעה?

יש כמובן לבדוק כל מקרה לגופו, אולם ישנן בד"כ ארבע אפשרויות תביעה שונות בגין תאונת תלמידים אחת.

עורך דין תאונת תלמידים מומלץ ומוכר, יכוון הן לתביעה בהתאם לפוליסת תאונות אישיות – תאונות תלמידים, הן לתביעה נוספת עבור פוליסת ביטוח של בית הספר או גן הילדים בגין אחריות בית הספר עבור מעשה או מחדל, תביעה שלישית אפשרית הינה תביעה לילד נכה במוסד לביטוח לאומי, ותביעה אפשרית רביעית היא בגין פוליסת נכות מתאונה, שעל עורך דין תאונת תלמידים לבחון אם ישנה שכזו לאחד מההורים במסגרת פוליסת ביטוח חיים של אחד ההורים, העשויה לכסות גם את הילד הקטין או פוליסה נכות מתאונה שנרכשה באופן עצמאי.

– איזה עורך דין תאונת תלמידים מומלץ לבחור לייצוג בתביעת תאונת תלמידים?

ישנם ארבעה פרמטרים מומלצים: עו"ד תאונת תלמידים המייצג באופן אישי תביעת תאונת  תלמידים מתחילתה ועד סופה מבלי שהתביעה תעבור "מספר ידיים" שונות במשרד עורכי דין.

גם לשאלת הניסיון של עורך דין תאונת תלמידים ישנה חשיבות, ולכן עורך דין תאונות תלמידים עם ניסיון של לפחות מעל 10 שנים בתחום של תביעות תאונות תלמידים זה עדיף, אולם ניסיון של כ-20 שנים הוא מומלץ עוד יותר.

כן בנוסף, עורך דין תאונת תלמידים שייצג בעברו גם חברות ביטוח בגין תאונת תלמידים מהווה יתרון חשוב בתביעה נגד חברת ביטוח בגין תאונת תלמידים ויסייע להורים ולתובע בגין תאונת תלמידים לדעת היטב את השלבים הצפויים להם במהלך התביעה.

כמו כן עורך דין תאונת תלמידים מומלץ הוא מי שיש לו ניסיון אקדמי במתן הרצאות במכון להשתלמויות של לשכת עורכי הדין בתחום של דיני נזיקין ומכיר כעו"ד נזיקין את ההלכות בפסיקה ואת החקיקה הרלוונטית היטב לרבות חידושי הפסיקה והחקיקה כמו גם את נהלי משרד החינוך המתעדכנים בעניין…

– מהן תאונות תלמידים?

מניסיוני אני יודע היטב שהילדים של כל הורה הם ללא ספק הדבר החשוב לו ביותר. כאשר הורה שולח את ילדו למסגרות החינוך השונות, הוא מצפה שבמסגרות הללו ידאגו לביטחון, לבטיחות ושלום הילדים ברמה המקסימלית.

כאשר מתרחשת תאונה כלשהי אשר פוגעת בילד באופן פיזי, כל הורה צריך לדעת שהוא יכול לתבוע את הביטוח אשר מבטח את הילד בגין פגיעה זו, כדי לקבל פיצויים כספיים בסכום הרלוונטי למהות וגודל הפגיעה.

תאונות תלמידים הן תאונות אשר מתרחשות במסגרת חינוכית כלשהי: בית ספר יסודי או על יסודי, גן ילדים, מעון ועוד. כל ילד אשר מצוי במסגרת חינוכית כלשהי לרוב יהיה מבוטח בביטוח שמטרתו להעניק לילד ולהוריו פיצויים כאשר הוא נפגע במהלך השהות במסגרות הללו או אפילו במהלך שבתות, חופשות וחגים.

אם ילד נפגע בתאונה כלשהי בבית ספרו או בכל מסגרת חינוכית אחרת בה הוא מצוי באופן פיזי, במידה והוא מבוטח בביטוח, הוריו יוכלו לתבוע את הביטוח בגין פגיעתו של הילד ולבקש שיכירו בו כנפגע תאונות תלמידים ובהתאם לכך יעניקו לו פיצוי כספי.

מניסיוני רב השנים כמי שמייצג ניזוקים רבים בתפקיד עו"ד תאונת תלמידים, אף על פי שתביעת הביטוח בגין תאונות תלמידים נשמעת כדבר קל ופשוט, לעתים ההורה אשר ילדו נפגע בתאונה מעין זו עומד מול תהליכים בירוקרטיים מתישים ואיננו יודע כיצד להתמודד איתם וכיצד הוא יקבל בסופו של דבר את הפיצוי הכספי המגיע לילדו.

– מהי פוליסת תאונות תלמידים – תאונות אישיות וכיצד ניתן לתבוע?

דבר שאינו ידוע לחלק גדול מההורים הוא שבמסגרת התשלומים השנתיים לגן החל בד"כ מגיל שלוש ועד לסיום בית הספר התיכון, בכל שנה נגבים מההורים ע"י בית הספר או הגן תשלום שנתי עבור כל ילד וילד של דמי ביטוח, שבד"כ מדובר בכמה עשרות שקלים בשנה לכל ילד וילד לכל שנת לימוד.

ביטוח של של תאונות תלמידים תאונות אישיות, שההורים עשויים שלא לייחס לו חשיבות מיוחדת, עשוי להביא לזכות לפיצוי כספי שמקרים רבים יכולה להגיע אף לעשרות אם לא למאות אלפי שקלים!!!

יש לציין שפוליסת תאונות תלמידים חלה על התלמיד גם בפעילות מחוץ לשעות בית הספר או הגן וגם בתאונות ביתיות!

כך לדוגמה, הוריו של א' קטין מאזור המרכז, שהגיעו למשרדי לפגישת יעוץ ראשונית ללא התחייבות וללא תשלום כעו"ד תאונת תלמידים, וסיפרו לי על א' ששיחק אחר הצהריים בביתו עם רדיאטור שנפל עליו וגרם לו לפגיעה קשה באחת מאצבעות ידיו.

הוריו לא היו מודעים בכלל  לכך שמגיע להם פיצוי של עשרות אלפי שקלים מחברת הביטוח של בית הספר היסודי שלו, וזאת למרות שהתאונה אירעה באשמתו של הילד וכן אירעה כשילדם היה בכלל בביתו ולא בבית הספר.

– כיצד מתמודדים עם הליכים בירוקרטיים בתביעה בגין תאונות תלמידים?

אם ילדך נפגע במסגרת חינוכית כלשהי אשר בה הוא מבוטח באופן פיזי, כדי להתמודד עם התהליכים הבירוקרטיים בתהליך הגשת התביעה בהצלחה ולקבל את הפיצוי המקסימלי המגיע לילדך בגין פגיעתו, כל שעליך לעשות זה לפנות לעו"ד אלי מאור המטפל באופן אישי בתביעת תאונת תלמידים ובמשרדו עבור פגישת יעוץ ראשונית ללא התחייבות, אינו גובה תשלום.

אם וכאשר מחליטים לצאת לדרך ולהגיש תביעת תאונת תלמידים, אזי שכר טרחתו הינו באחוזים מסכום הפיצוי, קרי על בסיס הצלחה.

תביעות אשר טיפלתי בהן באופן אישי בבתי המשפט השונים בשנים האחרונות וזכו לסיקור תקשורתי נרחב ולפרסום ברשת, כעורך דין תאונת תלמידים הינן לדוגמה:

– פיצוי של 2,400,000 ₪ נפסק לתלמיד שנפל מקיר טיפוס

– תלמיד החליק על סלע בטיול ופוצה ב- 400,000 ₪

– תלמידה מעדה מכיסא ופוצתה ב- 212,000 ₪

עו"ד אלי מאור, הינו עו"ד תאונות תלמידים, בעל ניסיון והיכרות מעמיקה ויסודית עם תחום תביעות תאונות תלמידים. 

עורך דין אלי מאור מלווה באופן אישי את המשפחה בכל הליך ושלבי התביעה באופן צמוד ומקצועי, וזאת החל משלב הייעוץ הראשוני ועד לקבלת מלוא גובה הפיצויים המגיעים לכם ע"פ דין.

לפניה אישית ודיסקרטית ללא התחייבות ו/או תשלום, ניתן לפנות למשרד עו"ד אלי מאור: 03-5798080, או לעו"ד אלי מאור באופן אישי לנייד: 058-4771125‬, או פניה אישית בדואר אלקטרוני לעיניו של עו"ד אלי מאור בלבד: maor@maor-law.com

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תביעת נזיקין

עו״ד אלי מאור

עו”ד אלי מאור בעל מוניטין, ניסיון והמלצות רבות בתביעות נזיקין (נזקי גוף) מול חברות ביטוח, בתי וקופות חולים, ביטוח לאומי ומשרד הביטחון, המייצג תובעים בלבד.

צרו עימי קשר
מאמרים ופרסומים
דילוג לתוכן