ייצוג בוועדות רפואיות

אם אתה עתיד להגיש תביעה כלשהי לביטוח הלאומי או לחברות ביטוח שונות בשל פגיעה פיזית כלשהי במקום עבודתך, בדרכך לעבודה, בחזרה לעבדוה בין אם זו גם תאונת דרכים ובין אם לאו, אתה ודאי מבין שכדי לקבל את הפיצוי המגיע לך מתביעה זו תיאלץ לעבור תהליך כלשהו מרגע הגשת התביעה ועד סופה. אחד השלבים הקריטיים והחשובים ביותר בתהליך זה הנו התייצבות מול ועדה רפואית בביטוח לאומי מחלקת נפגעי עבודה או במשרד הביטחון (בתביעות נכי צה”ל).

כדי שבוועדה הרפואית תוכל לקבל את הפיצויים המגיעים לך ולהשיג את מבוקשך, יש להתכונן אליה באופן הראוי והטוב ביותר ואף לקבל ייצוג מעורכי דין העוסקים בתחום ייצוג בוועדות רפואיות.

מהי ועדה רפואית?
ועדה רפואית הינה ועדה מעין שיפטוית אשר יושב בה בד”כ רופא המומחה בתחום הפציעה או הפגיעה אשר האדם סובל ממנה ואשר בגינה הוא מגיש תביעה לנכות לביטוח לאומי מחלקת נפגעי עבודה או למשרד הבטחון.

לעתים, בוועדה ישבו רופאים נוספים ובוועדה ישב גם מזכיר שתפקידו לכתוב את כל הנאמר בוועדה זו בפרוטוקול הועדה עליו בסופה דשל הועדה על הנפגע לחתום. מטרת הוועדה היא לבחון את כל המסמכים הרלוונטיים המציגים את פגיעתו או פציעתו של האדם העומד מולה ובהתאם לכך להחליט אם הוא דורש גם בדיקה גופנית של הרופא. בד”כ הנפגע נבדק ע”י הרופא בועדה הרפואית בהתאם לסטנדרטים המקובלים בכל תחום ותחום ובשים לב לטיב ואופי פגיעתו.

בסופו של תהליך בדיקת המסמכים ובמקרה הצורך גם בדיקה גופנית, תקבע הוועדה האם וכמה אחוזי נכות יקבל האדם העומד מולה. מכיוון שבהתאם לאחוזי הנכות אשר הוועדה קובעת ייקבעו סוג וגובה הפיצוי אותו האדם יקבל, יש צורך להתכונן היטב לוועדה זו וכן, כדאי וחשוב מאוד לקבל ייצוג בוועדות רפואיות על ידי עורך דין מקצועי ואיכותי אשר ידע כיצד להשיג עבורך את המקסימום באחוזי הנכות אותם הוועדה תקבע ואף טרם הועדה להמליץ על ביצוע מהלכים שיגדילו את אחוזי הנכות ויחשפו את ליקויו של הנפגע במלואם.

כיצד להתכונן לוועדה רפואית?
להתכונן לוועדה רפואית זה לא תמיד דבר קל. יש להגיע עם כל המסמכים הרלוונטיים של כל הבדיקות שהאדם עשה לנוכח פגיעתו וכן לומר בפרק זמן קצר יחסית המוקדש לאדם את כל הסיבות שבגינן האדם זכאי לדעתו לאחוזי נכות שיעניקו לו פיצויים משמעותיים. כדי לעשות זאת בצורה הטובה ביותר אין ספק שכדאי לבחור בעורכי הדין הטובים בתחום הייצוג בוועדות רפואיות.אלי מאור ושות’ – חברת עורכי דין, בראשותו של עו”ד אלי מאור לו ניסיון יצוג עשיר ביותר בועדות רפואיות בכל הערכאות ובכל רחבי הארץ, זאת למעלה מ-17 שנים ולמעלה מ- 1,000 תיקים, העוסק במקצועיות ובנאמנות רבה בכל הקשור לתביעות תאונות עבודה, תאונות עבודהדרכים, תביעות משרד הביטחון, רשלנות רפואית, תאונות תלימוידים ועוד, והםוא ללא ספק הכתובת לפנות אליה במידה ויש לך צורך בייצוג בוועדות רפואיות. עו”ד אלי מאור ייצגו אותך בצורה מקצועית וברמה הגבוהה ביותר מול הוועדה הרפואית וישיגו עבורך את אחוזי הנכות המגיעים לך לצורך קבלת הפיצויים הרלוונטיים.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

מלאו את הפרטים עכשיו וקבלו
שיחת ייעוץ 1 על 1

סגירת תפריט
דילוג לתוכן