ועדה רפואית ביטוח לאומי

עו”ד אלי מאור, מייצג באופן אישי מזה למעלה מ-20 שנים, עם ניסיון בייוצג של למעלה מ-1,000 תביעות, בין היתר במקרים של ביטוח לאומי ועדה רפואית או תביעה ביטוח לאומי על תאונת עבודה, כמו גם במקרים של ערעור על ועדה רפואית ביטוח לאומי. במקרים רבים מגיעים למשרדי נפגעים המעוניינים לדעת איך לעבור ועדה רפואית של ביטוח לאומי, ואז אני מגלה ומבהיר להם, שיש להם לעיתים זכות להגיש 3 או 4 תביעות נוספות שבגינן מגיעים להם כספים נוספים!!! מכל מקום, אם ברצונכם לעמוד בפני ועדה רפואית ביטוח לאומי או בכלל להגיש תביעת ביטוח לאומי על תאונת עבודה, להלן טיפים ראשוניים מעו”ד אלי מאור, עורך דין ביטוח לאומי, וזאת על מנת לתת סיוע ראשוני בלבד ושאינו ממצה, וכדי לנסות למנוע שגיאות ו/או תקלות בתם לב, שיפחיתו ו/או ימנעו מכם את הפיצויים בהליכים של תביעות ביטוח לאומי ועדה רפואית.

 

– איזה עורך דין ביטוח לאומי מומלץ לי לבחור במהלך ועדה רפואית ביטוח לאומי או במהלך ערעור ועדה רפואית ביטוח לאומי?

מניסיון של כ- 20 שנים כעורך דין ביטוח לאומי שייצג בועדות רפואית ביטוח לאומי בכל הארץ, לדעתי ישנם ארבעה פרמטרים עיקריים לעורך דין ביטוח לאומי מומלץ, והם כדלקמן:

  1. עו”ד שמנוסה גם בהליך של הגשת תביעת נכות ביטוח לאומי וגם בהליך של ביטוח לאומי ועדה רפואית. ניסיון של מעל 10 שנים בייצוג בהליך של ועדה רפואית ביטוח לאומי או בהליך של תביעת ביטוח לאומי על תאונת עבודה לדוגמא, הוא מצויין, אך ניסיון של כ-20 שנה והיכרות מעמיקה בתחום תביעות ביטוח לאומי הוא מצויין עוד יותר.
  2. עורך דין ביטוח לאומי מומלץ הוא גם מי שמייצג באופן אישי הן את הליך ההכרה בביטוח לאומי לרבות תביעת תאונת נכות מעבודה ביטוח לאומי כמו גם בהליך של ועדה רפואית ביטוח לאומי וזאת מתחילתה ועד סופה. וסבורני שפחות מומלץ שתביעה בביטוח לאומי, שהינה בד”כ אישית ורגישה תעבור “מס’ ידיים” במשרד עורך דין, מה שעשוי לפגוע בפרטיות ו/או בדיסקרטיות של הלקוח בתביעה לביטוח לאומי, ולעיתים תחלופה רבה במשרד עורכי דין ביטוח לאומי, אף עשויה לפגוע בסיכויי תביעה נגד ביטוח לאומי בעצמה וביחסי האמון החשובים שיש ליצור עם הלקוח.
  3. עורך דין ביטוח לאומי מומלץ הוא גם עורך דין שלו ניסיון במתן הרצאות, ימי עיון והשתלמויות במכון להשתלמויות של לשכת עורכי הדין בתחום של תביעות ביטוח לאומי ותביעת נזקי גוף, ומכיר היטב את רזי הפסיקה והחקיקה הן בארץ והן בחו”ל.
  4. עורך דין ביטוח לאומי בתל אביב מומלץ או בכל מקום בארץ, הוא מי שעבור פגישת יעוץ ראשונית אינו גובה תשלום או שכר טירחה מהלקוח הפוטנציאלי ומי שלאחר שהלקוח מעוניין בשירותיו המשפטיים בתביעת ביטוח לאומי, עובד על בסיס הצלחה (“שיטת האחוזים”) ובהתאם לחוק.

 

– מהי ועדה רפואית ביטוח לאומי?
ועדה רפואית ביטוח לאומי הינה ועדה מעין שיפוטית אשר יושב בה בד”כ רופא המומחה בתחום הפציעה או הפגיעה אשר האדם סובל ממנה ואשר בגינה הוא מגיש לדוגמא תביעת ביטוח לאומי על תאונת עבודה או מופיע בועדה רפואית ביטוח לאומי לאחר הגשת תביעת נכות ביטוח לאומי. 

לעתים, בוועדה ישבו רופאים נוספים ובוועדה רפואית ישב גם מזכיר שתפקידו לכתוב את כל הנאמר בוועדה זו בפרוטוקול הועדה הרפואית עליו בסופה של הועדה על הנפגע לחתום. עורך דין ביטוח לאומי כבר בשלב זה יפנה את תשומת ליבו של הלקוח למשמעות של חתימתו על פרוטוקול ועדה רפואית ביטוח לאומי, שהיא כפולה: א. שהוא מסכים להיבדק ע”י מומחה זה ב. שאין לו קשר או היכרות מוקדמת או נבדק ע”י מומחה רפואי זה בעבר…

מטרת ועדה רפואית ביטוח לאומי בין היתר היא לבחון את כל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים המציגים את פגיעתו או פציעתו של האדם העומד מולה ובהתאם לכך להחליט אם הוא דורש גם בדיקה גופנית של הרופא. בד”כ הנפגע נבדק ע”י הרופא בועדה הרפואית בהתאם לסטנדרטים המקובלים בכל תחום ותחום ובשים לב לטיב ואופי פגיעתו.

