ועדה רפואית ביטוח לאומי

ועדה רפואית ביטוח לאומי
כאשר אנחנו מגישים בקשת תביעה לביטוח הלאומי ישנו ‘טקס’ מיוחד אשר אותו עלינו לעבור בביטוח הלאומי. יש שיגידו כי מדובר בטקס משפיל, יש שיאמרו כי זהו מפגש רשמי וקצר מידי ויש שיאמרו כי זוהי ועדה שכלל אינה מספקת כי אין לנו מספיק זמן להביע את כל מה שיש לנו לומר.כך או כך, זה המצב ואם אנחנו מוזמנים להגיע אל ועדה רפואית בביטוח הלאומי אנחנו חייבים להיערך אליו בהתאם על מנת שנוכל למסור את הטיעונים שלנו באופן קצר, חד וקולע כדי שיצא משהו מאותה ועדה רפואית ביטוח לאומי.

מתכוננים לקראת ועדה רפואית ביטוח לאומי
איך עלינו להיערך לקראת הגעה לאותה ועדה רפואית ביטוח לאומי? ישנם כמה וכמה פעולות אותן נוכל לעשות כדי לייעל את הביקור שלנו בוועדה הרפואית ולמצות ממנה את מלוא התועלת.

חשוב לדעת כי ההבדל בין לצאת עם משהו ביד לבין חזרה הביתה מבלי שהצלחנו להפיק תועלת כלשהי הינו כחוט השערה ואם לא נכין באופן נכון את הטיעונים שלנו, או שלא נציג את כל המסמכים הרלוונטיים הרי שאין כמעט טעם שניגש אל הוועדה הרפואית.

אז איך נתכונן לקראת ועדה רפואית ביטוח לאומי?
לפני הכול כדאי לדעת כי מומלץ מאוד לפנות אל עורך דין ביטוח לאומי. לא משנה מהי התביעה שלנו מהביטוח הלאומי. בין אם מדובר בתביעה לקבלת קצבת נכות, ובין אם זו תביעה בכל נושא רפואי אחר. מומלץ מאוד להיעזר בשירות של עורך דין נזקי גוף.

כאשר אנחנו מגיעים אל ועדה רפואית ביטוח לאומי בליווי עורך דין ביטוח לאומי אנחנו נחוש בטוחים הרבה יותר וגם נגיע אל הוועדה מוכנים על פי ההנחיות המקצועיות שלו – עובדה אשר תסייע לנו מאוד להציג באופן נכון את כל הטיעונים שלנו כאשר הצוות היושב בוועדה יוכל להתרשם מנכונות הפנייה שלנו ולאשר את אחוזי הנכות או את הגמלה המגיעה לנו.

איך מתקיימת הוועדה?
הוועדה הרפואית בביטוח הלאומי מתקיימת על פי רוב בנוכחות של רופא אחד לפחות המתמחה באותו תחום אשר לשמו הגיע התובע. כאשר מדובר בחולה הסובל ממגוון בעיות מתחומים שונים יהיו בוועדה מספר רופאים מכל אותם תחומי התמחות. מלבד הרופאים ישנו גם מזכיר הוועדה שירשום את כל מה שייאמר בוועדה. התובע יחתו על הפרוטוקול בסיום הוועדה.

הרופאים יעיינו במסמכים שהתובע יציג ויתרשמו ממצבו הרפואי. במקרים מסוימים הם עשויים לבדוק את התובע ועל פי זה יחליטו האם מדובר במקרה אשר דורש הכרה בחולה הסובל מאחוזי נכות.

רוצים לתבוע קצבת נכות מהביטוח הלאומי? פנו אל עורך דין נזקי גוף.
צרו קשר עם משרד עורכי דין אלי מאור ושות’ ותיהנו מייצוג הולם ומקצועי מול כל הגורמים הרלוונטיים ותוכלו לקבל את כל מה שמגיע לכם לקבל על פי חוק.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

מלאו את הפרטים עכשיו וקבלו
שיחת ייעוץ 1 על 1

סגירת תפריט
דילוג לתוכן