בכל מקרה בו נטענת רשלנות רפואית בניתוח, יש לבחון אם במהלך ניתוח, בין אם הוא דחוף ובין אם הוא אלקטיבי (לא דחוף) התרחשה רשלנות רפואית וזאת בין אם הרשלנות הרפואית הינה אקטיבית ובין אם הרשלנות הרפואית היא במחדל, בכל אחד ואחד מהשלבים בטיפול הרפואי.

קיימת רשלנות רפואית בניתוח, שהיא במהלך הטרום ניתוחי, כלומר לפני הניתוח ומתבטאת באי מתן הסברים מלאים של כל הסיכונים האפשריים במהלך הניתוח. רשלנות חריגה שכזו עלולה להחשב לעיתים גם ל”פגיעה באוטונומיה” של המטופל ע”י אי מתן מידע ו/או אינפורמציה מספקים.

רשלנות רפואית במהלך ביצוע ניתוח בין אם מדובר בניתוח אורטופדי או בניתוח בריאטרי (בגין השמנת יתר) ובין אם מדובר בניתוח בתחום הכירורגיה הכללית, יש לבחון אם התנהלות הצוות המנתח היתה בהתאם לפרקטיקה הנהובה בעת הניתוח בהתאם לספרות הרפואית בין אם בישראל ובין אם בספרות הרפואית העולמית.

רשלנות רפואית בניתוח יכולה להתרחש גם בשלב האישפוז לאחר הניתוח כאשר אירעה פגיעה בניתוח שלא זוהתה ו/או שזוהתה באיחור ע”י הצוות הרפואי ו/או הסיעודי וגרמה למטופל לנזק גוף או במקרים נדירים אף לכדי מוות.

עו”ד אלי מאור מתמחה בתחום של רשלנות רפואית בניתוח משך שנים רבות וטיפל וניהל בבתי המשפט השונים דיוני הוכחות לרבות חקירת מומחים רפואיים בכירים נגד בתי חולים ציבוריים ופרטיים בישראל, גם בתיקי של נזק גוף וגם בתיקים של עיזבון שכתוצאה מהניתוח ו/או בהתנהלות שלאחריה המטופל נפטר.

טיפ ראשון מעו”ד אלי מאור

אם נפגעתם כתוצאה מרשלנות רפואית בניתוח שימו לב!!! בעת הוצאת תיקכם הרפואי ממחלקת “רשומות רפואיות” בבית החולים, יש להבהיר למחלקה זו שהינכם מבקשים הן את תיק האישפוז והן את תיק מרפאות החוץ, אחרת בד”כ תקבלו ממחלקת רשומות רפואיות את תיק האישפוז בלבד וללא תיק מרפאות החוץ, שיש לו חשיבות רבה להוכחת העילה של רשלנות רפואית בניתוח בבית המשפט.

לעורך דין אלי מאור ממליצים רבים ותוצאות מוכחות, ואם גם אתם נפגעתם כתוצאה ממקרה של רשלנות רפואית בניתוח ואתם זקוקים לייעוץ בתחום רשלנות רפואית בניתוח ו/או ליצוג משפטי בתחום של רשלנות רפואית בניתוח, אתם מוזמנים ליצור קשר עם חברת עורכי הדין אל מאור ושות’, בראשותו של עו”ד אלי מאור.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן