עורך דין תאונות תלמידים

רשלנות רפואית רופא ילדים
הורים רבים לא מודעים לכך, אבל לכל תלמיד בישראל – בבתי הספר היסודיים, בתיכונים, בגנים ובמעונות, ישנה פוליסת ביטוח תאונות תלמידים.
ייעודה של פוליסה זאת, היא לבטח כל ילד מפני מקרים של נזקי גוף – גם במקרים בהם הוא נפגע מחוץ לשטח בית הספר ומחוץ לשעות הלימודים.
פוליסה זאת, לעיתים כוללת גם את ההורים, כאשר לגביהם היא תחול רק אם הפגיעה מתרחשת במסגרת פעילות של המוסד החינוכי או במהלך פעילות מטעמו.
מכיוון שכאמור, הורי רבים אינם מודעים למלוא הזכויות המגיעות להם במקרים המשתייכים לנושא של תאונות תלמידים, קיימת חשיבות גבוהה לפנות ולהיוועץ באותו עורך דין תאונות תלמידים, אשר מתמחה בתחום וכחלק מכך, מכיר את כל הזכויות של אותם התלמידים ויודע איך לפעול ומה לעשות בכדי לממש אותם.  
עבור אלו מקרים ניתן לקבל פיצוי?
פוליסת ביטוח תאונות תלמידים, מאפשרת קבלת פיצויים במקרים הבאים: עבור נכות חלקית וקבועה – בתנאי שהנכות אשר נקבעה היא בדרגה העולה על ל-5 אחוז. במקרים של מוות – חברת הביטוח תשלם סכום סף הקבוע מראש. במקרים של נכות מלאה וקבועה – גם כאן, חברת הביטוח תשלם מענק בגובה קבוע מראש, אשר גובהו בהתאם לחומרת הפגיעה. במקרים של נכות זמנית – התנאי לתשלום, הוא שהנכות הזמנית תינתן עבור תקופה אשר תמשך מינימום עשרים ואת ימים ולא יותר מאשר חצי שנה – מדובר בתשלום אשר מחושב על פי ימים.
כאמור, בחלק מהמקרים, גובה סכום הפיצוי אשר יינתן מתבסס על גובה הנכות, אשר נקבע לנפגע.
בכדי לוודא אם קיימת זכאות לפיצויים ובמידה וכן, מה גובהם, מומלץ להיוועץ כאמור, עם
עו"ד תאונת תלמידים, שהינו בעל היכרות מעמיקה עם התחום.

כיצד לפעול לאחר תאונה?
אם חס וחלילה, הילד היה מעורב בתאונה, על הוריו מוטלת החובה לדאוג ולשמור את כל המסמכים הרלוונטיים לתאונה –  מסמכים אלו יכולים לשמש בהמשך כראייה לתאונה ולנזק אשר נגרם כתוצאה ממנה.
לכל מסמך שכזה יש חשיבות גבוהה בהליך התביעה לקבלת הפיצויים: מסמכים רפואיים שונים, קבלות על הוצאות אשר התבצעו בעקבות התאונה (כגון תשלום לרופא), מרשמים לתרופות ואפילו קבלות עבור נסיעות לבתי החולים.
מי שמתאפשר לו לפנות אל עורך דין תאונות תלמידים, כבר בשלב הזה, יוכל לקבל את כל ההנחיות הרלוונטיות לגבי אופן ההתנהלות בתאונות אישיות תלמידים ועל ידי כך לעשות זאת בצורה הטובה ביותר.
יחד עם זאת, גם הורה, אשר יפנה לעורך הדין בשלבים מאוחרים יותר, יוכל להסתייע בו בכדי לקבל הערכה לגבי סיכויי התביעה ולגבי אופן ההתנהלות העתידי המומלץ בהליך זה.

עורך דין תאונות תלמידים – כיצד לבחור עורך דין?
בכדי לבצע את הבחירה המושכלת והנבונה ביותר באותו עו"ד תאונת תלמידים אשר ילווה אתכם התהליך, ישנם מספר פרמטרים, שחשוב לשים עליהם דגש.
ראשית כל, חשוב לוודא שאותו עורך דין הינו בעל היכרות מעמיקה עם פוליסת
תאונות אישיות תלמידים שיש לכם תלמיד ומה שנכלל בתוכה.
עורך הדין, ידע לשאול את השאלות הנכונות על מנת להבין לעומק את פרטי המקרה המדובר, לסייע לכם להוציא את כל האישורים הרלוונטיים וכמובן, לוודא שכל הזכויות שלכם יתממשו בצורה הטובה ביותר.
כמובן, שבכדי להיות רגועים בידיעה שאתם מקבלים את הליווי המקצועי הטוב ביותר, כדאי לוודא שאתם בוחרים בעורך דין עם ניסיון ומוניטין בתחום של תאונות התלמידים. עו"ד אלי מאור הינו עורך דין תאונות תלמידים, המתמחה בתחום ה-נזיקין, כחלק מתחום התמחותו, עו"ד מאור מחזיק ברשותו ניסיון רב, ידע והיכרות מעמיקה עם התחום של תאונות תלמידים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תביעת נזיקין

עו״ד אלי מאור

עו”ד אלי מאור בעל מוניטין, ניסיון והמלצות רבות בתביעות נזיקין (נזקי גוף) מול חברות ביטוח, בתי וקופות חולים, ביטוח לאומי ומשרד הביטחון, המייצג תובעים בלבד.

צרו עימי קשר
מאמרים ופרסומים
דילוג לתוכן