חיילי צה”ל וכלל אנשי כוחות הביטחון עוסקים במשימות תובעניות ולא פשוטות כלל הן ברמה הפיזית והן ברמה הנפשית. המשימות כוללות לא פעם פעולות סיזיפיות וממושכות הנפרשות על פני לא מעט שעות וימי עבודה.

לכן, ישנם לא מעט מצבים אשר חייל או אדם השייך לכוחות הביטחון יכול להיפצע, להיפגע או להינזק באופן כלשהו, בשל התפקיד הקשה אותו הוא ממלא במסגרת פעילותו. בכל מקרה שבו אדם המהווה חלק מאנשי כוחות הביטחון נפגע באופן כלשהו בשל תפקידו, הוא יוכל לפנות אל משרד הביטחון לצורך הגשת תביעה להכרה בתאונה או מחלה ולאחר מכן לתביעה ולקבלת הפיצויים המגיעים לו בשל פגיעתו.

מהן תביעות משרד הביטחון?
תביעות משרד הביטחון הן תביעות אשר מוגשות מטעם חיילי צה”ל ואנשי כוחות הביטחון אשר חלו, נפצעו או נפגעו באופן כלשהו במהלך שירותם. כל אדם מעין זה יכול להגיש עד 3 שנים מתום שירותו תביעה למשרד הביטחון אשר תיבחן על ידי קצין תגמולים. לתביעה כמובן שיש לצרף את כל המסמכים הרפואיים המעידים על כך שהאדם חלה, נפצע או נפגע בתקופה שבה הוא שירת.

אף על פי שאנשי כוחות הביטחון מחרפים את נפשם ועושים ימים כלילות בתפקידם, לא פעם כאשר הם מגישים תביעה למשרד הביטחון לבקשת פיצויים בשל פציעה, מחלה או פגיעה, הם חשים שהם נתקלים בקיר אטום ובתהליכים בירוקרטיים מתישים. לעתים אין מכירים באדם אשר נפגע במהלך שירותו הצבאי כנכה צה”ל, על אף שהוא נפצע במהלך שירותו הצבאי ומטבע הדברים הוא גם לא מקבל את הזכויות הניתנות לנכי צה”ל. ולעיתים מכירים באדם כנכה צה”ל, אך לא פוסקים לו נכות המקנה פיוצי כלשהו.

כיצד להתמודד עם תביעות משרד הביטחון?
כדי לקבל את שמגיע לך ממשרד הביטחון במידה שיש עילה לתביעתך, כל שעליך לעשות זה לשכור את שירותיו של עורך הדין הנכון.

אלי מאור ושות’ – חברת עורכי דין, בראשותו של עורך דין אלי מאור, עורך דין מנוסה ומקצועי בכל הקשור לתביעות משרד הביטחון וייצוג בועדות רפואיות בקצין התגמולים של משרד הביטחון. חברת עורכי הדין הינה חברה מקצועית ומנוסה הן בתחום ההופעות בבתי המשפט והן בתחום כל העיסוק סביב ועם הבירוקרטיה הקשורה לתהליך הגשת התביעה. הבחירה בעו”ד אלי מאור תסייע לכל אדם אשר זקוק לעזרה, הכוונה וייצוג בכל תהליך הגשת תביעה למשרד הביטחון עם כל מה שהוא כולל, את האפשרות לקבל את מה שמגיע לו ברמה המקצועית, הגבוהה והטובה ביותר.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן