אובדן כושר עבודה

כיום אין כמעט אדם אשר לא עובד בעבודה כלשהי על מנת לפרנס ולכלכל את עצמו ואת משפחתו בכבוד. אולם, ישנם לא מעט מצבים בהם אדם יכול לאבד את כושר עבודתו בשל סיבות רפואיות שונות כגון: מחלה, תאונה ועוד. בגלל שרוב בני האדם לא יכולים להיות בטוחים כי הם יהיו כשירים באופן פיזי לעבוד בעבודתם באופן תמידי, מרבית העובדים במשק בישראל מבוטחים בביטוח אובדן כושר עבודה מטעם הביטוח הלאומי וכן יש לא מעט אנשים אשר בוחרים לבטח את עצמם גם בביטוחים פרטיים כדי להעניק לעצמם את השקט הנפשי שבידיעה שאם חלילה הם ייפצעו, ייחלו או ייפגעו באופן כלשהו אשר יגרום להם לאבד את כושר עבודתם, הם עדיין יוכלו לחיות בכבוד ולקבל קצבת חודשית מחברת הביטוח.

מהו אובדן כושר עבודה?
אובדן כושר עבודה הנו מצב שבו אדם לא יכול לעבוד באופן מלא או חלקי בשל מחלה כלשהי בה הוא חלה, או בשל תאונה אשר פגעה בו באופן פיזי או נפשי והותירה אותו נכה באופן כלשהו, או בשל כל פגיעה אחרת אשר משביתה אותה מיכולתו לעבוד לפרק זמן כלשהו או לתמיד. במצבים מעין אלו, האדם צריך להגיש תביעה לביטוח הלאומי בגין אובדן כושר עבודה וכן לביטוחים האחרים הפרטיים בהם הוא מבוטח. במידה והאדם נפגע באופן זמני הוא יקבל קצבה לפרק הזמן אשר בו הוא מושבת מעבודתו בשל הפגיעה.

במידה והאדם לא יכול לעבוד כלל בשל פגיעתו הוא ייאלץ להגיש תביעת נכות כללית אשר תאפשר לו לקבל קצבה תמידית שתעניק לו את היכולת לחיות בכבוד ובמקביל תביעה לאובדן כושר עבודה מלא מחברת הביטוח שתזכה אותו לקתבה חודשית בהתאם לתנאי הפוליסה..

ממה כדאי להיזהר בתביעת אובדן כושר עבודה?
חשוב לציין שבתביעת אובדן כושר העבודה נגד חברת הביטוח, תקופת ההתיישנות הינה מקוצרת והיא רק 3 שנים מיום התאונה או גילוי המחלה. התיישנות התביעה של אובדן כושר עבודה היא למעשה דחייתה לחלוטין ע”י חברת הביטוח, מבלי שחברת הביטוח בכלל תידון בה לגופו של עניין וזאת תוך גרימת עוול רב לניזוק שלא ידע על כך. הדרך היחידה לעצור ההתיישנות היא להגיש תביעה לבית המשפט לאובדן כושר עבודה או לקבל אישור בכתב מחברת הביטוח על הסכמתה להאריך את תקופת ההתיישנות.

מדוע כדאי להיעזר בשירותיו של עורך דין מקצועי לצורך הגשת התביעה?
תביעות בגין אובדן כושר עבודה הן תביעות אשר יכולות להוות תהליך בירוקרטי ארוך, מתיש ומייגע. כאשר לאדם אין היכרות עם כל המערכות הקשורות לתביעה מעין זו ועם התהליך כמו גם עם חוק חוזה ביטוח, פקודת הנזיקין ונהלי המפקח על הביטוח פסיקת בתי המשפט הרלבנטית ועוד., הדבר יכול לתסכל אותו מאוד.לכן, אם אתה עתיד להגיש תביעה לחברת ביטוח ולביטוח הלאומי בגין אובדן כושר עבודה, כדאי מאוד שתפנה לעורכי הדין המומחים ביותר בתחום זה. אלי מאור ושות’ – משרד עורכי דין העוסקים בתחום תביעות בגין אובדן כושר עבודה, תביעות נד חברות ביטוח בגין פוליסות, תאונות דרכין, תאונות עבודה, ייצוג בוועדות רפואיות ועוד, יסייעו לך לקבל את הקצבה המגיעה לך באופן קל, מהיר ונוח על ידי ניהול התביעה ברמה המקצועית, התכליתית והיעילה ביותר.לקריאה נוספת ברשת:
תקדים: תביעה לנכות מעבודה בגין השמנה
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

מלאו את הפרטים עכשיו וקבלו
שיחת ייעוץ 1 על 1

סגירת תפריט
דילוג לתוכן