במהלך ההיריון, על האם לעבור את כל הבדיקות הרפואיות הדרושות, כאשר באחריותו של הרופא המטפל להפנות אותה לכל אותם טיפולים הרלוונטיים בזמן, תוך שהוא פועל בזהירות מרבית וקשוב לכל תלונה שהאם מעלה. במידה והרופא לא ממלא את חובותיו כלפי האם, דבר זה עלול לגרום לה או לעובר אותו היא נושאת ברחמה נזק פיזי ברמת חומרה גדולה במיוחד – במקרים כאלו, ישנה עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית.

מה חשוב לדעת על רשלנות בהריון?
השכיחות של הגשת תביעות רשלנות בהריון ורשלנות בלידה, הינה גבוהה במיוחד – מדובר בסוג תביעות הרשלנות הרפואית שהינו הנפוץ ביותר. תביעות אלה כוללות מקרים בהם לא אובחנו בעיות אצל האימא או אצל העובר, כאשר כתוצאה מאותו אבחון רשלני או אי אבחון בזמן נגרמה לידה מוקדמת, מוות עוברי או פגיעות שונות ביילוד.

הטענה אשר עומדת מאחורי תביעת הרשלנות במקרים האלו, הינה שבמידה והבעיה הייתה מאובחנת בצורה נכונה או בזמן, ההורים יכלו לעשות מעשה, להפסיק את ההיריון ועל ידי כך למנוע את הסבל הרב אשר נגרם להם ולתינוק.
תביעות רשלנות בהריון, מצריכות ייצוג של עורך דין רשלנות רפואית בהריון שהינו בעל הידע, כלים וניסיון לייעץ וללוות את מגישי התביעה לכל אורכה, זאת החל משלב הייעוץ הראשוני ובדיקה שאכן קיימת עילה מוצדקת לתביעת רשלנות בהריון ועד שלב קבלת הפיצוי המגיע. 

חשיבות תפקידו של עורך דין רשלנות רפואית בלידה
הצלחתה של תביעת רשלנות רפואית בהריון ולידה, תלויה ברמת הניסיון והמקצועיות של עורך דין רשלנות רפואית בהיריון.
חשוב לזכור, כי תביעות רשלנות רפואית בהריון הינן תביעות מורכבות, המצריכות הוכחות הן לגבי הרשלנות, הן לגבי הנזקים אשר נגרמו כתוצאה מאותה רשלנות והן לגבי הקשר הסיבתי בין הרשלנות לבין אותם הנזקים כך שללא קבלת סיוע מעורך דין מקצועי, סיכוי ההצלחה שלהן נמוכים מאוד.

עו”ד אלי מאור, הינו עורך דין רשלנות רפואית בהריון, בעל ניסיון והיכרות מעמיקה עם תחום הרשלנות הרפואית. עורך דין רשלנות רפואית בלידה מאור וצוות המשרד, ילוו אתכם בכל הליך התביעה, החל משלב הייעוץ הראשוני ועד לקבלת מלוא גובה הפיצויים המגיעים לכם. 

 
סגירת תפריט
דילוג לתוכן