בסופו של תהליך בדיקת המסמכים ובמקרה הצורך ובד”כ גם בדיקה גופנית, תקבע הוועדה הרפואית בביטוח לאומי האם וכמה אחוזי נכות יקבל האדם העומד מולה. מכיוון שבהתאם לאחוזי הנכות אשר הוועדה קובעת ייקבעו סוג וגובה הפיצוי אותו האדם יקבל, יש צורך להתכונן היטב לוועדה זו וכן, כדאי וחשוב מאוד לקבל ייצוג בוועדות רפואיות על ידי עורך דין ביטוח לאומי מקצועי, איכותי ומנוסה המתמחה בייצוג אישי בביטוח לאומי בכל ההליך מתחילתו ועד סופו, אשר ידע כיצד להשיג עבורך את המקסימום באחוזי הנכות אותם הוועדה תקבע ואף טרם ועדה רפואית ביטוח לאומי, להמליץ על ביצוע מהלכים שיגדילו את אחוזי הנכות ויחשפו את ליקויו של הנפגע במלואם כמו לדגומא פניה לקבלת חוות דעת רפואיות מקצועיות לצורך אחוזי נכות בביטוח לאומי.

 

– כיצד להתכונן לוועדה רפואית?
להתכונן להליך של ביטוח לאומי ועדה רפואית זה לא תמיד דבר קל או פשוט. יש להגיע עם כל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים של כל הבדיקות שהאדם עשה לנוכח פגיעתו וכן לומר בפרק זמן קצר יחסית המוקדש לנפגע את כל הסיבות שבגינן האדם זכאי לדעתו בהליך של ביטוח לאומי ועדה רפואית אחוזי נכות, שיעניקו לו פיצויים משמעותיים. כדי לעשות זאת בצורה הטובה ביותר אין ספק שכדאי לבחור בעורכי דין ביטוח לאומי הטובים בתחום הייצוג בוועדות רפואיות. 

 

– מה עלות שכר טירחת עורך דין בביטוח לאומי?

בהתאם לתיקון לחוק ביטוח לאומי הגבלת שכר טירחה, שכר הטירחה של עורך דין ביטוח לאומי הינו מפורט בחוק “ברחל ביתך הקטנה” והוא קשור לסוג התביעה בביטוח לאומי וכן להליכים שעורך דין ביטוח לאומי נוקט. האחוזים המוכרים בחוק כמו גם מספר הקצבאות שמהן נגבה שכר הטירחה באחוזים מפורטים בתיקון לחוק במפורש.

 

– מה היתרונות ביצוג של עורך דין לעומת “חברת מימוש זכויות בביטוח לאומי”?

עורך דין ביטוח לאומי או עורך דין ביטוח לאומי מומלץ, להבדיל מחברת מימוש זכויות יש לו הרשאה לייצוג בועדה רפואית ביטוח לאומי בעצמה ולהתלווה אל הלקוח בועדה ולטעון בשמו ועבורו,  ותפקידו לא מתמקד בסיוע טכני במילוי טפסים בביטוח לאומי, אלא גם במתן יעוץ משפטי שוטף וללא הגבלה מתחילת ההליך ועד סופו, ובמקרים של צורך בהגשת תביעה לבית הדין האזורי לעבודה בתביעת ביטוח לאומי, יש לו גם הרשאה ליצוג בבית המשפט עד לקבלת פסק דין. 

לעורך דין אלי מאור ניסיון ייצוג אישי עשיר ביותר בועדות רפואיות ביטוח לאומי בכל הערכאות ובכל רחבי הארץ, לרבות בהליך של ערעור על החלטת ועדה רפואית ראשונה,  זאת למעלה מ-20 שנים ולמעלה מ- 1,000 תיקים, והוא עוסק במקצועיות ובנאמנות רבה בכל הקשור לתביעות תאונות עבודה, תאונות עבודה דרכים, ביטוח לאומי תביעת תאונת עבודה ועוד, והוא ללא ספק הכתובת לפנות אליה במידה ויש לך צורך בייצוג בוועדות רפואיות. עו”ד אלי מאור מתחייב לייצג אותך בצורה מקצועית וברמה הגבוהה ביותר מול ועדה רפואית ביטוח לאומי וישיג עבורך את אחוזי הנכות המגיעים לך לצורך קבלת הפיצויים המקסימלים.

אם אתה עתיד להגיש תביעה לביטוח הלאומי ולאחר מכן לבדוק האפשרות להגיש גם תביעה לחברת ביטוח בשל פגיעה פיזית כלשהי במקום עבודתך, בדרכך לעבודה, בחזרה לעבודה בין אם זו גם תאונת דרכים ובין אם לאו, אתה ודאי מבין שכדי לקבל את הפיצוי המגיע לך מתביעה זו תיאלץ לעבור תהליך כלשהו מרגע הגשת תביעה לביטוח לאומי ועד סופה. אחד השלבים הקריטיים והחשובים ביותר בתהליך זה הנו התייצבות מול ועדה רפואית בביטוח לאומי מחלקת נפגעי עבודה או בהליך של ביטוח לאומי ועדה רפואית אחוזי נכות

כדי שבועדה רפואית ביטוח לאומי תוכל לקבל את הפיצויים המגיעים לך ולהשיג את מבוקשך, יש להתכונן אליה באופן הראוי והטוב ביותר ואף לקבל ייצוג מעורך דין ביטוח לאומי העוסק בתחום ייצוג בוועדות רפואיות או יודע ומכיר היטב את ההליכים של ביטוח לאומי ועדה רפואית על בורים.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

מלאו את הפרטים עכשיו וקבלו
שיחת ייעוץ 1 על 1

סגירת תפריט
דילוג לתוכן